Hemoroide İyi Gelen Bitkiler

Hemoroide İyi Gelen Bitkiler

Çağımızın en yaygın görülen sağlık sorunlarından olan hemoroid rahatsızlığı tedavi edilemediği takdirde ciddi boyutlara ulaşarak günlük iş ve sosyal aktivitelerin olumsuz yönde etkilenmesine neden olabildiği gibi, ciddi anlamda huzursuzluk verebilmektedir. Tıbbi tedavisinin söz konusu olabildiği gibi bitkisel tedavisinin de söz konusu olabildiği hemoroid rahatsızlığı, özellikle ileriki düzeyde olmaması durumunda hemoroide iyi gelen bitkiler sayesinde kontrol […]


Çağımızın en yaygın görülen sağlık sorunlarından olan hemoroid rahatsızlığı tedavi edilemediği takdirde ciddi boyutlara ulaşarak günlük iş ve sosyal aktivitelerin olumsuz yönde etkilenmesine neden olabildiği gibi, ciddi anlamda huzursuzluk verebilmektedir. Tıbbi tedavisinin söz konusu olabildiği gibi bitkisel tedavisinin de söz konusu olabildiği hemoroid rahatsızlığı, özellikle ileriki düzeyde olmaması durumunda hemoroide iyi gelen bitkiler sayesinde kontrol altına alınabilmektedir.

Hemoroide İyi Gelen Bitkiler Şunlardır;

Güvercin Ağacı

Eczanenizden temin edebileceğiniz güvercin ağacı özellikle de rekutmdaki şişmiş damarların güçlendirilmesinde oldukça faydalı olması sayesinde hemoroid rahatsızlığı hafifletilmesinde kullanılan bitkiler listesinde yer almaktadır. Günlük olarak bir miktar oranında pamuğa dökülerek hemoroid üzerine uygulanması yeterlidir.

Aloe Vera

Özellikle yaprakları içerisinde yara ve yanıkların tedavisinde oldukça faydalı olan sıvı bir jel bulundurması sayesinde hemoroid rahatsızlığında da faydalı sonuçlar sunan aloe vera https://www.dogalhekim.com/aloe-vera-bitkisi-nedir-faydalari-nelerdir.htmlbitki yapraklarından bu özel jeli elde ederek hemoroidli bölge üzerinde günlük uygulamanız yeterlidir.

Tavşan Memesi Bitkisi

İçeriğinde yer alan maddeler sayesinde damarların büzülmesini sağlayan tavşan memesi bitkisi bu sayede hemoroid rahatsızlığında da büyük faydalar sunmaktadır. Bu bitkiden günlük olarak kullanmanızda fayda bulunmaktadır.

Alıç Bitkisi

Günlük olarak bol miktarda su ile birlikte kullanılması gereken alıç bitkisi, özellikle kabızlık ve hemoroid rahatsızlığında büyük faydalar sunması sayesinde ayrıca uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

At Kestanesi

En faydalı bitkiler listesinde yer alan ve hemoroid ve varis problemi tedavisinde kullanılan at kestanesi bitkisi aktif bileşenleri ve tohumları sayesinde ayrıca etkili bir iltihal yok edici ve kanama durdurucu olması sayesinde hemoroid probleminde kanama ve iltihaplanma gibi durumlarda da güvenle kullanılabilmektedir. Bu sayede günlük olarak at kestanesi bitkisel çayından veya soğuk at kestanesi bitkisel çayından doğrudan hemoroid bölgesi üzerinde kompres yapılabilmektedir.

Papatya

İltihap giderici, kaşıntı yada tahriş gibi problemlerde etkin bir şekilde fayda sunan papatya bitkisi hemoroid rahatsızlığı tedavisinde tercih edilen bitkiler listesinde yer almaktadır. Bu sayede hemoroid rahatsızlığı belirtilerinde papatya özlü krem veya papatya bitkisel çayı ile doğrudan hemoroid üzerine kompres yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

Kantaron Yağı

Bebeklerde pişik problemlerinde kullanılan kantaron yağı, aynı zamanda hemoroid probleminde de kullanılabilmektedir. Etkin içeriği sayesinde yaraların giderilmesinde, tahriş olan cildin yenilenmesinde ve kanama probleminin ortadan kaldırılmasında etkin olan kantaron yağının bu sayede hemoroid rahatsızlığı belirtilerini de ciddi anlamda düşürebildiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Hemoroide İyi Gelen Diğer Bitkiler İse Şunlardır;

  • Altınbaşak bitkisi
  • Gotu Kola
  • Civanperçemi gibi bitkilerin de hemoroid rahatsızlığında fayda sağladığını belirtmekte fayda görmekteyiz.

Birçok belirtiler ve birçok nedenlere bağlı olarak gelişim gösterebilen hemoroid rahatsızlığı belirtileri görülmesi durumunda öncelikle doktora başvurularak gerekli tıbbi tedavilerin alınması gerektiğini belirterek, hemoroid probleminde ilgili faydalı bitkilerden gerekli faydanın sağalabilmesi açısından günlük düzenli ve yeteri düzeyde kullanılması gerektiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM