Baş Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Baş Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Stres, yoğun iş temposu, migren, aşırı yorgunluk, soğuk algınlığı gibi birçok farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen baş ağrısı rahatsızlığının giderilmesinde özellikle de bazı bitki türlerinin oldukça etkili olduğu gözlemlenmiş ve bu sayede uzmanlar tarafından baş ağrısı problemine maruz kalınması durumunda bu bitki türlerinin kullanılması tavsiye edilmiştir. Baş Ağrısı Problemine İyi Gelen Bitki Türleri Şunlardır; […]

Stres, yoğun iş temposu, migren, aşırı yorgunluk, soğuk algınlığı gibi birçok farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen baş ağrısı rahatsızlığının giderilmesinde özellikle de bazı bitki türlerinin oldukça etkili olduğu gözlemlenmiş ve bu sayede uzmanlar tarafından baş ağrısı problemine maruz kalınması durumunda bu bitki türlerinin kullanılması tavsiye edilmiştir.

Baş Ağrısı Problemine İyi Gelen Bitki Türleri Şunlardır;

Kedi Otu Kökü Bitkisi

Uyku problemleri, ruhsal gerginlik, stres gibi olumsuz durumların yanı sıra, baş ağrısı problemine karşı da oldukça faydalı bitki türlerinden olan kedi otu kökü bitkisi sayesinde hafif ve orta düzeyli baş ağrısı rahatsızlığı yalnızca birkaç dakika içerisinde etkisini yitirmektedir.

Sarı Kantaron Bitkisi

Orta ve hafif düzeyli depresyon probleminde kullanılan sarı kantaron bitkisinin aynı zamanda baş ağrısına karşı da etkili olduğu uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Orta ve hafif düzeyli baş ağrısı rahatsızlığında bir miktar sarı kantaron bitkisinin veya kapsülünün tüketilmesi yeterlidir.

Zencefil Bitkisi

Çağımızın en çok kullanılan bitki türlerinden biri olan zencefil bitkisi, birçok faydalarının yanı sıra, baş ağrısı sorunu ile de etkin bir şekilde mücadele etmesi ile bilinen bir bitkidir. Bu sayede, günlük hafif ve orta düzeyli baş ağrısı probleminde bir miktar zencefil bitkisi tozu tüketilmesinde fayda bulunmaktadır.

Nane Bitkisi

Hoş kokusu sayesinde ve birçok faydaları sayesinde tercih edilen bitki türlerinden biri olan nane bitkisi, içeriğinde yer alan sakinleştirici doğal maddeler sayesinde stres, gerginlik, yorgunluk gibi olumsuz durumların yanı sıra hafif ve orta düzeyli baş ağrısı rahatsızlığında da fayda sağlamaktadır. Bu sayede, baş ağrısı rahatsızlığında güvenle kullanabileceğiniz bitki türleri arasında nane bitkisi de yer almaktadır.

Baş Ağrısı Rahatsızlığına İyi Gelen Bitkiler Kullanılmadan Önce Yapılması Gerekenler

Baş ağrısı rahatsızlığına iyi gelen bitki türleri kullanılmadan önce, baş ağrısının temel kaynağının saptanabilmesi açısından ve sağlığın riske girmemesi açısından ilk olarak tıbbi tedavi alınmalıdır. Tıbbi tedaviye ek olarak yani destek amaçlı olarak da baş ağrısı rahatsızlığına iyi gelen bitkilerden faydalanılması yeterlidir.

Baş Ağrısı Rahatsızlığına İyi Gelen Bitkilerin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Etkin olabilmesi açısından baş ağrısı rahatsızlığına iyi gelen bitki türlerinin günlük olarak düzenli bir şekilde kullanılması ve yeteri miktarda alınması gerekmektedir. Ayrıca, migren hastalığına ve ciddi kronik sağlık sorunlarına bağlı oluşan baş ağrısı problemlerinde mutlak olarak doktora başvurulması gerektiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Ayrıca, baş ağrısı rahatsızlığına iyi gelen bitki türlerinin kullanımında olası yan etkilerin söz konusu olmaması açısından hiper tansiyon, diyabet, yüksek kolesterol gibi ciddi kronik sağlık sorunlarının söz konusu olması durumunda ilk olarak ilgili doktora danışılmalı ve doktorun onay sunması durumunda baş ağrısına iyi gelen bitkilerden faydalanılmalıdır. Aktarlarda uygun fiyat tarifesi üzerinden satışa sunulan baş ağrısına iyi gelen bitkileri ayrıca tercihiniz doğrultusunda internet dünyası üzerinden de satın alabilmektesiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Böbreklere İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM