Gaz Yapmayı Önleyici Bitki Çayı

Gaz Yapmayı Önleyici Bitki Çayı

Ülkemizde kuru fasulye üzerine yapılan espriyi hepimiz biliyoruz. Özellikle bakliyat ürünlerinin tüketilmesinden sonra vücut içinde inanılmaz bir gaz dolaşımı başlar ve bu dışarıya pek de hoş olmayan şekillerde yansır. Aynı şekilde üşüttüğümüz dönemlerde yada diyete girildiği ilk dönemlerde bu tarz gaz oluşumları meydana gelmektedir. Her ne kadar doğal bir durum olsa da toplum içerisinde insanın […]


Ülkemizde kuru fasulye üzerine yapılan espriyi hepimiz biliyoruz. Özellikle bakliyat ürünlerinin tüketilmesinden sonra vücut içinde inanılmaz bir gaz dolaşımı başlar ve bu dışarıya pek de hoş olmayan şekillerde yansır. Aynı şekilde üşüttüğümüz dönemlerde yada diyete girildiği ilk dönemlerde bu tarz gaz oluşumları meydana gelmektedir. Her ne kadar doğal bir durum olsa da toplum içerisinde insanın yüzünün kızarmasına neden olabilmektedir.

Gaz Yapmayı Önleyici Bitki Çayı

Ancak bu olumsuz durumdan vereceğimiz bitkisel çayı kullanarak kurtulmanız mümkün. Tamamen yok etmese bile vücutta oluşan gaz akışını azaltan bu çayımızın içerisinde 1 tatlı kaşığı anason, 1 tatlı kaşığı rezene, 1 tatlı kaşığı kimyon tohumu ve 1 tatlı kaşığı dere otu mevcut.

Yukarıda saydıklarımı bir kapta toplayarak üstüne 2,5 bardak kadar suyu boca ediyoruz ve 1-2 dakika kadar kaynaması için ateşin üzerine bırakıyoruz. 2 dakika kaynamasından sonra ateşi söndürüp çayımızın demini alması için 5 dakika kadar bekliyoruz. Demlikten süzerek bardaklara doldurmanız tavsiye edilir. Bu sayede hem biraz daha soğumuş olur, hem de ağzınıza otlar gelmez.

Bu çayı bakliyat ürünleri veya çiğ gıdalar yedikten sonra tüketmeniz durumunda oluşan gaz sorununun önüne geçmiş olacaksınız. Tamamen yok etmese bile en azından sizi rahatsız edecek seviyeye ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Yukarıda verilen ölçekler 1 bardak çay içindir. Her çay içmede bu miktarlarda bir çay demlemeniz gerekmektedir. Misafirlerde varsa her kişi için bir çay kaşığı daha ilave edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Selülit İçin Bitkisel Karışım Çayı başlıklı makalemizde ahmet maranki selülit çayı, İBRAHİM SARAÇOĞLU SELÜLİT ÇAYI ve selülit çayı ahmet maranki hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/