Domatesin Faydaları Nelerdir?

Domatesin Faydaları Nelerdir?

TNT’de yayınlanan Ender Saraç’la Sağlıklı Ramazan programında, domatesin faydaları hakkında izleyicilerini bilgi sahibi yapmaya çalışan Ender Saraç’ın anlatmış olduğu domatesin faydaları hakkında hep birlikte bilgilenelim: Domatesin Faydaları Nelerdir? Domatesin faydaları arasında ilk sırada sindirimi kolaylaştıran etkisinden söz etmek gerekecektir. İftar saati geldiğinde çok acıkmış olan oruçlular, oruçlarını açtıktan sonra çok yemek yiyebilirler. Buna bağlı olarak […]


TNT’de yayınlanan Ender Saraç’la Sağlıklı Ramazan programında, domatesin faydaları hakkında izleyicilerini bilgi sahibi yapmaya çalışan Ender Saraç’ın anlatmış olduğu domatesin faydaları hakkında hep birlikte bilgilenelim:

Domatesin Faydaları Nelerdir?
Domatesin faydaları arasında ilk sırada sindirimi kolaylaştıran etkisinden söz etmek gerekecektir. İftar saati geldiğinde çok acıkmış olan oruçlular, oruçlarını açtıktan sonra çok yemek yiyebilirler. Buna bağlı olarak da bir takım sindirim problemleri yaşanabilir. Domatesin faydaları arasında yer alan sindirimin kolaylaştırılması ise, bu sorunun giderilmesine yardımcı olmaktadır.
Domatesin faydaları arasında, böbrek taşlarının düşürülmesine katkı sağlamasından da söz etmek gerekmektedir.

Domates Prostat Kanserini Önler

Ender Saraç’la Sağlıklı Ramazan programında anlatılan domatesin faydalarından bir diğeri ise, prostat kanserinin önlenmesidir.
Sağlıklı Ramazan programında Ender Saraç, domatesin faydaları arasında, kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisinden de söz etmektedir.
Domatesin faydaları arasında damar sertliğine iyi gelmesinin de olduğunu hatırlatan Ender Saraç, Sağlıklı Ramazan programında domatesin romatizmaya da iyi geleceğini belirtmiştir.

Domates ve Cildiniz
Domatesin faydaları arasında yaşlanma geciktirici özelliğinin de bulunduğunu hatırlatan Ender Saraç, antioksidan özelliğini aklımıza getirmektedir.
Domatesin faydaları arasında, cilde verdiği tazelikten de bahsetmek gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şifalı Bitkiler MATE YAPRAĞI ve Mate Yaprağının Faydaları başlıklı makalemizde Mate çayının faydaları, mate yaprağı ve mate yaprağı faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM