Enfeksiyona İyi Gelen Bitkiler 

Enfeksiyona İyi Gelen Bitkiler 

Tedavi edilemediği takdirde ciddi sağlık sorunlarına da zemin hazırlayabilen enfeksiyonel sağlık sorunları tedavisinde tıbbi tedavi yöntemlerinin yanı sıra, doğal bitkisel tedavi de söz konusu olmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda özellikle de bazı bitki türlerinin enfeksiyon ile etkin bir şekilde mücadele ettiği gözlemlenmiş ve bu sayede uzmanlar tarafından onay alarak kullanılması tavsiye edilmiştir. Enfeksiyona İyi Gelen Bitki […]

Tedavi edilemediği takdirde ciddi sağlık sorunlarına da zemin hazırlayabilen enfeksiyonel sağlık sorunları tedavisinde tıbbi tedavi yöntemlerinin yanı sıra, doğal bitkisel tedavi de söz konusu olmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda özellikle de bazı bitki türlerinin enfeksiyon ile etkin bir şekilde mücadele ettiği gözlemlenmiş ve bu sayede uzmanlar tarafından onay alarak kullanılması tavsiye edilmiştir.

Enfeksiyona İyi Gelen Bitki Türleri Şunlardır;

Fesleğen Bitkisi

Antibakteriyel ve antiviral özelliği sayesinde bakterilerin büyümesini ve gelişim göstermesini önleyen fesleğen bitkisi, bu sayede enfeksiyona karşı kullanılan en etkili bitki türleri arasında yer almaktadır. Enfeksiyona karşı korunmada maksimum düzeyde etkili olan fesleğen bitkisinin günlük olarak düzenli bir şekilde kullanılmasında fayda bulunmaktadır.

Mercanköşk Bitkisi

İçerdiği yüksek oranlı timol ve korvakrol asitleri sayesinde antibakteriyele ve mantara karşı etkili olan mercanköşk bitkisi bu sayede enfeksiyonlar ile etkin bir şekilde mücadele etmektedir.

Ekinezya Bitkisi

Tam bir antibakteriyel ve antiviral deposu olan ekinezya bitkisi tarihte ilk olarak kızılderililer tarafından keşfedilerek enfeksiyon tedavisinde kullanılmıştır. Halen enfeksiyon rahatsızlığında en etkili doğal tedavi seçenekleri arasında yer alan ekinezya bitkisi düzenli olarak kullanıldığında bakterilerin ciddi anlamda azalmasında etkili olabilmektedir.

Sarımsak Bitkisi

Sofralarımızın vazgeçilmez besinlerinden olan sarımsak bitkisi birçok faydalarının yanı sıra içeriğinde yer alan alisin isimli etkin maddesi, yoğun antibakteriyel ve antiviral özelliği sayesinde enfeksiyonların yok edilmesinde etkin olarak görev üstlenmektedir. En etkili bakteri öldürücü bitkilerden olan sarımsak bitkisi hakkında yapılan araştırma sonucunda bu mucizevi bitki türünün 30 farklı bakteri familyasının büyüme ve gelişme göstermesini önlediği gözlemlenmiş ve bu sayede enfeksiyonların yok edilmesinde uzmanlar tarafından kullanılması tavsiye edilmiştir.

Kara Mürver Ağacı Bitkisi

Özellikle de çiçeklerinde yer alan yoğun antibakteriyel özelliği sayesinde viral enfeksiyonlarda, akciğer mukusunda oldukça etkili sonuçlar sunan kara mürver ağacı bitkisi, bu sayede enfeksiyonlar ile etkin ve hızlı bir şekilde mücadele eden bitki türleri arasında yer almaktadır.

Nane Bitkisi

Özellikle de yoğun uçucu yağ oranı sayesinde antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliğe sahip olan nane bitkisi, bu sayede enfeksiyonların azaltılmasında da oldukça etkili sonuçlar sunmaktadır.

Enfeksiyona İyi Gelen Bitkiler Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • En etkili enfeksiyon kırıcı bitki türlerinden etkin bir şekilde fayda alınabilmesi açısından söz konusu bitki türlerinin günlük olarak düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir.
  • Ayrıca, tedavi edilemediği takdirde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmesi sebebiyle enfeksiyon rahatsızlığı belirtilerinde ilk olarak ilgili doktora başvurulması ve tıbbi olarak gerekli tedaviye geçilmesi gerekmektedir. İlgili doktorun uygun görmesi durumunda tıbbi tedaviye destek amaçlı enfeksiyona iyi gelen bitkilerden faydalanılmalıdır. Enfeksiyon ile etkin bir şekilde mücadele eden söz konusu bitki türlerinin olası enfeksiyonel durumlarda ev ortamında, çocukların ulaşamayacağı serin bir alanda muhafaza edilmesini tavsiye etmekteyiz.Tamamen doğal olması sayesinde yan etkisiz olan enfeksiyona iyi gelen bitki türlerinden faydalanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda bulunmaktadır.

Enfeksiyon kırıcı bitkileri aktar mağazasından temin ederek güvenle kullanabilmektesiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kaşıntıya İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM