Ahmet Maranki Katarakta Karşı Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki Katarakta Karşı Bitkisel Çözüm

KATARAKT Gözdeki şeffaflığın kaybolmasıyla birlikte katarakt ortaya çıkar, yani şeffaf lensin saydamlığını kaybetmesi sonucu oluşur. Gözlerimiz tıpkı bir gözlük camının buğulu olduğu gibi görür, gözümüzde gözlük varsa eğer, gözlüğün kirlendiğini düşünüp sürekli camını sileriz, oysa birşey deyişmez görmede, yine bulanıktır, bunun nedeni gözdeki katarakt’tır. Gözün merceği beyaz bir hal alır. Katarakt günümüzde tedavisi çok kolay […]

KATARAKT
Gözdeki şeffaflığın kaybolmasıyla birlikte katarakt ortaya çıkar, yani şeffaf lensin saydamlığını kaybetmesi sonucu oluşur. Gözlerimiz tıpkı bir gözlük camının buğulu olduğu gibi görür, gözümüzde gözlük varsa eğer, gözlüğün kirlendiğini düşünüp sürekli camını sileriz, oysa birşey deyişmez görmede, yine bulanıktır, bunun nedeni gözdeki katarakt’tır.
Gözün merceği beyaz bir hal alır.
Katarakt günümüzde tedavisi çok kolay olan bir göz rahatsızlığıdır. Ehil ellerde bu tür operasyonları sürekli yapan doktorlarımız sayesinde çok kısa süren bir ameliyat sonucu bu rahatsızlıktan kurtulmamız mümkün. Katarakt bir kanser türü deyildir, yada gözümüzü çok kullanarak, yorarak oluşmaz. Bulaşıcı deyildir bir gözden diğerine geçmez yada kalıcı bir körlüğe yol açmaz. Fakat önemli bir sağlık sorunudur, mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Katarakt’ı önlemek için bitkilerden faydalanabiliriz, ancak olduktan sonra hiçbir bitkinin katarakt rahatsızlığını geçirmesi mümkün deyildir, bunun için mutlaka bir doktora baş vurulması gerekir.

KATARAKT ÖNLEYİCİ BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* Katarakt oluşmasını önleyici bir bitki olan semiz otundan hergün düzenli olarak 150 gram tüketmeniz tavsiye edilir. Semiz otu içeriğinde beta karoten ve c ile e vitamini barındırır.
* Günde 7-8 tane havuç tüketerek, 50 mg karotenoid almış oluruz bunun göze faydası çok fazladır.
* Şeker hastalığı dikkat edilmezse göze zarar verir, şeker hastalığı sonucu ortaya çıkan katarakt için bol soğan tüketilmesi tavsiye edilir, soğanın  içinde bulunan kuersetin isimli bileşen göz için çok faydalıdır.
* Katarakt oluşmasını önlemede biberiye bitkisinden bolca faydalanmamızda fayda vardır. Biberiye içerisinde bir düzineden daha çok antioksidan barındırır.

KATARAKT OLUŞMASINI ENGELLEYEN ÇORBA TARİFİ
Malzemeler: 2 çay kaşığı rende yapılmış portakal kabuğu
1 çay kaşığı hindistan cevizi rendesi
tuz, kırmızıbiber, zerdeçal ve arzuya bağlı şeker
250 gram doğranmış havuç
250 gram doğranmış tatlı patates
500 gram konserve bal kabağı
500 gram ince doğranmış portakal
350 gram greyfurt suyu
Yapılışı: Büyük boy bir tencereye, doğranmış portakal, patates, havuç, bal kabağı, portakal kabuğu biber, tuz, zerdeçalı koyun ve orta sıcaklıktaki ateşte kaynamaya bırakın. Çorba kaynadıktan sonra tencerenin kapağını kapatın ve 20 dakika daha pişirin. Sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirdikten sonra ocaktan alın. Bir blender ile iyice püre haline gelecek kadar çırpın. Tekrar ocağa koyun, suyu çok ise istediğiniz kıvama gelinceye kadar pişirin. Daha sonra üstüne rendelenmiş olan hindistan cevizini serpin ve servisi sıcakken yapın.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Bahsedilen bitkisel tedavinin bilimsel olarak kanıtlanmış bir faydası var mı? Yazının kaynağı nedir? Kaç has bu şekilde tedavi ettiniz? Ayrıca doğumsal katarakt veya göz tansiyonu yüksekliğine neden olan katarakt tipleri mevcut. Bu hastaların bir an önce tıbbi tedavi yöntemlerine başvurmaları gerekir. Böyle tıp dışı yöntemlerle oyalanmamaları lazım…

    Düzenli olarak bunları uygulayanlar eğer kataraktlarının ilerlemesi durmaz ise ne yapsınlar???

    Saygılarımla, sağlıklı günler dilerim…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM