Ahmet Maranki Zona Hastalığı İçin Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki Zona Hastalığı İçin Bitkisel Çözüm

ZONA Sağlıklı kişilerde fazla görülmeyen zona, yaşın ilerlemesiyle daha sık görülen bir hastalıktır. Bağışıklık sistemi zayıflayan, stres yapan insanlarda daha sıklıkla görülür. Sinir sistemini etkiler, yaşam kalitesini düşürür. Virüs hastalığı olan zona aynı zamanda döküntülü bir hastalıktır. Daha çok çocukluk yıllarında geçirmiş olduğumuz su çiçeği mikrobu, sinirlere yerleşir. Seneler sonra bile vücut direncimiz düştüğünde, vücudun […]

ZONA
Sağlıklı kişilerde fazla görülmeyen zona, yaşın ilerlemesiyle daha sık görülen bir hastalıktır. Bağışıklık sistemi zayıflayan, stres yapan insanlarda daha sıklıkla görülür. Sinir sistemini etkiler, yaşam kalitesini düşürür. Virüs hastalığı olan zona aynı zamanda döküntülü bir hastalıktır. Daha çok çocukluk yıllarında geçirmiş olduğumuz su çiçeği mikrobu, sinirlere yerleşir. Seneler sonra bile vücut direncimiz düştüğünde, vücudun savunma sistemi bozulur ve oradaki mikrop aktif hale gelir ve zona oluşur. Ne kadar tedavi olursanız olun tekrarlaması mümkündür. Vücudun sırt ve göğüs bölgesinde daha sık görülür. Fakat baş, bel ve boyun bölgesindede nadir olarak görülebilir. Döküntülü bir hastalık olan zona, çok ağrılı ve dokunulduğunda hassas olan bir rahatsızlıktır. Zona hastalığı olan insanlar nadiren halsizlik ve ateş gibi sorunlar ile karşılaşabilirler. Sağlığı iyi olanlarda hastalık 2-3 hafta içinde kaybolur. Tedavi sırasında hem vücudun direncini zayıflatan etkenlerle mücadele etmek gerekir, hemde bu rahatsızlığa neden olan mikropla mücadele etmelidir. Hastalığın tekrarlamasını istemiyorsanız vücut direncini sağlam tutmanız gerekir. Bu sayede hastalığa neden mikrop yok olur. Yapmanız gereken şey öncelikle vücut direncinizi arttırmaktır, bununla ilgili tedaviye yönelmeniz gerekmektedir.

ZONA HASTALIĞI İÇİN BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* Vücudu sirkeli su ile yıkayınız.
* Ezip lapa haline getirdiğiniz lahana yapraklarını, günde dört kez tüketin.
* Badem yağı veya saf zeytinyağı ile ağrıyan yerlerinizi ovalamanız tavsiye edilir.
* Dört yemek kaşığı kuş burnunu ezin, 4 su bardağı su ile birlikte yarım saat kaynatın. Nöbet şekeri ile tatlandırıp, hergün üç su bardağı tüketin.
* Nane, yeşil nane, kekik, biberiye, ada çayı, oğul otu, zufa otu ve yabani mercan köşk gibi bitkilerin birkaç tanesini birarada çay yaparak tüketilmesi tavsiye olunur.
* 250 gram suyu kaynatın, içine iki çay kaşığı oğul otu koyup demleyin. Elde ettiğiniz çayı döküntülerin üstüne sürmeniz tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Hocam benim esim de sağlık ocağı dokturu zona tesisi koydu bir cilt uzm.gosterelimi yoksa tedaviye basliyalimmi chp teşekkür

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM