Hibiskus Çayının Faydaları Nelerdir?

Hibiskus Çayının Faydaları Nelerdir?

Karayip adalarında jamaike gülü adı verilen, bir bitki türü olan ‘’hibiskus’’zencefil ile karıştırılıp soğuk ya da sıcak olmak üzere çayı içilir. Hiç bir kafein içermeyen, yüksek miktarda C vitamini içermektedir. Özellikle Kaliforniya ve ABD eyaletlerinde, en çok tüketilen bitki çayı isimleri arasında yerini almaktadır. Diğer ülkelerde de yaygınlaşmayı hızlıca sürdüren, hibiskus çayı, oldukça faydalı, vitaminli […]


Karayip adalarında jamaike gülü adı verilen, bir bitki türü olan ‘’hibiskus’’zencefil ile karıştırılıp soğuk ya da sıcak olmak üzere çayı içilir. Hiç bir kafein içermeyen, yüksek miktarda C vitamini içermektedir. Özellikle Kaliforniya ve ABD eyaletlerinde, en çok tüketilen bitki çayı isimleri arasında yerini almaktadır. Diğer ülkelerde de yaygınlaşmayı hızlıca sürdüren, hibiskus çayı, oldukça faydalı, vitaminli bir içecektir. Hiçbir zararı olmayan, aksine formu en güzel şekilde koruyan hibiskus çayının bir diğer faydalarını anlatacağım. Bu çay, kuzey Afrika, Güney Amerika, Kuzey Amerika gibi ülkelerde çok fazla tüketilen ve sevilen bir bitki çayı şöhretini yaygınlaştırmıştır.

Hibiskus Çayının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Tansiyon hastası iseniz, özellikle yüksek tansiyon sıkıntınız varsa, onu düşürerek, daha iyi bir seviyeye gelmesini sağlar.
Kan basıncı yüksek ise, diyabette kan basıncını düşürmeye yarar.
Bağışıklık sistemini en iyi şekilde koruyarak, daha dinç ve olmasını sağlar. Böylece bağışıklık sistemi kuvvetli olacak, hastalıklara karşı direncini en iyi şekilde koruyacaktır.
Vücutta gereksiz yağları dışa atarak, antioksidan görevini üstlenir.
Yüksek kolesterolü düşürür.
Mide hastalıklarına iyi gelir. Ayrıca mide kanserinin oluşumunu engeller.
Karında oluşan şişliği alarak daha düz bir göbeğe sahip olmanızı sağlar.
Kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı koruyucudur. Ayrıca ideal bir kiloda kalmanızı sağlar. Yağ yakma özelliğine sahiptir. Hibiskus Çayının oldukça faydaları belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Adet Söktürücü Çaylar ve Şifalı Bitkiler başlıklı makalemizde adet sökmek için ne yapmalı, Adet Söktürücü Çaylar ve Adet Söktürücü Şifalı Bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM