Doğa ve Bitkilerin Hayatımızda Ki Değeri

Doğa ve Bitkilerin Hayatımızda Ki Değeri

Doğa ve Bitkilerin Hayatımızda Ki Değeri Doğa mucize bir sistemdir. Doğayı oluşturan unsurlar; insanlar, hayvanlar ve bitkilerdir. Belki de biz insanlar topraktan geldiğimiz için bitkilere kendimizi daha yakın hissederiz. Kimimizin balkonunda kimimizin bahçesinde; süs bitkileri, meyve ağaçları, çeşit çeşit çiçekler yetiştiririz. Hatta biz insanoğlunun doğada kendini attığı, nefes aldığı yerler ormanlardır. Piknik bahane gibi gözükse […]


Doğa ve Bitkilerin Hayatımızda Ki Değeri

Doğa mucize bir sistemdir. Doğayı oluşturan unsurlar; insanlar, hayvanlar ve bitkilerdir. Belki de biz insanlar topraktan geldiğimiz için bitkilere kendimizi daha yakın hissederiz.

Kimimizin balkonunda kimimizin bahçesinde; süs bitkileri, meyve ağaçları, çeşit çeşit çiçekler yetiştiririz. Hatta biz insanoğlunun doğada kendini attığı, nefes aldığı yerler ormanlardır. Piknik bahane gibi gözükse de asıl şahane olan doğa ile içice olmaktadır.

Geçirdiğimiz mevsim sonbahar olduğundan dolayı çoğumuzda bitkilerimiz ve çiçeklerimiz için tatlı bir telaş var. Bitkiler ve çiçekler bizim hayatımızda dönem olarak değil, sürekli olarak vardır. Ama ihtiyaçlarından ve yetiştirilme tarzların dolayı mevsimsel olarak önem veririz.

Çiçekler ve bitkilerin bir diğer özellikleri ise kendilerine özgü olan anlamları. Eski çağlardan günümüze kadar ulaşan bir çok çiçeğin anlamı vardır. Bunlardan bir tanesi de Lotus Çiçeğinin Anlamı dır. Ve oldukça ilginç bir hikayesi vardır. Aynı şekilde Kardelen çiçeğinin de geçmişten gelen bir hikayesi ve anlamı vardır. Bizleri geçmişten bugüne güzel bir yolcuğa çıkarırlar ve ruhumuzu okşarlar.

Çiçeklerin ruhumuzu okşamasının yanı sıra bilimsel olarak da kanıtlanmış yararları oldukça fazladır. Bu yararlardan bir tanesi de radyasyonu emmeleridir. Radyasyonu Emen Bitkiler sağlığımız açısından oldukça yararlı olmasının yanı sıra evimize de ayrı bir dekor katarlar.

Papatya çiçeğinden çay, aleo vera dan cilt bakımı, sindirim için rezene gibi bir çok bitkinin faydası, doğa ve bitkiler ile ilgili daha bir çok bilgi için www.bilgilerce.com adresinde Doğa ve Bitkiler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En iyi Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları (Güncel 2020) başlıklı makalemizde en iyi saç ekim, en iyi saç ekim merkezi ve En iyi saç ekim merkezleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM