Gül Yağı Ne İşe Yarar ?

Gül Yağı Ne İşe Yarar ?

Fiziksel ve zihinsel yönden birçok faydaları bulunması sayesinde ayrıca uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen gül yağı özellikle günlük olarak düzenli ve yeteri miktarda kullanılması durumunda birçok sağlık problemlerinin giderilmesinde destek olmaktadır. Gül Yağı Faydaları Şunlardır; Rahatlatıcı Ve Ferahlatıcı Özelliğe Sahiptir; İçeriğinde yer alan zengin besleyici doğal maddeleri sayesinde fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak rahatlatıcı […]


Fiziksel ve zihinsel yönden birçok faydaları bulunması sayesinde ayrıca uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen gül yağı özellikle günlük olarak düzenli ve yeteri miktarda kullanılması durumunda birçok sağlık problemlerinin giderilmesinde destek olmaktadır.

Gül Yağı Faydaları Şunlardır;

Rahatlatıcı Ve Ferahlatıcı Özelliğe Sahiptir;

İçeriğinde yer alan zengin besleyici doğal maddeleri sayesinde fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak rahatlatıcı ve ferahlatıcı faydası bulunan gül yağının bu sayede günlük tüketilmesi oldukça fayda sağlamaktadır.

Cildin Daha Berrak Ve Parlak Görünmesini Sağlamaktadır;

Zengin içeriği sayesinde cilt hücrelerinin onarılmasında ve bu sayede cildin daha güzel ve taze bir görünüme sahip olmasında etkili olan gül yağı, ayrıca akne, güneş lekeleri ve egzama gibi cilt problemleri ile de etkin bir şekilde mücadele etmekte ve bu sayede bu gibi cilt sorunlarının kolayca giderilmesini sağlayabilmektedir.

Cildin Güçlenmesini Ve Kırışıklıkların Giderilmesini Sağlamaktadır;

İçeriğinde yer alan vitaminler ve mineraller sayesinde cildin daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlayan gül yağı ayrıca günlük olarak düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde cilt kırışıklıklarının da giderilmesini sağlayabilmekte ve bu sayede cildin çok daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca içeriğinde yer alan antioksidanlar, vitaminler ve mineraller sayesinde kusursuz bir nemlendirici olan gül yağı, bu sayede cildin ihtiyaç duabildiği nem oranının karşılanmasında da önemli bir rol üstlenmektedir.

Tahriş Olan Ve Alerjik Cilt Türünde Fayda Sağlanmaktadır;

Çeşitli nedenler sonucunda tahriş olan ve alerjik yapıya sahip olan cilt türünde de fayda sağlayan gül yağından bu sayede 1-2 damla oranında sorunlu bölge üzerinde uygulanması yeterlidir.

Bazı Akciğer Rahatsızlıklarında da Fayda Sağlamaktadır;

Geniş bir kullanım alanına sahip olan gül yağı ayrıca bazı akciğer problemlerinde de fayda sağlayabilmektedir. Astım, öksürük, tıkanıklık ve ateş tedavisinde kullanılan gül yağından bu sayede geniş bir kap içerisinde kaynama derecesine yakın bir konumda bulunan sıcak suyun içerisine 3-4 damla oranında ilave ederek buharını solumanız yeterlidir.

Kan Dolaşımını Hızlandırmakta Ve Bağışıklık Sisteminin Güçlenmesine Destek Olmaktadır;

Etkin içeriği sayesinde kan dolaşımının daha sağlıklı bir şekilde hızlanmasını sağlayan gül yağı, aynı zamanda bağışıklık sisteminin de daha sağlıklı bir şekilde güçlenmesini sağlayabilmektedir.

Gül Yağının Sağladığı Diğer Faydalar İse Şunlardır;

  • Ruhun canlanmasını sağlamaktadır.
  • Özgüven duygusunun pekişmesini sağlamaktadır.
  • Stres, ruhsal huzursuzluk, psikolojik korkulardan kurtulmanıza destek olmaktadır.
  • Manevi bakımdan rahatlamanızı sağlamaktadır.
  • Hafif düzeyli depresyon probleminden daha kolay bir şekilde kurtulmanıza destek olmaktadır.

Gül Yağı Nereden Temin Edilmektedir ?

Gebelik, çocuk emzirme, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diyabet gibi sağlık problemlerinizde doktorunuza danıştıktan ve doktorunuzun uygun gördüktan sonra kullanabileceğiniz gül yağından tercihiniz doğrultusunda aktar mağazalarından, eczanelerden ve internet dünyasında yer alan online aktar web sitelerinden uygun fiyata satın alabilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Feijoa Sellowania (Kaymak Ağacı) Faydaları ve Yetiştiriciliği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM