Ahmet Maranki Nasır İçin Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki Nasır İçin Bitkisel Çözüm

NASIR Nedir? Nasır Hakkında Bilgiler Ayaklarımız ve ellerimizde sürekli sürtünmeden kaynaklanan bazı yerlerde üst deri kalınlaşır. Bu kalınlaşma sonucunda basılan yerlerde ağrı oluşur, kalınlaşan ve ağrılı olan yerlere nasır denir. Giydiğimiz ayakkabılar, ayağımızı sıkarsa nasır çok ağrı verir, bundan dolayı rahat ayakkabı giymemizde yarar vardır. Nasırların üst tarafı geniş, içe doğru sivridir, yani ters bir […]


NASIR Nedir? Nasır Hakkında Bilgiler
Ayaklarımız ve ellerimizde sürekli sürtünmeden kaynaklanan bazı yerlerde üst deri kalınlaşır. Bu kalınlaşma sonucunda basılan yerlerde ağrı oluşur, kalınlaşan ve ağrılı olan yerlere nasır denir. Giydiğimiz ayakkabılar, ayağımızı sıkarsa nasır çok ağrı verir, bundan dolayı rahat ayakkabı giymemizde yarar vardır.
Nasırların üst tarafı geniş, içe doğru sivridir, yani ters bir pramit gibi düşünülebilir. Nasır, geniş bir bölgeyi kaplıyorsa koruyucu özelliği vardır, ağrı veren nasırlar küçük olanlardır. Nasırları, özellikle ayaktaki nasırları doktora göstermek en iyisidir, tedavide daha iyi sonuç alınır. Evde’de bazı bitkisel yöntemlerle sonuç alınabilir. Ayak tabanında oluşan nasırları, aynı bölgede meydana gelen mikroplu siğiller ve ağrı veren siğillerle karıştırmamak gerekir. Nasır, yapılan işlerle de alakalı olarak ellerde görülebilir. Bunlar işçiler, çiftçiler ve elleri ile sürekli aynı işi yapan insanlarda görülebilir. Nasır ayakta genellikle parmaklarda görülür, ayakkabı giymek bir işgence haline gelir. Bunlara dar ayakkabılar sebebiyet verir. Bundan dolayı önce dar ayakkabılardan uzak durmamız gerekir.

NASIR İLE İLGİLİ PRATİK BİTKİSEL TEDAVİLER
* Kırmızı soğanı sıkın, bundan elde edeceğiniz suyu günde 3-4 kez nasırın üzerine sürün.
* Domatesi dilimleyin ayaklarınıza bir bez ile sarın, sonrada bir poşete geçirip bir kaç saat bekletin.
* Aynı şekilde limonu dilimlere ayırın yine nasırlı bölgelere koyup sarın, poşete geçirin, bunu akşam yapın sabah açın. Poşete sarılması yatağın kirlenmemesi içindir.
* Sıcak suya bir miktar sinir otu koyup yumuşatın, sonra nasırların üstüne koyun.
* Nasırların üstüne ceviz yağı sürülebilir.
* Dünya çapında uygulanan diğer bir tedavi yöntemiyse, kırlangıç otunu nasırlarda kullanmaktır.

NASIR İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ BİTKİSEL BİR KÜR
Malzemeler:1,5 litre su
Eczanelerde bulabileceğiniz potasyum klorit 1 çay kaşığı
Kırlangıç otu 115 gram doğranmış olacak
Gliserin 250 ml

Yapılışı: 1,5 litre suyu orta boy bir tencereye koyun. İçine potasyum kloridi ilave edin, sürekli karıştırarak suda eritin. Potasyum klorid eridikten sonra ocaktan indirin ve üzerine kırlangıç otunu ekleyin, iki saat kadar dinlendirin. İki saat sonra tekrar ocağa koyup tekrar kaynatın. İyice kaynayınca altını kısın ve yirmi dakikada kısık ateşte kaynatın. Altını kapatın, bir kaseye süzgeç yardımıyla süzerek dökün. Süzgeci temizleyip süzdüğünüz karışımı tekrar aynı tencereye süzerek dökün. Bu karışımı tekrar 1,5 su bardağı kalana kadar kaynatın. 1,5 su bardağı kalan sıvıya gliserin  ekleyin ve bir müddet daha kaynatın. Bu karışımı tekrar süzün ve bir şişeye boşaltın, buzdolabında koruyun. Her gün iki kez bu karışımı nasırlarınıza sürün.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM