Beyaz Dut Ve Beyaz Dut Kurusunun Faydaları

Beyaz Dut Ve Beyaz Dut Kurusunun Faydaları

Sizlere beyaz dut ve beyaz dut kurusunun faydalarından bahsetmek istiyoruz.  Beyaz dut kurusu, aynı zamanda egzama için çok faydalıdır. Beyaz taze dutun içerisinde bir takım doğal kimyasallar bulunmaktadır; ve bu maddelerin doğal antibiyotik olarak kullanılabileceğinin unutulmaması gerekmektedir. Beyaz taze dutun hem yapraklarında; ve hem de meyvelerinde, olinik asit ile albanin yoğun olarak bulunan maddelerdir. Bu […]


Sizlere beyaz dut ve beyaz dut kurusunun faydalarından bahsetmek istiyoruz.  Beyaz dut kurusu, aynı zamanda egzama için çok faydalıdır.

Beyaz taze dutun içerisinde bir takım doğal kimyasallar bulunmaktadır; ve bu maddelerin doğal antibiyotik olarak kullanılabileceğinin unutulmaması gerekmektedir. Beyaz taze dutun hem yapraklarında; ve hem de meyvelerinde, olinik asit ile albanin yoğun olarak bulunan maddelerdir. Bu maddelerin çok sağlıklı; ve etkili maddeler olduğu unutulmamalıdır. Fakat şunu da hatırlamak gerekir ki, taze beyaz dutu dalından koparttığınız anda, içeriğindeki kimyasal maddelerin etkisi değişmeye başlamaktadır; yani, taze beyaz dut ile, kuru beyaz dutun faydaları arasında çok fazla fark bulunmaktadır.

Beyaz Dutun Faydaları Nelerdir?
Beyaz dutun faydaları arasında egzema tedavisinden söz etmek gerekir; ancak, beyaz dutun, yazın toplanması; ve güneşin altında kurutulması ile elde edilen beyaz dut kurusudur egzemaya olan beyaz dutun faydalarından yararlanılması için kullanılması gereken. Egzema öyle bir sağlık problemidir ki, pek çok insan, vücutlarının çeşitli bölgelerinde meydana gelen egzema sebebiyle, sosyal hayatlarından kopmakta; ve iş yapamaz hale gelmektedirler. Oysa ki beyaz dut kurusu ile, bu problemin, bir kader halini almaktan çıktığını görmek olanaklıdır.

Egzama İçin Beyaz Dut Kurusu

Beyaz dut kurusunun egzema için yararlı olan etkisinden faydalanmak adına, beyaz dut kurusunu, kaynamakta olan üç bardak içme suyunun içerisine atmanız; ve bir avuç dolusu beyaz dut kurusunun, kısık ateşte, beş ya da altı dakika kaynamasına izin vermeniz gerekmektedir. Daha sonra ise, hafif ılımasını bekleyeceğiniz beyaz dut kurusu suyunun içerisine ellerinizi sokarak sekiz ya da on dakika beklemeniz gerekmektedir. Beyaz dut kurusu suyunun çok fazla ılımasına izin vermemelisiniz, sadece, ellerinizin bu suya dayanmasını beklemeniz, ve sonrasında da ellerinizi, beyaz dut kurusu suyunun içerisine koymanız gerekmektedir. Sekiz ya da on dakikanın sonunda ellerinizi bu suyun içerisinden çıkartmalı; fakat bir saat boyunca hiç yıkamamalısınız. Bir saatin sonunda ise ellerin duru su ile yıkanması gerekmektedir. Haftada üç ya da dört sefer tekrarlanması gereken bu uygulama ile, ellerdeki egzemanın nasıl tedavi edildiğine inanamayacaksınız. Ayaklarında egzema problemi olanlar da aynı uygulamayı gerçekleştirebilirken, vücudun diğer bölgeleri için de, beyaz dut kurusunun suyunun, bölgeye dökülmesinin, aynı etkiyi yaratacağı belirtilmektedir.
Şeker hastalarının ise beyaz dut kurusundan yararlanmak konusunda çok dikkatli olmaları, bir uyarı niteliğinde belirtilmektedir; çünkü beyaz dut kurusunun, kan şekerini yükselten bir etkiye sahip olduğu aşikardır.

Bir önceki yazımız olan Çuha Çiçeği ve Faydaları başlıklı makalemizde çuha çiçeğinin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM