Buhar Banyosu

Buhar Banyosu

Yorucu  ve stresli bir iş veya okul hayatında, çevrenin etkisiyle cildinizde tıkanan gözenekler ve cildimizde oluşan toksinlerden arınmak için yapmak isteyeceğiniz buhar banyosu siyah noktalarınızdan kurtulmanın çok güzel bir yolu, buhar banyosu için hava almayacak derecede sıcak ve kapalı bir ortam gerekli, bölgesel buhar banyosu için ise, bir kap sıcak su ve kafanızı örtmek için […]

Yorucu  ve stresli bir iş veya okul hayatında, çevrenin etkisiyle cildinizde tıkanan gözenekler ve cildimizde oluşan toksinlerden arınmak için yapmak isteyeceğiniz buhar banyosu siyah noktalarınızdan kurtulmanın çok güzel bir yolu, buhar banyosu için hava almayacak derecede sıcak ve kapalı bir ortam gerekli, bölgesel buhar banyosu için ise, bir kap sıcak su ve kafanızı örtmek için bir adet havlu gerekli, bu yöntemde sıcak suya kafamızı çok yaklaştırmayacak şekilde ve cildinizin zarar görmeyeceği şekilde yaklaşarak ve havluyla kafamızı kapatarak ölü derilerden, siyah noktalardan ve yüzünüzde leke yapan makyaj vb lekelerden kurtulmak için uygulamak isteyeceğiniz buhar banyosunun diğer faydalarından bahsetmek gerekirse yumuşak ve güzel bir cildinizin olması için yapılan en doğal güzellik bakımlarından birisidir. buhar banyosunu cildiniz narin ise çok fazla yapmanız tavsiye edilmez.

Buhar banyosu haftada bir yapılması önerilir. Buhar  banyosu yağlı ciltler ve gözenekleri kapalı ciltler için mutlaka uygulanması gereken bir uygulama, buhar banyosu cildinizi kuruttuğu için yağlı cilde sahip insanların denemsi gereken bir uygulama güzel sonuç alacağınızdan eminim buhar banyosunda dikkat edilmesi gereken şeyler uygulama sıklığı ve buhar banyosunda çok fazla kalıp cildi tahriş etmemeye özen göstermek gerekiyor. Buhar banyosundan faydalanmak isteyenler en yakın buhar banyosu yapılan sauna veya benzeri bir kişisel bakım ve güzellik salonlarında buhar banyolarını yapabilirler. Bununla birlikte buhar banyosunu evde de bölgesel olarak yapmak mümkün, bölgesel buhar banyosunu yaparken sıcak su kullanılması tavsiye edilir. Fakat buhar banyosu esnasında sıcak suya fazla yakınlaşmadan kaçınılmalı ve cildimizin tahriş olmaması için uzun süre buhar banyosu yapmamak gerekir. Aslında kaplıca gibi olan bu türk hamamı usulü olan bu buhar banyosunda, sıcak ve nemli ortamda oluşan buharla cildinizde açılan gözeneklerle kötü maddeleri vücuttan atarak iyi sağlıklı maddeleri bu açılan gözenekler sayesinde olumlu etkileri olmaktadır. Bunun yanı sıra akciğer için de olumlu bir etki gösteren buhar banyosu, vücütta oluşan iltahap gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

Spor sonrası yapılan buhar banyosunda vücutta yenilenme gibi etkileri ortaya çıkmaktadır. Buhar banyosu sadece hasta, rahatsız veya cildi kuru insanlar için değil sağlıklı insanlar içinde vücudunu tazelemek adına yapılması gereken uygulamalardandır. özellikle sporcuların spor yaptığı esnada artan metabolizması ile vücutta oluşan reaksiyon sonucu atılması gereken toksinler ve diğer kötü maddeleri uzaklaştırmak için oldukça sağlıklı ve doğal olan buhar banyosu uygulaması, herkese tavsiye edilmesi gereken ve haftada bir defa yapılması gereken uygulamalardan birisidir. Buhar banyosu yapmak sadece cilde değil bir çok rahatsızlığın iyileşmesinde yardımcı olan buhar banyosu, doğal anlamda yapılan en iyi ilaçlardan birisidir. Buhar banyosunu günümüzde pekte pahalı olmamakla birlikte ev ortamında veya hamam, sauna gibi çeşitli güzellik merkezlerinde haftada veya iki haftada bir gününüzü ayırarak yapılacak güzel ve faydalı bir uygulamadır.

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM