Ahmet Maranki Üre Tedavisi İçin Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki Üre Tedavisi İçin Bitkisel Çözüm

ÜRE Üre vücudumuzdan mutlaka atmamız gereken zararlı maddelerden biridir. Üre proteinli gıda kullanıldığında ve parçalanması sonucunda oluşur. Üre böbrekler tarafından süzülü ve idrar şeklinde vücuttan dışarı atılır. Üre normol koşullarda vücutta 100 ml kanda 50 mg’dan daha az bulunması gerekmektedir. Böbreklerimiz üre maddesini vücuttan yeterince uzaklaştıramazsa kanda üre birikmeye başlar. Üre’nin yükselmesi, vücut’ta toksik etki […]

ÜRE
Üre vücudumuzdan mutlaka atmamız gereken zararlı maddelerden biridir. Üre proteinli gıda kullanıldığında ve parçalanması sonucunda oluşur. Üre böbrekler tarafından süzülü ve idrar şeklinde vücuttan dışarı atılır. Üre normol koşullarda vücutta 100 ml kanda 50 mg’dan daha az bulunması gerekmektedir. Böbreklerimiz üre maddesini vücuttan yeterince uzaklaştıramazsa kanda üre birikmeye başlar. Üre’nin yükselmesi, vücut’ta toksik etki yaratır, çok yükselirse yaşamak mümkün deyildir. Ürenin vücuda verdiği zarar başka etkenlerede bağlı olabilir, bundan dolayı hangi sebepten daha fazla zarar vereceğini, hayati riskin ne boyutta olacağını önceden bilmek mümkün değildir.

Üre Yükselmesinin Sebepleri
Üre yükselmesinin başlıca nedeni böbreklerin süzmesiyle ilgilidir. Süzme oranını bir çok etkileyen mekanizma vardır. Mesela bir insanda ileri derecede sıvı kaybı varsa, böbrekler bu maddeyi eritebilmek için ve idrar halinde atmak için yeterli sıvı bulunamayacağından atılım azalır ve üre yükselir.

Bazen doku ezilmeleri nedeniyle böbreğin süzme yeteneği azalır, üre üretimi süzmenin üstünde olur, o zaman kanda üre artışı olur. Böylesi üre artışlarına prerenal, yani böbrek öncesi nedenlerden oluşan üre yükselmesi denilebilir. Böbreklerde hasar oluşur. Böbreklerdeki glomerül diye anılan süzme birimleri bazı nedenlerden dolayı hasar görürse, süzme kalitesi azalır. Böyle durumlarda, üre üretimi normal olsa bile, atılım azalır ve kanda birikme olur.

Birçok neden böbreğin hasarlanmasına yol açabilir. Ürenin yükselmesinin nedeni böbreklere bağlı ise bu duruma renal, yani böbreğe bağlı üre yükselmesi denilir. Sorun bazende böbreklerden sonraki idrar kanallarında oluşur. Böbrek ile mesane arasında üretirler, prostat, mesane ve idrar yolu gibi organlarda, idrar yapmayı engelleyen iltihab, taş, tümör yada benzeri bir durum söz konusu ise idrar atmak engellendiği için kanda üre yükselebilir. Buna postrenal, yani böbrek sonrası üre yükselmesi denilir. Tedavi olmadan önce bir doktor kontrolünden mutlaka geçmek gerekmektedir. Tedavi ile sorun ortadan kalkar ise üre yükselmesi düzene girecektir.

AHMET MARANKİ ÜRE TEDAVİSİNDE BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* Bolca yıkadığınız salatalıkları sıkıp, hergün bir veya iki bardak için.
* 10 gram maydanozu, bir su bardağı suyun içine koyun ve beş dakika kaynatın. 10 dakika dinlendirin, hergün üç yada beş bardak tüketin.
* 1 su bardağı kaynatılmış suya, 4 yada 10 gram arası maydanoz tohumu koyup 10 dakika demleyin ve hergün 2-3 su bardağı tüketin.
* 1 su bardağı kaynatılmış suya 4 veya 6 gram arası rezene koyup 10 dakika bekletin ve bu karışımı günde 2-3 su bardağı tüketin.
* Nohutu kaynatın ve almış olduğunuz sudan hergün üç bardak tüketin.
* 1 su bardağı kaynatılmış suya, 4 veya 6 gram arası kiraz sapı koyun, 10 dakika dinlendirin ve hergün 2 veya 3 bardak için.
* 1 su bardağı  kaynatılmış suya, 2 veya 4 gram ardıç tohumunu koyun, 10 dakika dinlendirin, bu karışımı günde iki yada üç bardak tüketin.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

21 yorum

 1. eşi min kreatini 11 02 üresi 215 ne olur yartımcı olun telefonum 05385250375 arayın

 2. ben 3yıdır diyaliz hastasıyım kratinim 12 den aş şagıya düşmüyor neyapmalıyım hiç rahattsızlıkda vermiyor negibirahatsızlık verir beniaydınlatırsanız memnun olurum şimdiden sonsuz teşekürlerimi sunsrım

 3. Merhaba, kan tahlili yaptım ve URE biraz yüksek çıktı normalde 15-34 yaziyo ama benim 41 çıkmış… Bu halde ne içebilir insan bir yolunu söylerseniz çok memnun olurum ve şimdiden çok teşekkür ediyorum…

 4. Ure 51re yukseldi ne yapmam gerekiyor bana yardimci olabilirmisiniz

 5. Merhabalar,yaşım kırk ikidir.kan tahlili yaptırdım.değerlerimin çoğu normal çıktı.üre oranım 0,54mg çıktı.her öğün ne yersem yiyeyim vücudumun her tarafı kabarmaktadır.kremlerle kaşıntılarımı en aza indirmeğe çalışmaktayım.Özellikle aç kaldığım Zaman’lar kaşıntım olmuyor.yazılardan okuduğum kadarıyla bol su tüketmem gerektiğini anladım.(Çok çay içen fakat su tüketmeyen bir yapım var)benim sorum.1-ürenin yüksek olması kaşıntı ve kabartmayla bir ilgisi varmıdır?2-bana doğal bir kür önerirmisiniz.Tşk ederim.

 6. Üre 70 kreatini .2.30 ne yapmalıyım. Sonucu ogrenince Bol su içiyorum. İdrar çıkışım Iyi.sizce dusermi degerler

 7. Iyi günler ahmet bey size bir sorum olacak cevaplarsaniz cok memnun olurum. Benim annemin sekeri var ayaginda yara cikti ve sonra bu büyüdü simdi ayagini kesmek istiyorlar cünkü iltahap kemiklere kadar islemis diyorlar ama annem asla kabul etmiyor ben sizin bir yazinizi okudum ve bana yardimci olabilecenizi düsündüm bunun icin bir kürünüz varsa beni bilgilendirirmisiniz cok zor durumdayiz .size ulasmam nasil olur sizinle irtibata gecmek istiyorum teşekkürler

 8. Iyi günler ahmet bey size bir sorum olacak cevaplarsaniz cok memnun olurum. Benim annemin sekeri var ayaginda yara cikti ve sonra bu büyüdü simdi ayagini kesmek istiyorlar cünkü iltahap kemiklere kadar islemis diyorlar ama annem asla kabul etmiyor ben sizin bir yazinizi okudum ve bana yardimci olabilecenizi düsündüm bunun icin bir kürünüz varsa beni bilgilendirirmisiniz cok zor durumdayiz .size ulasmam nasil olur sizinle irtibata gecmek istiyorum teşekkürler

 9. Bende 14 senelik böbrek nakilliyim birsenedir üre sonucu 80 ve 110 arasında gidiyor kreatimimde 2.5 la 3.5 ta gidiyor bende hiç bir belirti yok doktorum ilk önce senin böbrek bu sonuçlara alıştı şu son zamanda yapılan terliklerle yüksek çıktı şimdide böbrek sallantida dedi yüzüme bende şimdi öğretmeye girip çare aradım bolca salatalıkları yıkayıp şunu sıkın günde sabah akşam birer bardak için dediler ben ayın 14 düne kadar salataninkendisini yinemi vede içme suyumu günde 2.5 la eye cikartipyuruyus yapacağım bakalım değerlerim düşecekmiş zaten bir böbrek başkasının vücudunda en fazla 15-20 sene duruyormuş düzenli ilaç kullanımda ve bol şu icmekte Sizede şifa diliyorum

 10. Annenin uresi 140 olmuş diyalize girecek artık haftanın uç günü düşerse girmicekmis doktor öyle dedi bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM