Doğal Hekim
Bademin Faydaları Nelerdir?
Sosyal Medyada Paylaş

Bademin Faydaları Nelerdir?

Bademin faydalarından söz etmek istediğimizde, karşımıza ilk olarak, bademin aromatizan etkisinin çıktığını görürüz. Bademin faydaları arasında, kasılma giderici etkisinden söz etmek gerekmektedir. Kasılmaları gidermesi için bademin faydalarından yararlanacak olanların badem esansı kullanmaları gerekmektedir. Badem Yağının Faydaları Badem yağının faydalarını da bilmeyenimiz yoktur, fakat badem yağı genel olarak harici şekilde; ve


Bademin faydalarından söz etmek istediğimizde, karşımıza ilk olarak, bademin aromatizan etkisinin çıktığını görürüz. Bademin faydaları arasında, kasılma giderici etkisinden söz etmek gerekmektedir. Kasılmaları gidermesi için bademin faydalarından yararlanacak olanların badem esansı kullanmaları gerekmektedir.

Badem Yağının Faydaları

Badem yağının faydalarını da bilmeyenimiz yoktur, fakat badem yağı genel olarak harici şekilde; ve saçların sağlığı için kullanılmaktadır. Oysa, badem yağı dahilen de kullanılmaktadır; ve badem yağının dahili olarak kullanılması, bademin faydaları arasında yer alan müshil etkisini ortaya çıkartmaktadır, kabızlık ve bağırsak çalışması problemi yaşayanların, badem yağını harici olarak kullanmaları bu anlamda gerekmektedir. Badem yağını harici olarak kullananlar ise, badem yağının faydaları arasında yer alan yumuşatıcı etkisinden, ve yara iyileştirici özelliğinden yararlanmaktadırlar. Badem yağının harici kullanımının, yanık tedavisi anlamında da yararlı olacağının belirtilmesi gerekmektedir. Badem tohumlarından badem yağı elde edildiğini de belirtmemiz gerekmektedir. Badem yağı aynı zamanda kurt düşürücü etkisi nedeniyle de kullanılmaktadır.

Badem ve Acı Bademin Faydaları

Taze badem kabuğunun ise, boğaz ağrılarına iyi geldiğiin belirtilmesi gerekmektedir. Acı badem içinin de, bademin faydalarına olan katkısı büyüktür. Acı badem içinin önce kavrulması, sonrasında ise dövülmesi gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanan formül ise yaraların, ve pişiklerin üzerine sürülmelidir. Acı badem içinden elde edilen bu formülün yakıcı etkisi bulunmaktadır; fakat, yaraların ve pişiklerin iyileşmesine olan katkısı çok büyüktür; iyileşme sürecini oldukça kısaltmaktadır…

Bademin faydaları arasında, böbrek taşlarını düşürücü etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Bu anlamda bademin faydalarından yararlanmak için, badem ağacından akan maddenin kaynar suyun içerisine atılarak eritilmesi; ve içilmesi gerekmektedir. Bademin faydaları arasında, kan şekerinin düşürülmesinden de söz etmek gerekmektedir, bademin bu faydasından yararlanmak adına, yemek öncesinde, bir ya da iki tane acı badem tüketilmesi gerekmektedir.

Badem, hal arasında, bayi; ve payam isimleri ile de bilinmektedir…

Bir önceki yazımız olan Şifalı Bitkiler Atkuyruğu: Atkuyruğunun Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2017