İbrahim Saraçoğlu Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Kürü

İbrahim Saraçoğlu Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Kürü

Uygulanacak bazı kürler sayesinde yeni doğum yapmış annelerin sütlerini artırmaları mümkündür. Hiçbir katkı maddesi ve doğal olmayan malzemelerin katılmadığı bu kürler son derece doğaldır ve gönül rahatlığı ile uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken iki ya da daha fazla kürün aynı gün içerisinde uygulanmamasıdır. Bir kür belirlenmeli ve o kür belirtilen süre dahilinde devam ettirilmelidir. Aşağıda belirtilen […]


Uygulanacak bazı kürler sayesinde yeni doğum yapmış annelerin sütlerini artırmaları mümkündür. Hiçbir katkı maddesi ve doğal olmayan malzemelerin katılmadığı bu kürler son derece doğaldır ve gönül rahatlığı ile uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken iki ya da daha fazla kürün aynı gün içerisinde uygulanmamasıdır. Bir kür belirlenmeli ve o kür belirtilen süre dahilinde devam ettirilmelidir. Aşağıda belirtilen kürlerden her hangi birinin uygulanması halinde anne kendi sütünün arttığını görecek ve gerçekten bu olumlu gelişmeye şaşıracaktır.

Anneler Hangi Kürleri Uygulayabilirler ?

Dereotu

Beyaz üzüm

Taze ya da kurutulmuş incir

Havuç – incir

Taze beyaz dut

Haşlanmış beyaz dut kurusu

Anason

Kereviz ve yaprakları

Çilek

Bal kabağı

Kıvırcık

Rezene çayı, Sumak

Tere

Uygulanışı Nasıldır ?

Günde iki porsiyon taze üzüm tüketmek anne sütünü artırır

Yemeklerden önce sabah ve akşam yemeklerden önce tere yemek sütü artırır

Haşlanmış kuru incir suyu anne sütünü artırıcıdır. 7 – 8 adet kuru inciri yarım litre suda 10 dakika haşlayın ve suyu ikiye bölerek sabah ve akşam tüketin

Yarım litre kaynattığınız suya 7 – 8 adet kuru inciri ikiye bölerek atın. Kabınızın ağzını kapatın ve kısık ateşte 5 dakika daha kaynatın. Tam 5 dakika sonra bir adet havucu dilimleyerek bu suya atın ve kabınızın ağzını kapatarak kısık ateşte sadece 3 dakika kadar daha kaynatın ve daha sonra ılımaya bırakın. Daha sonra ister aç ya da isterseniz tok karnına hem öğleden önce ve hem de öğleden sonra birer bardak için. Bu kürü tam 21 gün aralıksız uygulayın.

Yukarıda da belirtildiği gibi aynı anda iki farklı kür uygulanmamalıdır. İncir – havuç kürü dışındakiler 7 gün uygulanmalı ve bırakılmalıdır. Eğer tekrar kür uygulamak isterseniz bir hafta ara verip ister aynı kür isterseniz de bir başka kürü çekinmeden uygulayabilirsiniz.

Özellikle taze beyaz dut kürü ile incir – havuç kürü oldukça etkili bir anne sütünü artırıcı özelliğe sahiptir. Bu kürün uygulanması doktorlar tarafından anne sütünün artması için sık sık tavsiye edilmektedir.

Eğer kullanmakta olduğunuz ilaçlar var ise bu kürlerin ilaçlara olumsuz hiç bir etkisi yoktur. Fakat bu ve buna benzer kürler uygulanırken kullanılan bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığını bilmek en önemli dikkat edilmesi gereken detaydır. Elbette her kür uygulanmaya başlanmadan önce bir doktora danışmak en akılcı davranış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İbrahim Saraçoğlu Beyaz Dut Kürleri başlıklı makalemizde egzama beyaz dut kürü hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM