Fen Bilimleri Dershanesi

Fen Bilimleri Dershanesi

Fen Bilimleri Dershanesi Bilimsel bilginin öneminin son zamanlarda yaygınlaşması ile birlikte insanlar bilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bilim bilgiyi çeşitli deney ve gözlemlerle doğrulayarak insanlara sunar. Eskilerde bilim bir bilgiye ulaşmak çok zor iken şuana bakacak olursak, teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgiye ulaşım son derece kolaylaştı.Lgs Fen Bilimleri dersine ait olan bütün konu anlatımlarını ayrıca ortaokul fen […]


Fen Bilimleri Dershanesi

Bilimsel bilginin öneminin son zamanlarda yaygınlaşması ile birlikte insanlar bilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bilim bilgiyi çeşitli deney ve gözlemlerle doğrulayarak insanlara sunar. Eskilerde bilim bir bilgiye ulaşmak çok zor iken şuana bakacak olursak, teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgiye ulaşım son derece kolaylaştı.
Lgs Fen Bilimleri dersine ait olan bütün konu anlatımlarını ayrıca ortaokul fen bilimleri müfredatında bulunan bütün bilimsel soruların cevaplarının yer aldığı bir web site hayal edersek çok zor değil aslında böyle bir proje bir Fen Bilimleri Öğretmeni tarafından gerçekleştirildi.


Bu web sitesinin içerisinde neler var ?

Dershanet web sitesinin içerisinde Ortaokul fen bilimleri dersine ait konu anlatımları, kazanım kavrama testleri, Fen Bilimleri yeni nesil sorular, yeni nesil soru çözüm taktikleri, fizik,kimya,biyoloji ve uzay alanına ait güncel bilgilerin yer aldığı bu web sitesinde aynı zaman da Fen Bilimleri Testi de bulunmaktadır. Siz değerli öğrenciler için bir nevi ansiklopedi görevini görecek olan bu web siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Doğa ve Bitkilerin Hayatımızda Ki Değeri başlıklı makalemizde lotus çiçeğinin anlamı ve radyasyonu emen bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM