Ahmet Maranki Şifalı Taşlar

Ahmet Maranki Şifalı Taşlar

Prof. Dr. Ahmet Maranki, gerek sağlığın gerekse mutluluğun formülünün taşlarda olduğunu söyledi. Maranki’ye göre, kendisi için doğru taşı bulan bir kişi, kaliteli bir hayatın kapılarını açıyor. Ahmet Maranki şifalı taşlar faydalarının, yaratılış sırrında olduğunu ve Allah’ın yarattığı her nesnenin, her varlığın bir şifasının olduğunu söyledi. Öncelikle bu taşlardan fayda sağlayabilmek için, hangi taşın size uygun […]


Prof. Dr. Ahmet Maranki, gerek sağlığın gerekse mutluluğun formülünün taşlarda olduğunu söyledi. Maranki’ye göre, kendisi için doğru taşı bulan bir kişi, kaliteli bir hayatın kapılarını açıyor.

Ahmet Maranki şifalı taşlar faydalarının, yaratılış sırrında olduğunu ve Allah’ın yarattığı her nesnenin, her varlığın bir şifasının olduğunu söyledi. Öncelikle bu taşlardan fayda sağlayabilmek için, hangi taşın size uygun olduğunu bilmeniz gerekir. Göbeğiniz kesildiği anda nefes aldığınız koku, doğduğunuz gün gibi etkenler sizin için doğru taşı belirler. Yani her burcun, farklı bir taşı bulunmaktadır.

Burçlara Göre Şifalı Taşlar

Her burca özgü bir taş bulunmaktadır ve bu taşları sizin haricinizde herhangi birisi kesinlikle kullanmamalıdır. Bu doğrultuda, burçlara göre şifalı taşlar şu şekildedir:

Koç: Lal, yakut, garnet

Boğa: Zümrüt, gümüş, firuze

İkizler: Firuze, yeşil akik

Yengeç: Akuamarin, firuze, topaz

Aslan: Peridot

Başak: Yeşil akik

Terazi: Sitrin, yakut, lapis

Akrep: Yeşil akik

Yay: Akuamarin, elmas

Oğlak: Turuncu akik, kehribar, sitrin

Balık: Akuamarin, yakut, firuze

Akik Taşının Faydaları

Akik taşının güçlü bir enerjisi bulunmaktadır. Cinsel güç ve cinsel organlar için oldukça faydalıdır. Bedenin gergin olan kısımlarına sıcaklık hissi vererek, gerginliğin azalmasına yardımcı olur. Diğer yandan canlılık veren enerjisi sayesinde, sıkıntılı ve kötü hissedilen zamanlarda, olaylara olumlu yönden bakılmasını sağlar. Kendisini taşıyan kişiye iyimserlik ve keyif verir. Bu taşı ceplerinde taşıyan çocuklar, olumsuz duygulardan da tartışmalardan da uzak durur.

Ametist Taşının Faydaları

Ametist taşının şifası alerji, baş ağrısı, göz hastalıkları ve kalp rahatsızlıklarında görülür. Negatif elektrik yükü barındırdığından dolayı, bedende fazla bulunan elektrik yükünü toplayarak, beyin gücünün yükselmesine yardımcı olur. Yer aldığı çevredeki olumsuz enerjileri temizler ve pozitif enerjiye dönüştürür. Kişiyi rahatsız derecesinde tetikleyen takıntılarından uzaklaştırır. Uykusuzluk çekenlere iyi geldiği bilinmektedir. Enerji dolu bir taş olmasından dolayı, çoğu insan üzerinde de canlandırıcı etkileri vardır.

Kehribar Taşının Faydaları

Ahmet Maranki’nin şifalı taşlar listesi arasında yer alan kehribar taşı, astım, soğuk algınlığı, bronşit, guatr ve alerji tedavisinde kullanılır. Tiroid ve boğaz enfeksiyonlarını tedavi etmede, diğer taşlara göre daha fazla rol üstlenmektedir. Sol elde oynandığı zaman bedendeki elektriği toplar ve depresyonu giderir. Ağrıyan bölgelere koyulduğunda ise ağrıları azaltır. Ağrıyan yerin büyüklüğünde olması, etkisini daha da kuvvetlendirir. Yaşamın güzel yanlarının fark edilmesini sağlar. Takıntılara iyi geldiği bilinen bu taşın, aynı zamanda para getiren bir taş olduğu da düşünülmektedir.

Sitrin Taşının Faydaları

Kendine güveni güçlendiren sitrin taşı, tedavi edici olan enerjinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Kolon, böbrek, mide, ciğer, bağırsak, sindirim organları, kalp, dalak için faydalıdır. Genellikle canlandırmak ve enerji vermek için kullanılır. Diyabete karşı etkilidir.

Zümrüt Taşının Faydaları

Sinir sistemini, bağışıklık sistemini, ciğerleri, böbrekleri ve kalbi güçlendiren zümrüt taşı, yetersizlik duygusundan kurtarır. Üzerinde taşıyan kişiye sevgi duyguları aşılar ve yaşama sevincini çoğaltır. Diğer yandan evlilik, arkadaşlık ve aile bağlarını kuvvetlendirici özelliği vardır.

Akuamarin Taşının Faydaları

Sinirleri yatıştıran ve içsel rahatlık veren özellikleri vardır. Aynı zamanda huzur, neşe ve aşk duyguları verir. Solunum ve akciğere iyi gelir. Diğer yandan hafızayı güçlendirici ve ilham verici özellikleri olduğu da bilinir.

Kırmızı Lal Taşını1515n Faydaları

Kırmızı lal taşı, boğaz bölgesine yakın yerde taşınır. İleri yaşlardaki cinsel fonksiyonları güçlendirici, yaşam enerjisi verici ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri vardır. Kişiye zindelik kazandırır ve enerji gücünü etkileyen bir taş olduğu bilinir. Kadınlardaki regl düzensizlikleri ile sorunlarına iyi gelir. Kanı temizler ve kan dolaşımını hızlandırır. Cesaret, adalet ve mütevazilik verdiği söylenir.

Bir önceki yazımız olan İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Çoban Çantası - Basur Kürü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM