Buz lazer epilasyon nedir nasıl yapılır?

Buz lazer epilasyon nedir nasıl yapılır?

İstenmeyen tüyler tüm kadınların ortak sorunu olmaya devam ediyor. Ama bu tüylerle yaşamak kader değil! Annelerimizden büyüklerimizden öğrendiğimiz ağda, tüy dökücüler ve tıraş bıçakları artık eski moda ve kıl köklerini azdıran yöntemler aslında. Çoğu acı verici olan ağda ve benzeri eski yöntemlerin yerini artık lazer epilasyon aldı. Her kadının yaptırmak istediği ama cesaret edemediği bir […]

İstenmeyen tüyler tüm kadınların ortak sorunu olmaya devam ediyor. Ama bu tüylerle yaşamak kader değil! Annelerimizden büyüklerimizden öğrendiğimiz ağda, tüy dökücüler ve tıraş bıçakları artık eski moda ve kıl köklerini azdıran yöntemler aslında. Çoğu acı verici olan ağda ve benzeri eski yöntemlerin yerini artık lazer epilasyon aldı.

Her kadının yaptırmak istediği ama cesaret edemediği bir yöntem olan lazer epilasyon yaygınlaşmaya başlayalı 10 sene oldu ama kadınlar bu yöntemle de acı çekmekten kurtulamadılar. Çoğunlukla kıl sorununa son vermeyi hedefleyen lazer epilasyon için de aynı durum geçerli; evet kalıcı olarak kurtulabiliyorsunuz ama özellikle bikini bölgesinde acı çekmekten kurtulamıyorsunuz değil mi? Evet, lazer epilasyon da bir noktaya kadar acı verici bir yöntem olarak geride kalıyor. Ama lazer epilasyonu aslında geride bırakan bir başka yöntem daha bulundu.

Şimdi “Buz Lazer Epilasyon” var. En acısız lazer epilasyon yöntemi olarak görülen buz lazer epilasyon kıllarınızın tamamını bitirmeyi vaat eden etkili bir epilasyon türüdür. Buz lazer epilasyon en basit tabiriyle; kıl foliküllerini ışık darbeleriyle engelleyerek çalışır. Lazer, folikülün tabanına erişerek kıl köklerini etkiler.

Kılların bir büyüme döngüsü vardır, her bir folikülün büyümesi bir kerede gerçekleşmez. Bir kıl folikülünün olgunlaşması 6 ila 8 hafta sürer. Bu sürede o foliküle etki etmek gerekir. Özellikle buz lazer epilasyon her kıl köküne etki eder ve buzlu etkisi sayesinde acı hissetmezsiniz.

Lazer epilasyonun buzlu versiyonu olarak sayılabilecek buz lazer epilasyon acı vermez ve aksine rahatlatıcı ve ferah bir etkisi vardır. Yüz bölgesi, koltuk altı, bacak ve bikini bölgesindeki kıllara uygulanabilen buz lazer epilasyon tüm kıl kökleri için kullanılabilir. Eskiden lazer epilasyon sadece sert kıl köklerine etki ediyordu ama buz lazer epilasyonla bu dert geride kalıyor ve ince ya da sert tüm kıl köklerini etkiliyor.

Buz lazer epilasyonun en büyük özelliği cildin tahrişini en aza indirgemektir. Bu yüzden herhangi bir mevsimde yaptırabilirsiniz. Bronz olmak ya da beyaz tenli olmak fark etmez, her iki cilt tipi için de sorunsuz çalışır. Özellikle beyaz tenlilerin lazer epilasyondan sonra yaşadığı cilt tahrişi sorununu ortadan kaldırabilir.

Erkekler ağdaya alışkın olmadıkları için lazer epilasyon onlar için büyük ve acı verici bir seremoniye dönüşebilir. Ancak buz lazer epilasyon özellikle erkekler için çok uygundur ve istenmeyen tüyler ve kıllar için kesin çözüm olabilir.

Buz lazer epilasyon cildin derinine nüfuz etmez sadece derinin üst tabakasını etkiler ve kıl köklerine ulaşır. Dolayısıyla kanser yapmaz. Buz lazer epilasyonla ilgili aklınızda soru işareti kalmasın. Bu lazer epilasyon ışıkları hastanelerde kullanılan tomografi, film ve röntgen cihazlarında da vardır. Buz lazer epilasyon ışık atımlarının kanser yapması için cildi aşıp iç organlarınıza ulaşması gerekir. Bu yüzden özellikle buz lazer epilasyon uygulamasından korkmanıza gerek yoktur.

Ortalama 6 seans boyunca uygulanacak olan buz lazer epilasyon kansere yol açmaz ancak hamilelik döneminde epilasyon yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Bir sakıncası bulunmamakla birlikte olabilecek komplikasyonlar sebebiyle buz lazer epilasyon yöntemini hamile kalmadan önce ve hamile kalmayı düşündüğünüzde güvenle uygulatabilirsiniz.

Buz lazer epilasyon erkekler, 18 yaşın üstündeki genç kızlar, hamile kalmayı düşünen anne adayları, esmer ya da beyaz tenliler ve yüz kıllarından muzdarip kadınlar için son derece uygundur. Acı duymadan, güvenle yaptırabilirsiniz.

Kaynaklar:

https://www.almalasers.com/alma-products/soprano-ice-2/

http://www.marmarahair.com/buz-lazer-epilasyon/

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrısına İyi Gelen Şifalı Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM