Gülden Gelen Güzellik “GÜLSHA”

Gülden Gelen Güzellik “GÜLSHA”

Gül, çiçeklerin kraliçesidir. Tarih boyunca gül, güzellik ve bakım ritüellerinde yer almıştır. Ülkemizde Isparta bölgesinde yetiştirilen Rosa Damascena, çok nadide bir gül çeşididir. Başta gülsuyu ve gülyağı olmak üzere çeşitli kozmetik ve bitkisel ürünün yapımında kullanılmaktadır. Isparta gülü olarak bildiğimiz Rosa Damascena, muhteşem bir kokuya ve etkiye sahiptir. Yılda bir kez mahsul verir ve Mayıs […]

Gül, çiçeklerin kraliçesidir. Tarih boyunca gül, güzellik ve bakım ritüellerinde yer almıştır.

Ülkemizde Isparta bölgesinde yetiştirilen Rosa Damascena, çok nadide bir gül çeşididir. Başta gülsuyu ve gülyağı olmak üzere çeşitli kozmetik ve bitkisel ürünün yapımında kullanılmaktadır. Isparta gülü olarak bildiğimiz Rosa Damascena, muhteşem bir kokuya ve etkiye sahiptir. Yılda bir kez mahsul verir ve Mayıs ile Haziran ayları arasında toplanır.

 

Neden “Gülsha Tam Gülsuyu”?

Gülsuyu, toplanan güllerin damıtılması yoluyla elde edilir. Bahçeden toplandıktan sonra belirli bir süre içinde damıtma fabrikasına giden ve gülsha ürünlerinin ana maddesini oluşturan taptaze güller, özelliklerini kaybetmeden işlem için bekletilir. Damıtma işlemi şöyle gerçekleştirilir:

Güller büyük kazanlara dökülür, altındaki su ısınınca yukarı buhar verir ve bu buhar sayesinde gül suyu elde edilir. Buharla birlikte gülün öz suyu kendini bırakır. İşlem, ortalama 1-2 saat arasında tamamlanır ve ortaya muhteşem kokulu gülsha Tamgülsuyu çıkar. Damıtma tamamen doğal olduğu için, gülsha gülsuyu içinde gül yağı da barındırır. Bu sebeple gülsha TamGülsuyu denir ve eşsizdir. Ayrıca güllerden geriye kalan yapraklar ve posa da ziyan edilmez, gübre olarak tekrar toprağa karıştırılır.  Bknz: http://www.gulsha.com.tr/urunler/tam-gul-suyu-sprey/

 

Gülsuyu, en çok kullanılan bakım ürünlerinden biridir. Tarihe adını yazdırmış birçok kraliçenin gül banyosu yaptığı bilinmektedir. Gülsha Tamgülsuyu içinde bulunan doğal gülyağı, suyun etkisini daha da artırmaktadır. Parfüm içermez, koruyucu kullanılmaz. Doğal bir şekilde şişelenir. Yağ içermesine rağmen ciltte yağlı bir his bırakmaz.

 

Gülsuyunun faydaları nelerdir?

Gülsuyu, tüm cilt tipleri için kullanılabilir. Cildi nemlendirir, temizler, cildin pH dengesini bozmadan cilt tonunu dengeler ve gözenekleri sıkılaştırır. Gülsha Tam Gülsuyu’nun içerdiği yağ, kuru ciltlerde hissedilen gerginliği azaltırken, yağlı ciltler için de hafif bir dengeleyici görevi görür. Makyaj öncesi cilde uygulandığında ışıl ışıl bir görüntü verir ve cildi makyaja hazırlar. Makyaj sonrası temizliğinde de ayrıca etkilidir.

Gülsuyu her yaşta kullanılabilecek en temel cilt bakım ürünüdür. Ergenlik döneminde cilt sorunlarıyla tanışan genç kızlar için ciltteki kiri ve ölü deriyi temizleyerek, akne oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilir. Gülsuyu, cildin pH dengesini bozan diğer kimyasal ürünlere kıyasla, doğal bir temizleme etkisi sunar.

Gülsha Tam Gülsuyu, doğal bir parfüm olarak da kullanılabilir. Ayrıca duştan sonra tüm vücutta nemlendirici etki ve ferahlık hissi için de kullanılabilir.

Tüm cilt tipleri tarafından ve tüm vücutta kullanılabilen Gülsha Tam Gülsuyu, doğal güzelliğinizin sırrı…

Bir önceki yazımız olan Hacamat Nedir Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM