Hayıt Tohumu Bozulur mu?

Hayıt Tohumu Bozulur mu?

Hayıt Tohumu Nedir? Hayıt tohumu, babagiller familyasına mensup şifalı bir bitki çeşididir. Alternatif tıp ve modern tıpta sık kullanılan bitki çeşitlerindendir. Birçok rahatsızlığı iyi gelen özellikleri mevcuttur. Uzmanlar tarafından özellikle bayanların kullanması tavsiye edilir. Erkekler üzerinde ki yan etkileri, bayanlara göre daha belirgindir. –Hayıt Tohumu Neye İyi Gelir Hayıt tohumu neye iyi gelir, Bayanlarda hormonal rahatsızlıkların […]

Hayıt Tohumu Nedir?

Hayıt tohumu, babagiller familyasına mensup şifalı bir bitki çeşididir. Alternatif tıp ve modern tıpta sık kullanılan bitki çeşitlerindendir. Birçok rahatsızlığı iyi gelen özellikleri mevcuttur. Uzmanlar tarafından özellikle bayanların kullanması tavsiye edilir. Erkekler üzerinde ki yan etkileri, bayanlara göre daha belirgindir.

Hayıt Tohumu Neye İyi Gelir

Hayıt tohumu neye iyi gelir, Bayanlarda hormonal rahatsızlıkların giderilmesinde, adet sürecinde oluşabilecek komplikasyonların en aza indirilmesinde, adet sancılarının dindirilmesinde önemli bir role sahiptir. Adet sürecinde düzenli ve dikkatli hayıt tohumu kullanımı o sürecin daha sıkıntısız bir şekilde atlatılmasını sağlar.

-Hamilelik süreci bitiminde yani doğum gerçekleştikten sonra 2 hafta boyunca düzenli ve dikkatli hayıt meyvesi kullanımı anne sütünün büyük miktarda artmasını sağlar.

-Hem bayan hem de erkeklerde meydana gelen hormal dengesizlikler sonucu oluşabilecek komplikasyonlar azalır. Yani kıllanma, sivilce vb. gibi sorunlar azalır.

-Bayanlarda yumurta üretimini arttırır bu duruma paralel olarak hamile kalma şansını da arttırmış olur.

-Hayıt tohumu neye iyi gelir, Bayanlarda cinsel isteğin artmasına sağlar ayriyetten eğer ki kullanan bayanın cinsel isteği fazlaysa o isteğin azalmasını da sağlar. Kısaca özetlemek gerekirse cinsel isteğin dengelenmesini sağlar.

-Düzensiz adet periyotları mevcutsa bu periyotların düzene girmesini sağlar. Örneğin kanama miktarının az veya çok olmasını sağlar.

-Adet öncesi ve adet süresince oluşan sinir-stres gibi durumların azalmasını, sinirlerin rahatlamasını sağlar. Genellikle düzenli bir kullanım ile 2 hafta içerisinde etkileri belli olmaya başlar. Daha net bir sonuç almak için ise 3 ay boyunca düzenli bir kullanım olması gerektiği tavsiye edilir.

Hayıt Tohumu Yan Etkileri

-Erkeklerin, hayıt tohumu kullanıma büyük ölçüde dikkat etmesi gerekir. Çünkü Erkeklerde cinsel isteğin azalmasına hatta körelmesine yol açabiliyor. Bu yan etkiden dolayı uzmanlar hayıt tohumu kullanımını erkeklere tavsiye etmez.

-Hamilelik süresi boyunca kesinlikle kullanılmaması gerekir. Gebelik süreci ve bebek zarar görebilir.

-Düzenli ve dikkatli bir kullanım süreci uygulanması gerekir. Eğer ki düzensiz bir kullanım süreci mevcutsa önemli istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Hayıt tohumu neye iyi gelir, Bayanlarda cinsel isteği arttırıcı bir etkiye sahip olmasına rağmen, azaltıcı bir etkiye de sahiptir. Yani iki etkiyi bir arada barındırır. Bu durumdan dolayı cinsel isteği normal düzeyde olan bayanların az kullanması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM