Ahmet Maranki EKLEM İLTİHABI (ARTRİT) İçin Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki EKLEM İLTİHABI (ARTRİT) İçin Bitkisel Çözüm

Romatoid Artrit en sık görülen romatizma türüdür. Kadınlarda daha sık görülen bu romatizma Türkiye genelinin 0,5 inde görülmektedir. Hastalığın neden kaynaklandığı tam olarak bilinmemektedir. Yapılan araştırmalarda genetik faktörler, vücudun kendi dokularına karşı çalışmaları ile bağlantılı olduğu saptanmıştır. EKLEM İLTİHABI (ARTRİT) İçin Kainat Eczanesinden Tavsiye Edilen Bitkiler Isırgan Otu (Urtica dioica): Dikenli yaprakları olan ısırgan otunun, […]

Romatoid Artrit en sık görülen romatizma türüdür. Kadınlarda daha sık görülen bu romatizma Türkiye genelinin 0,5 inde görülmektedir. Hastalığın neden kaynaklandığı tam olarak bilinmemektedir. Yapılan araştırmalarda genetik faktörler, vücudun kendi dokularına karşı çalışmaları ile bağlantılı olduğu saptanmıştır.

EKLEM İLTİHABI (ARTRİT) İçin Kainat Eczanesinden Tavsiye Edilen Bitkiler

Isırgan Otu (Urtica dioica):

Dikenli yaprakları olan ısırgan otunun, dikenlerini eklemlerinizin ağrıyan bölgesinde gezdirin. Vücudunuza batan dikenlerin bu ağrılara faydası olacaktır. Isırgan otunu aynı zamanda yapraklarını buhar üzerinde pişirip, ağrıyan yerlere uygulayarakta değerlendirebilirsiniz. Romatoid Hastalıklar Vakfından alınan bilgiye göre, ısırganın içinde bulunan bor bileşiğinin,hergün üç mg alınmasında romatoit Artritin ve osteoartrit ağrılı bölgelere fayda sağlıyacağı belirtiliyor. Isırgan otunun 100 gr ,lık porsiyonunu buharda kolay bir şekilde pişirerek, veya buharda pişirilmemeş 300 gr ısırgan otu ilede . Romatoid Hastalıklar Vakfının belirtmiş olduğu, günlük 3 mg, lık bor ihtiyacının fazlası karşılanmış olur. Bu durumda artrite fayda sağlar.

Biberiye (Rosmarinus offcinalis):

Biberiye, hücreleri genç tutar hafızayı güçlendirir, antioksidanın bolca bulunduğu biberiye otunu bolca tüketmeliyiz. Biberiye hafıza otu olarakta anılıyor halk arasında, bunun nedenide antioksidanların bolca olmasıdır.
Amerikada yaşayan bir çiftçi, balıkların kokmasını biberiye sayesinde önlemiş. Balıkları biberiyeye bulamış, dondurmadan kokmamasını sağlamış.

Sarımsak, meyan kökü ve söğüt kabuğu bitkilerin aspirinidir. Aspirinle aynı özelliğe sahiptirler. Bu bitkilerde bulunan salisin adlı kimyasalı, bayer firması aspirin ilacı olarak piyasaya sürmüş. Artrit rahatsızlığı olan hastaların hergün düzenli olarak aspirin alması gerekir. Bu bitkiler aynı özelliği sağladığı için bitkilerdende faydalanabilirler. Söğüt kabuğunun tek başına tüketilmesi mide sorunu olanları rahatsız edebilir. Şu tarifi uygulayarak söğüt kabuğunu kullanabilirsiniz. 3 ölçü kuru söğüt yaprağını, 2 ölçü kuru meyan kökü, 1 ölçüde doğradığınız sarımsağı karıştırın, sonra bu karışımın üzerine kaynar su dökün, ağzını kapatıp demlemeye bırakın. Onbeş dakika dinlendirin sonra için. Tadından hoşlanmadıysanız eğer, içerisine bal, limon, zencefil veya zerdeçal ekleyin.

Zencefil (Zingiber offcinalis) ve Zerdeçal (Curcuma longa):

Hintlilerin yaptıkları bir araştırma sonucunda, hergün 3 ile 7 gr zencefil alındığında onsekiz osteoartrit ve yirmisekiz romatoid artrit, rahatsızlığı çekenlerin yüzde yetmişbeş inden çoğu ağrı ve kasılmalarının daha seyrek olduğu gözlenmiş. Zerdeçal bitkisinde bulunan “curcumin” maddesi, zencefilin içerisindeki bileşkenlerle aynı özelliği taşır. Hem zerdeçalın hemde zencefilin çayını yapıp tüketebilirsiniz. Bu bitkileri yemeklerinizde kullanabileceğiniz gibi, yoğurdunuza karıştırıpta yiyebilirsiniz.

Kırmızıbiber (Capsicum):

Acı biberi herkes yiyemez, ağızlarını yakar. Fakat acı biber aynı zamanda ağrıyıda geçirir.
Kırmızıbiberin içeriğinde bulunan kapsaikin maddesi, doğal uyuşturucu olan endorfinin salğılanmasını çabuklaştırır. Aspirinin benzeri, salisilatlar kırmızı biberde bulunur.
Kırmızıbiberi, daha farklı baharatlarla birlikte yemeklerimizde kullanırız, bu baharatlar yemeklerimize müthiş güzel tatlar verir. Bunun yanı sıra kırmızıbiberin çayınıda yapabiliriz. Acı biberinizi domatesin içine karıştırırsanız etkisi daha çabuklaşır. Astrit rahatsızlığı olanlar, ağrıyan eklemlerine içinde kapsaikin bulunan kremlerle masaj yaparlarsa çok faydasını görürler.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Merhaba
    İnternette kullanıpta iyileştiğini yazan bir kişinin yorumuyla çörek otunu kullanmaya karar verdim.Çörek otunu kullanmadan önce hastalığım bayağı bir ilerlemişti.Hemen hemen bütün eklemlerimde ağrılar vardı en sonunda boyun ve çenemede ulaştı hastalık.Hastalıktan ötürü kemiklerimde de deformasyon oluşmuştu. İlaç kullanıyordum kortizonlu.İlaçlarından bir sürü yan etkisini görüyordum.İlaçları bir saat geç atsam ağrılarım şiddetle artıyordu.Bu dönemde ilaç saatinde ilaç yerine çörek otu yağı içtim.Elhamdülillah bir daha ilaçlara ihtiyaç duymadım.Aslında ilaçların dozunu azaltarak bırakmayı düşünmüştüm ama ilaçları içesim gelmedi ve bir daha hiç içmedim.Çörek otu yağı içince ağrı sızı olmuyordu.İlk zamanlar bi sabah bi akşam bir tatlı kaşığı içiyordum aç karnına.Sonralarda sadece sabahları bir yemek kaşıyı içmeye başladım.Şimdilerde düzenli olarak içmiyorum şifa olsun diye arada sabahları içiyorum.Zaten çok hızlı bir şekildede iyileştim.Kemiklerimdeki eğrilmelerde yağ içtikce düzeldi.Ve harekette cok önemli.Hareket ettikce hastalık etkisini azaltıyor.Bende hareketsizlikten dolayı bu rahatsızlık oluşmuş.
    Allah acil şifalar versin çok geçmiş olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM