Alkolü Bıraktıran Bitkiler Nelerdir?

Alkolü Bıraktıran Bitkiler Nelerdir?

Alkolü bırakmaya yardımcı bitkiler kullanılarak, insan sağlığına son derece zararlı olan alkolden bitkisel tedavi yöntemi sayesinde uzaklaşılabilir. İlaç takviyesi almak istemeyenler ve alkolü hayatından sağlıklı yöntemlerle çıkarmak isteyenler için doğada çözüm niteliğinde bitkiler bulunmaktadır. Alkol isteğini azaltmak için bu bitkiler düzenli olarak tüketilmelidir. Alkolü Bırakmaya Yarayan Bitkiler Alkolü bırakmaya yarayan bitkilerin başlıcaları; marul tohumu, çiğ […]


Alkolü bırakmaya yardımcı bitkiler kullanılarak, insan sağlığına son derece zararlı olan alkolden bitkisel tedavi yöntemi sayesinde uzaklaşılabilir. İlaç takviyesi almak istemeyenler ve alkolü hayatından sağlıklı yöntemlerle çıkarmak isteyenler için doğada çözüm niteliğinde bitkiler bulunmaktadır. Alkol isteğini azaltmak için bu bitkiler düzenli olarak tüketilmelidir.

Alkolü Bırakmaya Yarayan Bitkiler

Alkolü bırakmaya yarayan bitkilerin başlıcaları; marul tohumu, çiğ lahana, asma yaprağı ve kekik ve turp olmaktadır. Bitkilerin kullanım şekilleri ise;

  • Kekik otu: 1 litre kaynar suya 2 çorba kaşığı kekik otu eklenir ve haşlanır. 7 – 8 dk sonra ocaktan alınarak demleye bırakılır. Gün içinde 15 dakika da bir kekik otu çayı tüketilmelidir.
  • Çiğ lahana: Çiğ lahana yenerek tüketilmelidir. Sık alkol tüketiminden kaynaklı vitamin eksikliğinin giderilmesini de yine çiğ lahana sağlamaktadır.
  • Marul tohumu: Marul tohumu tüketimi için tohumların öncelikle havanda iyice ezilmesi gerekmektedir. Toz haline gelinceye kadar tohumlar dövülür. Ardından her gün sabah ve akşam olmak üzere 1 tatlı kaşığı marul tohumu tozu yenir. Marul tohumu tozu tüketilirken yanında maydanoz tüketilmesi de tavsiye edilmektedir.
  • Asma yaprağı: Taze toplanmış ya da satın alınmış asma yapraklarının sıkılarak ya da ezilerek suyu çıkarılır. Asma yaprağı suyu günde iki defa aç karna içilir.
  • Turp: Alkolden tiksindiren çiçek bitkilerden biri de turp olmaktadır. Beyaz turp kabukları soyulup dilimlenerek, her gün bir adet turp olacak şekilde tüketilmelidir.

Yukarıda bahsi geçen tüm bitkiler verilen tariflere göre ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Düzenli olarak kullanıldığı zaman alkolü bıraktırma özellikleri ortaya çıkar.

İbrahim Saraçoğlu’nun Alkolü Bıraktıran Kür Tarifi

Alkolden tiksindiren bitkiler ile bir kür hazırlayan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, alkolü bırakmak isteyen kişiler için alternatif bitkisel çözüm yolu sunmuştur. Kür, yukarıda da yer alan asma yaprağı kürüdür. Asma yaprağı kürünün etkili olması için öncelikle alkolü bırakmak isteyen kişinin, alkolü kesin olarak bırakmayı kendisinin istemesi ve alkol bağımlısı olduğunu kabul etmesi gerekir. Ardından asma yaprağı kürünü düzenli olarak kullanarak alkolü bırakabilir. Kür; akciğer kanseri için de oldukça faydalı olmaktadır.

Asma yaprağı kürü için gerekli olan malzemeler; 10 ile 12 adet arasında asma yaprağı ve de 1 su bardağı kireçsiz su olmaktadır. Kürü hazırlamak için 10 – 12 adet asma yaprağı 1 su bardağı kaynar suda iyice haşlanır. Haşlama işlemi 6 – 7 dakika sürmelidir. Verilen süreden sonra ocaktan yapraklar alınır ve su içinde ılımaya bırakılır. Yaprak ve su ılıdıktan sonra süzülerek içilmelidir. Kür, her gün düzenli olarak uygulanmalıdır. Ancak kürün taze olması çok önemlidir. Yani alkol bırakmaya kesin çözüm isteniyorsa, her gün düzenli olarak taze asma yapraklarından bu karışımın hazırlanması gerekir. Karışım haftada en az 2 ya da 3 kez tüketilmelidir. Kürün bu tekrarlarda tüketilmesi alkole karşı tiksinti oluşmasını sağlar ve bu sayede alkol kolayca bırakılır. Ancak yeniden tekrar etmek gerekirse, alkolü bırakmak bitkisel yöntemlerle beyine alkolün bırakılması gerektiğinin işlenmesiyle mümkün olur. Kişi kendi iradesiyle alkolü bırakmak isterse etkili çözüm oluşur.

Alkolü bırakmak isteyen kişiler bitkisel doğal yöntemlerin yanında düzenli olarak egzersiz de yapmaları gerekir. Bağımlılığın yaratacağı stres, enerjinin doğru bir şekilde yani spor yaparak atılmasıyla sürecin de daha sağlıklı atlatılması sağlar. Bunun yanında en önemli nokta da kişilerin bol bol su ve sıvı tüketmesidir. Ne kadar çok su tüketilirse alkolün vücutta yarattığı tahribat o kadar kısa sürede yok olur.

Bir önceki yazımız olan Saça İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM