Guatra İyi Gelen Bitkiler

Guatra İyi Gelen Bitkiler

Boğaz bölgesinin alt kısmında yer alan tiroid bezinde meydana gelen anormal genişleme durumu olarak da tanım gören guatr rahatsızlığı özellikle ileri safhaya ulaşması durumunda ciddi anlamda huzursuzluk verebilmektedir. Bazı belirtiler şeklinde ortaya çıkabilen guatr rahatsızlığı tıbbi olarak tedavi edilebildiği gibi, bitkisel tedavi seçenekleri sayesinde de kolayca kontrol altına alınabilmektedir. Guatra İyi Gelen Bitkiler İse Şunlardır; […]


Boğaz bölgesinin alt kısmında yer alan tiroid bezinde meydana gelen anormal genişleme durumu olarak da tanım gören guatr rahatsızlığı özellikle ileri safhaya ulaşması durumunda ciddi anlamda huzursuzluk verebilmektedir. Bazı belirtiler şeklinde ortaya çıkabilen guatr rahatsızlığı tıbbi olarak tedavi edilebildiği gibi, bitkisel tedavi seçenekleri sayesinde de kolayca kontrol altına alınabilmektedir.

Guatra İyi Gelen Bitkiler İse Şunlardır;

Deniz Yosunu

Özellikle de iyot maddesi bakımından zengin bir içeriğe sahip olan Deniz Yosunu bitkisi, bu sayede doğrudan iyot maddesi eksikliğine bağlı oluşan guatr rahatsızlığında tiroid bezinin yavaş bir şekilde işlev görmesinde ve metobolizmanın hızlı bir biçimde çalışmasına destek olmaktadır. Aktar mağazalarından kapsül, çay ve bitki tarzında satışa sunulan Deniz Yosunu bitkisi ayrıca yan etkilerinin bulunması sebebiyle mutlak olarak özenle kullanılması gerekmektedir.

Zeytinyağı

Omega-3 asitleri bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan zeytinyağı bu sayede bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinde ve iltihaplanmaların azaltılmasında oldukça etkili bir yağ türüdür. Ayrıca, tiroid bezine fayda sunan E vitamini bakımından da zengin bir içeriğe sahip olan zeytinyağından bu sayede günlük öğünlerde tüketilmesini tavsiye etmekteyiz.

Sarımsak

Genel sağlık açısından pekçok faydalarının bulunduğu mucizevi bitki türlerinden biri olan sarımsağın, guatr hastalığında büyüme gösteren tiroid bezine bağlı boğazda oluşan şişliği de azaltabildiği bilinmektedir. Bu bakımdan, 21 günde 3 defa sarımsak tüketmenin guatr hastalığının ciddi anlamda yavaşlatılması açısından fayda sunabildiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Guatr Problemine İyi Gelen Diğer Bitkiler İse Şunlardır;

Maydanoz

Tam bir vitamin ve mineral deposu olan maydanoz, Demir, Potasyum, C vitamini ve A vitamini ve Potasyum bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olması sayesinde guatr hastalığında tercih edilebilen faydalı bitkiler listesinde yer almaktadır. Güçlü antioksidan özelliği sayesinde vücutta hücre meydana gelmesi ve sağlık sorunları oluşumunun engellenmesi açısından da fayda sağlayan maydanozun bu sayede günlük olarak tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Ay Çekirdeği

Özellikle de guatr hastalığının önlenmesinde en önemli besin öğeleri olan Selenyum ve Çinko maddesine sahip olan Ay Çekirdeği, bu sayede vücuttaki hormon üretimini ve kanda yer alan hormon düzeyinin dengede kalmasını sağlamaktadır. Guatr belirtilerinde güvenle kullanabileceğiniz bitki türlerinden olan Ay Çekirdeği bitkisinden tercihiniz doğrultusunda tablet, bitkisel çay veya doğrudan bitki kökü tarzında günlük olarak kullanabilmektesiniz.

Karahindiba

Birçok faydaları bulunan bitki türlerinden biri olan Karahindiba bitkisi etkin içeriği sayesinde guatr hastalığında da fayda sağlamaktadır. Bu sayede aktardan satın alacağınız Karahindiba bitkisi yapraklarını hamur kıvamına ulaşıncaya dek ezdikten sonrasında, ılık kıvama ulaşıncaya dek tereyağı ile karıştırdıktan hemen sonrasında boyun kısmına uyguladıktan 20 dakika sonrasında, uygulamaya 14 gün sonunda son verin, bu sayede guatr hastalığına bağlı boyun bölgesinde meydana gelen şişliklerde ciddi anlamda azalma olduğunu görebilmektesiniz.

Ayrıca, ciddi anlamda kronik sağlık sorunlarınızın bulunması durumunda, guatra iyi gelen bitkileri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Güneş Yanığına İyi Gelen Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM