Ender Saraç Cinsel Güç Artırıcı Bitkiler, Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Ender Saraç Cinsel Güç Artırıcı Bitkiler, Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Cinsel gücü arttırmak için Ender Saraç oldukça faydalı tavsiyelerde bulunuyor. Doğanın Şifalı Eli kitabından alıntı yapıyoruz: Cinsel Güçte Azalmanın Sebepleri Günümüzde kötü beslenme, aşırı yoğun ve stresli yaşantı başta olmak üzere birçok nedene bağlı olarak cinsel performansta düşüklük ve isteksizlik önemli bir problem haline gelmiştir. Cinsellik de yemek içmek, bağırsakların ve mesanenin boşaltılması, uyumak gibi […]

Cinsel gücü arttırmak için Ender Saraç oldukça faydalı tavsiyelerde bulunuyor. Doğanın Şifalı Eli kitabından alıntı yapıyoruz:

Cinsel Güçte Azalmanın Sebepleri

Günümüzde kötü beslenme, aşırı yoğun ve stresli yaşantı başta olmak üzere birçok nedene bağlı olarak cinsel performansta düşüklük ve isteksizlik önemli bir problem haline gelmiştir. Cinsellik de yemek içmek, bağırsakların ve mesanenin boşaltılması, uyumak gibi vücudun normal fonksiyon ve ihtiyaçlarından biridir. Aslında, cinsellik sadece kaba düzeyde ele alınmaması gereken çok özel bir olgudur. Dişi ve erkek enerjisinin en sağlıklı biçimde bütünleşmesi ve birbirini tamamlaması, kişisel ve ruhsal gelişim için de çok önemlidir. Doğadaki denge siyah-beyaz, sıcak-soğuk, artı-eksi, ying-yang, dişi-erkek gibi zıt enerjilerin uyumundan oluşur. Cinselliği sadece maddî ve mekanik bir birliktelik olarak görmemek, aynı zamanda farklı, derin enerjilerin harmanlanması biçiminde de algılamak gerekir.

Cinsel Organlar ve Ruh Sağlığı

Vücudun aşağı doğru boşaltım kanallarından olan cinsel organların sağlıklı ve düzenli çalışmasının, genel ve ruh sağlığı üzerine çok olumlu etkileri vardır.

Erkekte ve kadında cinsel yetersizliğin nedenleri ve tedavisi farklı olabilir. Her iki cinste de, cinsel isteksizliğin altında psikolojik nedenler yatabilir. Birçok kişi çekindiği için cinsel yetersizliğini gündeme getirmez veya bunu kendi içinde saklı ve baskılı tutar. Aslında, bu da ileride birçok ruhsal ve bedensel rahatsızlılığm ortaya çıkmasına zemin hazırlayacaktır. Şunu unutmamak gerekir ki, problemlerimizden kurtulmanın yolu kaçmak değil, onlarla yüzleşmektir.

Ender Saraç Cinsel Güç Artırıcı Bitkiler, Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

cinsel gücü arttıran bitkisel takviyeler: ginseng (özellikle kırmızı veya Kore ginsengi diye bilinen cins daha etkilidir. Ama zihinsel strese bağlı olan cinsel performans düşüklüğünde ise Sibirya ginsengi etkili olabilir), avena sativa (yulaf), arı poleni ve sütü, Tongat Ali bitkisi, yohimbin bitkisi, DHEA-S ganoderma doğal olan bazı yardımcı preparatlardır.

baharatlar zencefil, kakule, kişniş, safran, keçiboynuzu bilinen destekleyici baharatlardandır.

cinsel gücü arttıran bitki çayları: zencefil, kakule, ginseng, meyankökü, safran etkilidir.

Cinsel Gücü Arttırmak İçin beslenmede dikkat edilmesi gerekenler: Ender Saraç beslenme konusunda şu tavsiyelerde bulunuyor: beslenmede özellikle sadeyağ ghee), incir, fındık, badem, ceviz, Hint fıstığı, tropikal meyveler, antepfıstığı, bal, kuru meyveler, doğal şekerler (özellikle meyve, bal şekeri), tavuk suyu, kırmızı pul biber, peynir, havyar, pekmez, tahin, sivribiber, kırmızıbiber, sarmısak bu konuda faydalıdır. Çoğu kişi, ağır yağlı gıdaların özellikle de kırmızı etin bu konuda çok vararlı olduğunu düşünür. Oysa kırmızı et, ağır yağlı gıdalar, şarküteri ürünleri, çok şekerli gıdalar, uzun vadede damar tıkanıklığı ve birçok kronik hastalığa yol açarak zararlı bile olabilir.

Genel olarak dikkat edilmesi gerekenler: aslında sağlıklı bir cinsellik için en önemli doğal katkılar güneş ışını, uyku, temiz hava, oksijen ve düzenli spordur. İyi uyku, vücudun yorgunluğunu alarak, cinsel isteği kuvvetlendirir. Hem erkekte hem de kadında, dinlenmiş bir bedende cinsel dürtüler daha güçlü olur. Güneş ışığı ise özellikle hormonları canlandırıp antidepresif etki yaratır, bu da cinsel dürtülerde bir artış sağlar. Kış aylarında bile, 10-15 dakika, tercihen temiz havada güneş ışığını almanın çok canlandırıcı bir etkisi vardır. Yoga veya düzenli spor da erkeklik hormonunu canlandırarak, vücudun direncini ve kondisyonunu artırarak cinsel performansa olumlu katkı sağlar. Ruhsal sorunu ve sıkıntısı olan kimselerde, özellikle erkeklerde, başarılı bir cinsel performans mümkün değildir. Bu nedenle, kişilerin stresi ve ruhsal yorgunluğu nasıl atacaklarını bilmeleri önemlidir. Bazı durumlarda cinsel problemlerin tedavisinde St. John’s Wort gibi antidepresanlarm da yardımcı olabilmesi beklenir. Özellikle kronik isteksizlik durumlarında bir psikiyatrla temas kurmak gerekebilir.

Cinsel Gücü Arttırıcı Masaj

Masaj: ılık susamyağıyla yapılan günlük 3-4 dakikalık aromatik yağ masajının canlandırıcı etkisi vardır. Özellikle bacakların iç kısımları, ayak topuğunun önüne ve yukarısına doğru olan iki alan, kuyruksokumu ve kasık bölgelerinin masaj süresinin uzun tutulması fazladan yarar sağlar. Ayrıca burun içinin susamyağı ve özel ayurvedik yağ karışımlarıyla yağlanmasının da hormonları canlandırıcı bir etkisi vardır. Diğer bir masaj türü olan şiatsu’nun da (akupressür) yararı olur.

Cinsel güç ve Renkler: erkeklerde gücün, savaşın, erkeklik enerjisinin ve cinselliğin birinci simgesi olan Mars gezegeninin canlandırıcı etkisini artırıcı kırmızı renkleri ve kıyafetleri ön plana çıkarmanın yararı vardır. Özellikle Mars enerjisini artırıcı doğal kırmızı taşların (mercan gibi) vücuda değecek şekilde kullanılması iyi bir katkı sağlayabilir. Bayanlarda ise cinselliği Venüs temsil eder. Venüs renklerini çağrıştıran uçuk eflatun, sedef, pembe gibi renkler de bayanlar için iyidir. Cinselliği yönetici diğer bir gezegen olan Plüton ise daha farklı ve derin bazı enerjileri yönetir.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Epimedium kullanın cinsel sorunlardan kurtulun..Ben bunu kullandım sıkıntım devam ediyor diyen daha çıkmadı.O kadar iddialı bir bitki.Bunun macununu almak isteyenler:http://www.epimedium.gen.tr/ adresinden orjinal ürün temin edebilirler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM