Çayır Papatyası Ve Çayır Papatyasının Faydaları

Çayır Papatyası Ve Çayır Papatyasının Faydaları

Çayır papatyasının faydaları arasında, gribal enfeksiyonlar, ve soğuk algınlıkları yer almaktadır. Çayır papatyasının bu etkisinden yararlanmak adına, ilk bahar aylarında toplanan çayır papatyasının çiçekleri kurutulur, ve sonrasında kaynatılarak çayı içilir. Çayır papatyasının faydaları arasında, bronşit, ve karın ağrısından da söz etmek gerekmektedir. Bu etkiden de yararlanmak adına, yine, çayır papatyasının çiçeklerinden faydalanmak gerekmektedir. Kuvvet verici […]


Çayır papatyasının faydaları arasında, gribal enfeksiyonlar, ve soğuk algınlıkları yer almaktadır. Çayır papatyasının bu etkisinden yararlanmak adına, ilk bahar aylarında toplanan çayır papatyasının çiçekleri kurutulur, ve sonrasında kaynatılarak çayı içilir. Çayır papatyasının faydaları arasında, bronşit, ve karın ağrısından da söz etmek gerekmektedir. Bu etkiden de yararlanmak adına, yine, çayır papatyasının çiçeklerinden faydalanmak gerekmektedir. Kuvvet verici etkisi de bulunan çayır papatyasının, müshil, ve idrar söktürücü özellikleri de bulunmaktadır.

Çayır papatyasının faydaları arasında, balgam söktürücü etkisinden, öksürüğü gidermesinden, sindirimi kolaylaştıran etkisinden, spazmların tedavisinden, teskin edici etkisinden de söz etmek gerekir. Çayır papatyasının faydalarından bu anlamda yararlanmak için, çayır papatyasının otsu kısmından yararlanmak gerekmektedir. Çayır papatyasının faydaları arasında yer alan soğuk algınlığı tedavisi etkisinden yararlanmak adına da, çayır papatyasının tamamının kaynatılarak çayının içilmesi yeterli olmaktadır.

Çayır papatyasının faydaları arasında, gözdeki iltihapların giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Bu anlamda çayır papatyasının faydalarından yararlanmak için, bitkinin, toprak üzerinde kalan kısımlarından yararlanmak gerekmektedir. Hemoroit tedavisine de çayır papatyasının faydalarının dokunduğundan söz etmemiz gerekir. Bu anlamda, çayır papatyasının taze olan çiçekleri bir leğenin içerisine konulur, ve leğen de ılık su ile doldurulur. 15 ya da 20 dakika bu şekilde bekletilen çayır papatyası su karışımının içerisine, bekleme süresinden sonra oturulursa, hemoroit tedavisine olan katkısı büyük olacaktır.

Çayır papatyasının faydaları arasında, böbrek taşı düşürme etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Bu etkiden yararlanmak için, mısır püskülü, ve kiraz sapı ile birlikte kaynatılan çayır papatyasının çiçeklerinin suyu içilmelidir.

Çayır papatyasının bilinen diğer isimleri ise şu şekildedir: Koyungözü, konga mirişki

Bir önceki yazımız olan Bademin Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde bademin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/