Ahmet Maranki Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi

Ahmet Maranki Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi

Kuyruk sokumunda kıl dönmesi için bitkisel çözüm arayanlar için Prof. Dr. Ahmet Maranki bitkisel bir çözüm önerisi sunuyor. Ahmet Maranki kıl dönmesi kürü ve yapılışı: Ahmet Maranki Kıl Dönmesi: Kıl dönmesinin bitkisel tedavisi Kıl dönmesi nedir: Kıl dönmesi, saçtan ya da vücuttan düşen kılların kuyruk sokumu ve nadir de olsa göbekte cildin altına geçmesi, yara, […]


Kuyruk sokumunda kıl dönmesi için bitkisel çözüm arayanlar için Prof. Dr. Ahmet Maranki bitkisel bir çözüm önerisi sunuyor. Ahmet Maranki kıl dönmesi kürü ve yapılışı:

Ahmet Maranki Kıl Dönmesi: Kıl dönmesinin bitkisel tedavisi

Kıl dönmesi nedir: Kıl dönmesi, saçtan ya da vücuttan düşen kılların kuyruk sokumu ve nadir de olsa göbekte cildin altına geçmesi, yara, abse ve fistül oluşturmasıdır. Ciltteki ter bezi deliklerinden vida gibi deri altına giren kıllar, bakterilerin de girmesi ile ilhitap oluşturur. Kıl dönmesi (DERMOİD KİST veya PİLONİDAL SİNÜS), cilt altı kıl yuvası anlamına gelir.

Kıl dönmesi neden oluşur? Kıl dönmesinin nedenleri

Özellikle baştan ve sırttan dökülen saçlar ve kıllar neden olur. Kuyruk sokumu, yukardan dökülen kılların birikmesine uygundur. Kuyruk sokumunda biriken kıllar, sürtünme ile derideki mikro deliklerden içeriye doğru girerler. Dar ve sert kıyafetler giyildiğinde yürümek bile kılın deri altına itilmesine sebep olabilir. Ayrıca uzun süre oturanlarda görülmektedir.

Kıl dönmesi kimlerde görülür?

16-30 yaş arasındaki gürbüz ve kıllı erkeklerde daha sık görülür ama nadiren genç bayanlarda da görülebilir. Sert büro koltuklarında uzun süre oturanlarda, şöförlerde ya da sıklıkla uzun otobüs yolculuğu yapanlarda daha sık görülür.

Kıl dönmesinin belirtileri nelerdir?

Başlıca belirtileri şunlardır:

  • Kuyruk sokumunda veya anüsün arka yukarı kısmında kaşıntı ve sık sık akıntılar oluşması. (Eğer hergün çamaşırlarınız lekeleniyorsa şüphelenmelisiniz.) Çok az akıntılı ya da akıntısız da kıl dönmesi olabilir.
  • Kuyruk sokumunda az ağrılı sert yumrular veya şişlikler şeklinde olabilir.
  • Bazen aniden yükselen ateş ile seyreden,üzerine oturulmanın mümkün olmadığı,el dahi değdirtmeyen ,yürütmeyen ,çok ağrılı,büyük abse şeklinde de kıl dönmesi ortaya çıkabilir.

Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl dönmesinin tedavisinde cerrahi yöntem en bilinen yöntemdir. Ama cerrahi yöntemde hastalıklı doku ile yakın çevre doku çıkartılır. Yara açık bırakılarak 1-3 ay açık bırakılarak günlük pansumanlarla iyileşmesi beklenir. Bu yöntemin uzun sürmesi, istirahati gerektirmesi, iz bırakma ihtimali gibi sebeplerden dolayı alternatif tedavi yöntemleri gelişmiştir. Fenol, gümüş nitrat gibi bazı uygulamalar mevcuttur.

Ahmet Maranki Kıl Dönmesi için bitkisel çözüm

Orta boy bir soğan, soba veya tavada ısıtılır. Dayanabilecek sıcaklıktaki soğan kıl dönmesi olan bölgeye konulur ve bekletilir. Bu uygulamayı bir kaç kere tekrarlanır. Sonrasında ise kıl dönmesi olan bölge gül suyu ile silinir.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Yüksek Tansiyon İçin Şifalı Bitkiler başlıklı makalemizde Ahmet Maranki şifalı bitkiler, ahmet maranki tansiyon ve Ahmet Maranki tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Gerçekten sonuç ne olur. İşe yararmı sadece soğan ve gül suyu kaç dakika bekletmek gerekir içinimi dışınımı biraz daha detaylı bilgi alabilirmiyiz?

  2. Hi! There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as well

  3. daha sonra salça katılarak bir güzel kavurulur alın size soğan kavurması.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/