Bulantıya İyi Gelen Bitkiler

Bulantıya İyi Gelen Bitkiler

Günlük yaşamda çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen bulantı problemi özellikle uzun süreçli olarak etkili olması ve sıklıkla tekrar etmesi durumunda ciddi anlamda rahatsızlık verebilmektedir. Tıbbi tedaviesinin yanı sıra bitkisel tedavisinin de söz konusu olduğu bulantı problemi bu sayede kolayca kontrol altına alınabilmektedir. Araç tutması, gebelik, yoğun kaygı ve stres, aşırı terleme sonucu mide üşütülmesi, […]

Günlük yaşamda çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen bulantı problemi özellikle uzun süreçli olarak etkili olması ve sıklıkla tekrar etmesi durumunda ciddi anlamda rahatsızlık verebilmektedir. Tıbbi tedaviesinin yanı sıra bitkisel tedavisinin de söz konusu olduğu bulantı problemi bu sayede kolayca kontrol altına alınabilmektedir.

Araç tutması, gebelik, yoğun kaygı ve stres, aşırı terleme sonucu mide üşütülmesi, soğuk algınlığı gibi birçok olumsuzluklar sonucunda meydana gelen bulantı probleminde tercih edilen doğal tedavi yöntemi olan bulantıya fayda sağlayan bitki türlerinden düşük miktarda kullarak bulantı probleminden 4-5 dakika içerisinde kurtulabilmektesiniz.

Bulantı Problemine İyi Gelen Bitki Türleri Şunlardır,

1- Zencefil Bitkisi

Birçok faydaları bulunan zencefil bitkisinin aynı zamanda mide bulantısına da faydalı olduğu gözlemlenmiştir. Etkin içeriği sayesinde mide bulantısında kısa süreçler içerisinde etkin sonuçlar sunması sayesinde zencefil bitkisi uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilmektedir.

2- Limon

Genel sağlık açısından birçok faydaları söz konusu vitamin deposu olan limonun aynı zamanda mide rahatsızlıklarında da faydalı olduğu gözlemlenmiştir. Mide bulantısı ve kusma gibi problemlerin giderilmesi açısından bir dilim bol sulu ve taze limon tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

3- Papatya Bitkisi

Bulantıya iyi gelen bitki türlerinden biri olan papatya bitkisi sayesinde mide bulantısı problemi kısa süreçler içerisinde kolayca durdurulabilmektedir. Etkin içeriği sayesinde mide dostu bir bitki türü olan papatya bitkisinin bulantı durumunda kullanılmasında fayda bulunmaktadır.

4- Lavanta Bitkisi

Hoş kokulu bir bitki türü olan ve birçok faydaları bulunan lavanta bitkisinin aynı zamanda bulantı probleminde de ciddi anlamda fayda sunduğu gözlemlenmiş ve uzmanlar tarafından lavanta bitkisinin bulantı durumları karşısından kullanılması tavsiye edilmiştir.

5- Nane Çayı

Bulantı ve kusma gibi şikayetlerde uzmanlar tarafından tavsiye edilen nane çayı sayesinde, mide bulantısı rahatsızlığından yalnızca birkaç dakika içerisinde etkin bir şekilde kurtulabilmektesiniz.

6- Meyan Kökü Bitkisi

Ülkemizde ismini sıklıkla duyabildiğimiz bitki türlerinden biri olan ve birçok faydaları söz konusu olan meyan kökü bitkisi sayesinde, mide bulantısı ve kusma gibi problemlerden kolayca kurtulabilmektesiniz.

Bulantıya İyi Gelen Bitkiler Tercih Edilmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulantı problemine etkin bir şekilde fayda sunan bitki türlerinden faydalanılmadan önce, söz konusu bulantı probleminin neden veya nedenlerinin saptanabilmesi açısından ilk olarak ilgili doktora başvurulmalı ve gerekli tıbbi tedavi alınmalıdır. Bu aşamadan itibaren ilgili doktorun uygun bulması durumunda bulantıya iyi gelen bitki türlerinden faydalanılabilmektedir.

Bulantıya İyi Gelen Bitkiler Nereden Temin Edilmektedir?

İnternet dünyası üzerinden online aktar siteleri üzerinden ve aktar mağazası üzerinden uygun fiyat tarifesi üzerinden satışa sunulan bulantıya iyi gelen bitkileri tercihiniz doğrultusunda internet dünyası üzerinden kredi kartınız üzerinden, kapıda nakit ödeme seçeneği üzerinden sipariş verebileceğiniz gibi, doğrudan en yakın aktar mağazasından da temin edebilmektesiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Basura İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM