Ahmet Maranki Kilo Almanın Yolları

Ahmet Maranki Kilo Almanın Yolları

Çoğu kişi zayıflamak için çözüm yolu ararken, bazıları da kilo almak istemekte fakat başarılı olamamaktadır. Zayıf olma durumu da, tıpkı şişman olma gibi insanı rahatsız eder ve şişmanlığın taşıdığı riskleri taşır. Fazla zayıf olmak bağışıklık sistemini zayıflatarak, hastalıklara daha kolay yakalanma oranını artırır. Üstelik bazı kanser türleri, zatürre, verem, tifo ve solunum yolu hastalıkları zayıf […]


Çoğu kişi zayıflamak için çözüm yolu ararken, bazıları da kilo almak istemekte fakat başarılı olamamaktadır. Zayıf olma durumu da, tıpkı şişman olma gibi insanı rahatsız eder ve şişmanlığın taşıdığı riskleri taşır. Fazla zayıf olmak bağışıklık sistemini zayıflatarak, hastalıklara daha kolay yakalanma oranını artırır. Üstelik bazı kanser türleri, zatürre, verem, tifo ve solunum yolu hastalıkları zayıf insanlarda daha fazla görülmektedir. Diğer yandan bulaşıcı hastalıklara daha kolay yakalanmakta, daha çabuk mikrop kapmakta ve vücut dirençleri daha zayıf olmaktadır. Oysa normal kiloda olan bireylerin bağışıklık sistemi daha güçlü olur ve mikropları kendi akyuvarları sayesinde temizler. Zayıf olan kişilerin karakterleri de olumsuz şekilde etkilenir. Kendilerine olan özgüvenleri azalırken, sosyal hayatta da bu durumun etkisini yaşarlar.

Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

Ahmet Maranki kilo almanın yolları ile ilgili pek çok tavsiyede bulunuyor. Bu tavsiyelerin bazıları ise şu şekildedir:

  • Sabah kahvaltısı sırasında çay yerine meyve ya da sebze suyu tüketmek, kilo alımına yardımcı olacaktır.
  • Sabah ile ikindi vakitleri arasında bol miktarda üzüm suyu tüketmek ve akşamdan sonra da bolca yoğurt tüketmek, kilo almanın anahtarlarından biridir.
  • Keçi sütüne doğal pekmez ya da bal karıştırılmalıdır. Gece yarısı bu karışım tüketilmelidir.

Ahmet Maranki’nin Kuru Kayısı Dolması Tarifi

Ahmet Maranki’nin kilo almak için vermiş olduğu tariflerden biri de, kuru kayısı dolmasıdır. Öncelikle bir tencere içerisine 300 gr bal ile 750 gr su koyularak kaynatılır. Kaynamış olan karışım için, akşamdan 20 adet kurutulmuş gül kayısı ile 5 adet karanfil ıslatılır. 15 dakika kadar kısık ateşte pişirilir. Pişen kayısılar bir tepsiye dizilir ve içerilerine kaymak koyulur. Daha sonra soğutularak tüketilebilir.

Ahmet Maranki’nin Kilo Alma Kürü

Kilo almak isteyen ancak kilo alamayan kişilerin aradıkları çözüm yolu, Ahmet Maranki’nin kilo alma kürü ile mümkün olabilir. Öncelikle 250 gr kuru siyah üzüm, bir tutam pelin otu ve bir çay kaşığı kınakınaya ihtiyacınız vardır.

İlk olarak bütün malzemeleri bir kap içerisinde karıştırmalı ve et makinesinde çekmelisiniz. Daha sonra bu karışımı 3 litre su ile kaynatmalısınız. Su miktarı yarıya indiği vakit, tülbent yardımı ile farklı bir kaba süzebilirsiniz. Kalan posayı ikinci kez 3 litre su ile kaynatmalı ve kaynadıktan sonra tekrar tülbent yardımı ile diğer karışımın içine süzmelisiniz. Ardından şeker ilavesi yapmanız gerekir.

Sabah ile ikindi vaktine kadar bu karışım içilir. Bunun dışında başka herhangi bir su içilmemelidir. İkindi vaktinden akşam vaktine kadar ise susuz kalınır. Akşamın ardından bol bol yoğurt tüketilir. Gece yarısı da içerisine bal ilave edilen süt içilir.

Not: Kınakına bitkisi, bilinen düğün kınası değildir. Aktarlardan temin etmeniz daha doğru olacaktır.

Ahmet Maranki İştah Açıcı Kür

Ahmet Maranki kürleri ile kilo alma yolları arasında, iştah açıcı kürler de mevcuttur.

  • 1 bardak kaynar su içerisine 2 gr papatya koyularak, 10 dakika bekletilir. Bu karışımdan gün içerisinde 1 bardak sabahları aç karnına tüketilmesi önerilir.
  • 1 bardak kaynar su içerisine 4 ila 10 gram arası kantaron bitkisi koyularak, 10 dakika bekletilir. Karışımdan hem öğle hem akşam yemeklerinden önce 1 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.
  • 1 çay bardağı kaynamış su içerisine, 1 çay kaşığı kadar havuç tohumu eklenir. Kısık ateşte 1-2 dakika kaynatılır. Daha sonra 10 dakika boyunca demlenir. Sabah, öğle ve akşam vakitlerinde tok karnına tüketilir.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Şifalı Taşlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM