Ev yapımı tonik tarifi

Ev yapımı tonik tarifi

Kozmetik firmalarının çok fazla ürettiği bir ürün olan tonik gözenek sıkılaştırıcı ve yüz temizleme için çok etkili bir üründür.  Marketlerde ve raflarda hazır olarak satılan tonikleri Doğal ve katkısız olarak evde de yapabilirsiniz  tonik içerisindeki maddeler yardımıyla cildimize rahatlatıcı ve antiseptik bir faydası vardır.Tonik evde kolaylıkla yapabileceğiniz losyon tarzı bir  cilt maskesi veya kremi gibidir. […]

Kozmetik firmalarının çok fazla ürettiği bir ürün olan tonik gözenek sıkılaştırıcı ve yüz temizleme için çok etkili bir üründür.  Marketlerde ve raflarda hazır olarak satılan tonikleri Doğal ve katkısız olarak evde de yapabilirsiniz  tonik içerisindeki maddeler yardımıyla cildimize rahatlatıcı ve antiseptik bir faydası vardır.Tonik evde kolaylıkla yapabileceğiniz losyon tarzı bir  cilt maskesi veya kremi gibidir. Tonik t kullanılan malzeme tamamen doğaldır hiçbir kimyasal katkı maddesi içermez Bu sebeple tonik maskesi veya kremi cildinize hiçbir tahriş veya zarar vermemektedir cildiniz için kullanılan en iyi maske veya krem olarak tonik günümüzde çok popüler olarak kullanılmaktadır. Toniğin  kolay yapımı ve kolay malzeme bulunması sebebiyle evde yapılması oldukça basit hızlı ve kolaydır pratik bir şekilde yapabileceğiniz tonik maskesi şu şekildedir;

Ev yapımı tonik malzemeleri

Ev yapımı tonik için gerekli malzemeler bir şişe maden suyu bir adet limon ve yarım çay bardağı Gül suyu.

Toniğin Hazırlanışı ve Uygulanması

Hazırladığınız malzemeleri boş bir kase içerisine  dökerek hepsini birbirine girecek şekilde iyice karıştırın Bu karışımı yaklaşık bir 3 veya 4 dakika kadar karıştırmaya devam edin Karışım yüzünüze uygulanacak bir kıvama geldikten sonra pamuk veya makyaj fırçası yardımıyla veya parmaklarımızda her akşam yatmadan önce yüzünüzü ılık su ile temizleyip uyguladıktan sonra cildimizi tahriş etmeyecek şekilde bir  kaç dakika beklettikten sonra yüzünüzü tekrardan iyice yıkayınız.Tonik diğer cilt maskelerine nazaran ciltte fazla bekletilmeyen hemen Kullanılıp kullanılan bölgeyi hemen yıkanan bir üründür toniğin   etkisini görebilmek için her gün düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Toniğin Faydaları

Tonikte  kullanılan malzemeler arasındaki maden suyu aslında yüksek mineralli ve karbondioksitli olan maden suyu, Cildinizin  mineral dengesini sağlamasına yardımcı olur aynı zamanda Maden suyunun  cildiniz için herhangi bir yakıcı özelliği bulunmamaktadır. Tonikte bulunan bir diğer malzeme olan gül suyu ise Çok eskiden beri kullanılan bir temizlik malzemesidir gül suyunun en büyük faydalarından olan cildinizi yumuşatma özelliği ve pürüzsüzleştirme özelliği ile Gülsuyu güzellik malzemeleri arasında çok fazla önem taşımaktadır gül suyunun kullanımı Kozmetik firmaları tarafından Gün geçtikçe kullanımı artmaktadır gül suyunun kökeni çok eskilere dayanmaktadır tonik t kullanılan limon ise cildimize Botoks etkisi yapmaktır Limonun bir diğer ilgi çekici faydası ise doğal botoks malzemesi olarak bilinmektedir limonun cildinize hiçbir zarar vermemektedir.

Evde kolayca hazırlayacağınız bu tonik maskesi sizler için ve cildiniz için oldukça, fayda sağlayacaktır. Ev ortamında Yapılan bu doğal tonik maskesi veya kremi her gece düzenli olarak kullanılması sonucunda cildinizdeki büyük değişimi pürüzsüzlüğü Işıltıyı rahatlamayı yumuşaklığı hatta nem oranında düzelmeye ve diğer etkilerini kısa sürede göreceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM