Hepatite İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Hepatite İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Hepatit için bitkiler tedavi sürecinde doktorlar tarafından da besin takviyesi olarak hastalara önerilen bitkilerdendir. Tedavi sürecinin daha hızlı atlatılmasını ve hızlı bir şekilde sağlıklı bir hal alınmasını sağlarlar. Hepatit sürecinin rahat bir şekilde atlatılması, düzenli ve sağlıklı beslenme şekline de bağlıdır. Kan üretimini destekleyen yiyeceklerin tüketimi ve buna göre bir beslenme diyetinin oluşturulması, Hepatit B […]


Hepatit için bitkiler tedavi sürecinde doktorlar tarafından da besin takviyesi olarak hastalara önerilen bitkilerdendir. Tedavi sürecinin daha hızlı atlatılmasını ve hızlı bir şekilde sağlıklı bir hal alınmasını sağlarlar. Hepatit sürecinin rahat bir şekilde atlatılması, düzenli ve sağlıklı beslenme şekline de bağlıdır. Kan üretimini destekleyen yiyeceklerin tüketimi ve buna göre bir beslenme diyetinin oluşturulması, Hepatit B virüsünün daha hızlı biçimde yok olmasını sağlar.

Hepatit B’ye İyi Gelen Yiyecek Listesi

Hepatit B ne yemeli ne yememeli sorusuna ilk olarak iyi gelen yiyecek listesiyle başlamak gerekirse;

  • Yumurta

Protein ihtiyacını karşılamak için hastalık sürecinde tüketilmesi gereken en önemli besin yumurta olmaktadır. Doymuş yağ oranı yüksek olan tüm gıdalardan uzak durulması gereken bu süreçte, hayvansal gıdalar arasından sadece yumurta tüketimi önerilmektedir.

  • Pancar

Hepatit B’nin doğal ilacı, kırmızı pancardır. Karaciğer sağlığına en iyi gelen bitkidir. C vitamini bakımından da oldukça zengindir. Kansızlık tedavisinde de kullanılan kırmızı pancar, haşlama olarak ya da rendeleyerek tüketilebilir. Yüksek oranda antioksidan özelliğine sahip bitki, tedavi sürecinin hızlanmasında birebirdir.

  • Turp

Hepatit B’nin doğadaki mucizevi ilaçlarından biri de turp olmaktadır. Hepatit B’ye en iyi gelen bitkilerdendir. Hepatit B şifalı bitkiler sıralamasında ilk sırada yer alır. Demir ve asit içeriği oldukça fazla olduğu için karaciğer fonksiyonlarını hızlı bir şekilde düzenler.

  • Lahana

Vitamin depolarından biri de karalahanadır. A,B,C ve E vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Magnezyumun ve demirin doğadaki kaynağı lahana olmaktadır. Hepatit B’nin iyileşme sürecinde en etkili bitler arasında karalahana yer alır.

  • Enginar

Sadece Hepatit B için değil, tüm karaciğer rahatsızlıkları için en etkili besinlerden biri de enginar olmaktadır. Kuvvetli antioksidan özelliğine sahiptir. Özellikle kronikleşmiş Hepatit B rahatsızlıklarında uzmanlar enginarın düzenli tüketilmesini tavsiye eder. İlk defa karşılaşılan Hepatit B rahatsızlığında da yine doktorların beslenme listesine ilk sırada ekledikleri besin, enginar olmaktadır.

  

Hepatit B İçin Ahmet Maranki Kürü

Hepatit B bitkisel tedavi Ahmet Maranki tarafından kür halinde sunulmuştur. Hazırlanması oldukça kolay olan kür, düzenli tüketildiği takdirde Hepatit B iyileşme sürecini son derece hızlandırır. Kürün hazırlanması için gerekli olan malzemeler, 1 avuç maydanoz ve de yarım litre su olmaktadır. Yarım litre su kaynatıldıktan sonra, 1 avuç maydanoz saplarıyla birlikte kaynar suya atılır. Maydanozlarla birlikte kaynayan suyun en az 3 defa taşması beklenir. Yani, her taşmaya yakın anda, karıştırma işlemi yapılmalıdır. İşlem 3 defa tekrar edilir. 3.işlemin sonunda ocak kapatılır. Kaynama işleminde düşük ateş kullanılması tavsiye edilmektedir. Mineraller ve vitaminler düşük ateşte ölmezler. Ahmet Maranki Hepatit B için sunduğu bu karışım, her gün aç karna 1 bardak içilmelidir. Hastalık süreci sona erene kadar karışım tüketilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM