Doğal Yüz Temizleme Maskeleri

Doğal Yüz Temizleme Maskeleri

Sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bir cilt ve yüz bütün bayanların hayalidir, bunun için çeşitli yöntemler ile birlikte doğanın mucizevî güçlerine de itimat etmek şarttır. Kimyasal içeren çeşitli kozmetik ürünlerinden ziyade her evde kolaylıkla bulunabilecek malzemelerden doğal yüz maskeleri hazırlayabilme imkânı var ise neden değerlendiremeyelim ki. Özellikle yüzümüze uygulanacak makyaj veya bakım amaçlı maske türlerinde olması gereken […]

Sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bir cilt ve yüz bütün bayanların hayalidir, bunun için çeşitli yöntemler ile birlikte doğanın mucizevî güçlerine de itimat etmek şarttır. Kimyasal içeren çeşitli kozmetik ürünlerinden ziyade her evde kolaylıkla bulunabilecek malzemelerden doğal yüz maskeleri hazırlayabilme imkânı var ise neden değerlendiremeyelim ki. Özellikle yüzümüze uygulanacak makyaj veya bakım amaçlı maske türlerinde olması gereken ilk özellik temiz bir yüzdür, bizlerde sizin için evde bulunabilecek ve zahmetsiz hazırlanan temizleme maske tarifleri araştırıp derledik, işte tarifler;

 Yumurtalı maske

Yumurtanın sarısı yüz temizliğinde etkili iken beyaz kısmı da cildi sıkılaştırmak için oldukça etkilidir bu bakımdan dilerseniz çeşitli maske karışımlarında uygun durumlarda kullanılabilir dilerseniz de başlı başına bile kullanılabilir.

• Ananas maskesi

Cildinizin temizlenmesini ve beslenmesini sağlayan ananas ile yüz temizleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz, orta kısımlarından keseceğiniz bir dilim ananası ovalayarak yüzünüze sürebilirsiniz.

• Muzlu maske

Muz meyvesi de doğal olan cilt temizleyicileri arasında yer alırken aynı zamanda cilde parlaklık verir yaşlanma belirtilerini engeller. Uygulaması ise dilerseniz muz kabuğunu cildinize sürebilir dilerseniz de meyvenin kendisini püre haline getirerek yalnız başına ya da diğer yardımcı maddeler ile karıştırarak sürebilirsiniz.

• Çilek maskesi

Doğal beyazlatıcı özelliği ile birlikte ciltteki ölü deri ve kir birikimlerini de temizleme konusunda oldukça yardımcı olan çileğin suyunu pamuk yardımı ile cildinize sürerek temizleme görevini yapmış olursunuz.

• Papaya maske

Evde hazırlanabilen doğal yüz temizleme maske önerilerinde sıra papaya meyvesine geldi, cilde parlaklık vermesi ile cildi temizleme ve besleme özelliği de vardır. Ayrıca yüzünüzün ihtiyaç duyduğu nemi almasına da yardımcı olur.

• Elmalı maske

Elmanın cildi güzelleştirmek konusundaki maharetlerini bilmeyen yoktur sanırım, daha parlak ve canlı bir cilt için hem suyunu hem de meyvenin püresini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

• Limon suyu

Maske asitli yapısı ile birlikte doğal bir temizleyici olan limon akneli ciltler için tonik uygulamalarında kullanılır ayrıca cilt rengini beyazlatma özelliği ile de bayanlara pek çok alanda yardımcı olur.

•Ballı maske

Doğal besin kaynaklarından olan bal cilde de oldukça büyük faydalar sağlar dilerseniz limon suyu ile karıştırarak dilerseniz de yoğurt ile karıştırarak cildinize uygulamanız mümkündür.

• Narenciye maskesi

C vitamini bakımından oldukça zengin olan narenciye meyvelerinin iç kısımları püre olarak yüze sürülebilirken kabuklarını da rondodan geçirerek veya direk olarak da cildinize sürebilmeniz mümkündür.

•Kirazlı maske

Doğal yüz temizleme maskeleri grubuna kiraz meyvesini de dâhil edebiliriz, mevsimlere göre değişen meyveleri sizlerde zamanlarına göre çeşitlendirip gruplandırarak kullanabilirsiniz. Ciltteki tahriş ve yorgun görünümü azaltmak ve nemlendirip beslemek için kirazı kullanabilirsiniz kirazın suyunu ya da meyvesini de kullanabileceğiniz gibi karışımlı maskelerde de uygulayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM