Bölgesel Zayıflama Kürleri Nelerdir ?

Bölgesel Zayıflama Kürleri Nelerdir ?

Sağlıklı kilo verilmesi için vücudun vitamin ve minerallerinin eksiksiz olarak alınması gerekmektedir. Beslenme ile vücuda alınan vitamin ve mineraller vücudun kas kaybını engelleyerek yağdan kilo verilmeyi hızlandırır. Bunun yanı sıra yağ yakıcı gıdaların tüketilmesi vücutta su birikmesinin de önüne geçer. Kilo verme kişinin bünyesinde metabolizmasının çalışma şekline bağlıdır. Su içsem yarıyor deyimi aslında metabolizma hızı […]


Sağlıklı kilo verilmesi için vücudun vitamin ve minerallerinin eksiksiz olarak alınması gerekmektedir. Beslenme ile vücuda alınan vitamin ve mineraller vücudun kas kaybını engelleyerek yağdan kilo verilmeyi hızlandırır. Bunun yanı sıra yağ yakıcı gıdaların tüketilmesi vücutta su birikmesinin de önüne geçer.

Kilo verme kişinin bünyesinde metabolizmasının çalışma şekline bağlıdır. Su içsem yarıyor deyimi aslında metabolizma hızı ile alakalıdır. Günlük alınan kalori harcanan kaloriden az olduğunda kilo verme süreci başlayacaktır. Vücudun uyarılması için yapılan detoks programlar kısa sürede kilo kaybı yaratabilir. Fakat sağlıksız yapılan detoks programları ciddi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Kişi kendi vücudunun neye ihtiyacı olduğunu bilerek beslenme şeklini oluşturduğunda ve egzersiz planı yaptığında çok kısa sürede kilo vermeye başlayacaktır.

Bölgesel zayıflama kişinin beslenme alışkanlıkları ile ilgili değişiklik yapması gerektiğini gösterir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin öncelikle bir uzmana görünerek gerekli testlerini yaptırması gerekmektedir. Bu şekilde zayıflama başlayabilir ve kilo kaybı olabilir.

Bölgesel zayıflamak isteyenlere çeşitli kürler uygulanarak günlük hayatı aksatmadan beslenmede farklılıklar yaratılabilir. Kilolu insanların en çok şikayet ettiği göbek bölgesi, basen ve bacak bölgesi düzenli beslenme ile zayıflama olabilir. Çeşitli bitkisel kürler zayıflama da en etkili kürlerden biridir. Tüketilen gıdalar metabolizmayı hızlandırarak yağ yığılması olan bölgede erime meydana getirir.

Bel ve basen bölgesindeki yağlardan kısa sürede kurtulmak için evde lahana kürü uygulaması yapılabilir. Lahana küçük küçük doğranarak soğan ve baharatlar ile pişirilerek günlük olarak çorba şeklinde tüketildiğinde hem yakıcı hem de metabolizma hızlandırıcı olacaktır. Lahana kürü olarak bilinen bu çorba hızlı kilo vermek isteyenler için yapılışı oldukça pratik olacaktır. Lahana içerisindeki vitamin ve mineraller vücutta biriken ödemin atılmasını sağlar ve yağ yakıcı özelliği bulunur.

Baharatların metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ile pul biber ya da karabiber tercih edilerek lahana kürü lezzetlendirilebilir. Tat bakımından çok fazla sevilmeyen bu çorba kısa sürede kilo vermek isteyenler için hızlı bir çözüm olacaktır. Diyet programı ve egzersiz programı ile bir ayda ciddi sonuçlar alınmaktadır. Sağlıklı kilo kayıpları için vücudun kas kaybı yaşamaması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Zeytinin Faydaları ve Zeytinyağının Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde yanık tedavisinde zeytinyağı, zeytin ezmesi faydaları ve zeytin ezmesinin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/