Diz Dirsek ve Topuk Bakımı Nasıl Yapılır ?

Diz Dirsek ve Topuk Bakımı Nasıl Yapılır ?

Diz, dirsek ve topuklu bölgelerde kuruluğun ve pürüzlü cildin önde gelen nedenleri: – Bu vücut parçalarını sert veya pürüzlü yüzeylerde desteklemek . – Deride nem eksikliği . – Uygun eksfoliasyon eksikliği . – Düşük diyet besinler cildin bakımı ve güzelliği. – Kirleri temizlemek için özel bir sabun ile sık yıkanma eksikliği. Topuklardaki ve ayaklardaki kuru cilt, kötü ayakkabılar giymek, nem veya nem […]


Diz, dirsek ve topuklu bölgelerde kuruluğun ve pürüzlü cildin önde gelen nedenleri:

 Bu vücut parçalarını sert veya pürüzlü yüzeylerde desteklemek .

 Deride nem eksikliği .

 Uygun eksfoliasyon eksikliği .

 Düşük diyet besinler cildin bakımı ve güzelliği.

 Kirleri temizlemek için özel bir sabun ile sık yıkanma eksikliği.

Topuklardaki ve ayaklardaki kuru cilt, kötü ayakkabılar giymek, nem veya nem eksikliği ve yürürken ayağı korumak için iyi bir çorap kullanmamaktan kaynaklanır. Sık güneşe maruz kalma nemi çalar ve ayak çirkinleşir. Açık ayakkabı kullanımı ayağa oldukça agresiftir.

-Güneşin diz ve dirseklere sıkça maruz kalması, nem ve yumuşaklığı önleyerek kaba ve kuru hale gelebilir. Korunmasız olarak dizlerinin ortak görevlerini yapmak onları kalın ve sert yaparlar.

Dirsekler, Dizler ve Topuklar çin Sağlık ve Güzellik Bakımı

Hijyen ve Temizlik

Dirsek ve dizleri günlük olarak iyi bir sabunla yıkamak  kuru ve ölü hücreler oluşmasını önleyecektir. Vücut için özel bir doğal sabun alın ve yıkanırken çok iyice yıkayın. Topuklarınızdan yavaşça geçin ve ayak tabanını ve kir ve kuruyan eğilimi olan ayak bileğinden geçin.

 Bir kez yattıktan sonra , dizlerinize, dirseklerinize ve topuklarınıza biraz nemlendirici uygulamayı unutmayın. Aloe vera , bal, elma veya salatalık kremleri , cildi pürüzsüz ve iyi nemlendiren en iyi losyonlardır.

 Gece, dirseklerinizi ve dizlerinizi yıkayın ve onlara sızma zeytinyağı uygulayın ve ertesi sabaha kadar bırakın.

 Dirsekleriniz veya dizleriniz çok sert ve kuru ise , banyo yaptıktan sonra onlara biraz avokado koyun . 5 veya 10 dakika bekleyin ve sonra yıkayın.

– Rahatsız ayakkabılar giymekten kaçının. Sert bir yüzeyde dizleriniz üzerinde çok fazla zaman harcıyorsanız, dizler için diz pedleri veya bir yastık kullanın.

 Öte yandan , sahile giderseniz, diz çökmüş veya çıplak ayakla kum üzerinde yürümekten daha iyi bir şey yok. Kum en iyi ilaçlardan biridir; dizlerinizin 10 dakika içinde nasıl yumuşadığını göreceksiniz. Üstelik, denizde yıkanırsanız, bu tüm cildi nemlendirir ve yumuşatır.

 Dirsek ve dizlerinizi sağlıklı gıda mağazalarında satılan kil ile pul pul dökmeniz gerekir . Yeşil kil, cilde parlaklık kazandıran ideal bir eksfoliyanttır ve pürüzleri giderir ve canlandırır.

 Cildiniz içeriden iyi nemlendirilebilmesi için günde en az 2 litre su içirin .

 Kuru ve sertleştirilmiş dizleriniz varsa, küvete girip vücudun bu kısımlarını ılık suya batırın.

Duştan ve yatmadan önce dirseklerinizi ve dizlerinizi günde iki kez nemlendirmeye çalışın .

Cilt problemleri durumunda , beyaz şeker ve türevlerin yanı sıra kızarmış yiyecekler ve inek sütü tüketimini tamamen kaldırmanız gerekir .

Günlük taze sebze suyu almayı unutmayın , özellikle sağlıklı pürüzsüz ve canlandırıcı ciltler için gerekli olan A, E ve C vitamini bakımından zengindir gıdalar içerir . Diyetinizde havuç, avokado, sarımsak, soğan, ceviz, susam, bitkisel yağlar ve süt kaçırılmaması gerekir.

 

Bir önceki yazımız olan Kan Temizleyen Şifalı Bitkiler Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM