Ender Saraç Domuz Gribine Karşı Alınacak Önlemler

Ender Saraç Domuz Gribine Karşı Alınacak Önlemler

Domuz gribine karşı önlemler ne olmalı? Toplumda hapşıran kişileri gördükten sonra, salgından nasıl korunulacağını kara kara düşünenler için Ender Saraç, bazı tavsiyelerde bulunuyor. Ender Saraç Domuz Gribine Karşı Alınacak Önlemler Virüse karşı acil olarak önlem alınmanın gerekli olduğu durumlarda ne yapılmalı? Metro ya da otobüsde yüzünüze hapşırılsa, ya da hasta olduğundan şüphelendiğiniz birinin bardağından su […]


Domuz gribine karşı önlemler ne olmalı? Toplumda hapşıran kişileri gördükten sonra, salgından nasıl korunulacağını kara kara düşünenler için Ender Saraç, bazı tavsiyelerde bulunuyor.

Ender Saraç Domuz Gribine Karşı Alınacak Önlemler

Virüse karşı acil olarak önlem alınmanın gerekli olduğu durumlarda ne yapılmalı? Metro ya da otobüsde yüzünüze hapşırılsa, ya da hasta olduğundan şüphelendiğiniz birinin bardağından su içtiyseniz, acil olarak bazı önlemler almanız gerekiyor. Domuz gribine yakalanmamak için bazı tavsiyeler:

  • Eve gider gitmez elinizi ve yüzünüzü iyice sabunlamalısınız.
  • El yüz temizliğinin ardından gargara yapmalısınız. Bunun için adaçayı veya antiseptik herhangi bir gargara tercih edebilirsiniz.
  • Okaliptüs yağı buharı ile solunum sistemizinizi dezenfekte edebilirsiniz. 1 litre kaynar suyun içerisine 5-6 damla okaliptus yağını damlatın. Normal buhar banyoları gibi, başınızın üstüne küçük bir çarşaf veya havlu çekmelisiniz. Gözlerinizi kapatmalı ve derin derin bununuzdan ve ağzınızdan nefes alın. Bu işleri birkaç defa tekrarlayıp bırakın.
  • Karanfilden faydalanmalısınız. Yanınızda karanfil bulundurmaya özen gösterin. Ağzınızda karanfil çiğneyin. Karanfilin virüs, bakteri ve mantarların üremesini azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Günde 3-4 defa,ağzınıza 1-2 adet karanfili atıp çiğneyip emebilirsiniz. Aşırıya kaçmayınız.
  • Domuz gribinden korunmak için tedavi yöntemi olarak ozon tedavisini düşünebilirsiniz. Şüpheli durumlarda korunmak ya da tedavi için ozon tedavisinden faydalınabilinir.

Ender Saraç, domuz gribine karşı beslenme konusunda da bilgiler veriyor. Vücut direncinizi arttıran besinler, yememeniz gereken besinler hakkında bilgiler için tıklayınız: Ender Saraç domuz gribinden korunma yolları

Ender Saraç, domuz gribinden korunmak için faydalı bir bitki çayı tarifi veriyor: Ender Saraç Domuz Gribinden Koruyucu Çay Tarifi

Domuz gribinden korunmak için tüm tavsiyelerimiz:

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç Domuz Gribinden Korunmak İçin Öneriler başlıklı makalemizde Domuz Gribinden Korunma, Ender Saraç kızılcık şurubu ve Ender Saraç tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/