Ahmet Maranki Cilt Bakımı Hakkında Önerileri

Ahmet Maranki Cilt Bakımı Hakkında Önerileri

Doğallığı ve doğal olan ürünleri hayatımızın her anında kullanmayı isteriz ancak bazen bu durum pek mümkün olmaz, özellikle kişisel bakım ve makyaj alanında hijyen ile birlikte kimyasal içermeyen doğal ürünleri ararız. Söz konusu cildimiz olunca daha hassas davranmamız normaldir bu konuda da doğal ürünler hakkında uzman sayılan Ahmet Maranki cilt bakım önerileri alanında biraz kulak kabartmamız yeterli […]

Doğallığı ve doğal olan ürünleri hayatımızın her anında kullanmayı isteriz ancak bazen bu durum pek mümkün olmaz, özellikle kişisel bakım ve makyaj alanında hijyen ile birlikte kimyasal içermeyen doğal ürünleri ararız. Söz konusu cildimiz olunca daha hassas davranmamız normaldir bu konuda da doğal ürünler hakkında uzman sayılan Ahmet Maranki cilt bakım önerileri alanında biraz kulak kabartmamız yeterli olacaktır. Aslında her şeyin başında sağlıklı bir vücut gelir ve organlarımızın düzgün çalışması ile daha kalıcı güzelliği yakalayabiliriz. Önerilerinde her ne kadar işe yarayacak tavsiyelerde bulunsa da Ahmet Maranki cilt bakımında öncelikli olarak karaciğerimizin düzgün çalışmasına bağlı olarak kanımızın sürekli temiz kalmasına bağlı olduğunu söylemektedir. Bununla birlikte uygulanacak maske ve kür gibi tavsiyelerin etkisi uzunda olsa geçici çözümler olduğunu yinelemektedir. Doğada yer alan bütün bitki ve meyve ve sebzelerin ayrı ayrı görevi ve faydası olduğu herkesçe bilinir, bu faydaları ortaya çıkartabilmek içinde öncelikle biraz haklarında araştırma yapmak en doğrusudur.

Örnek vermek gerekirse cildi yenileme özelliğinden tutunda detoks etkisi yapan salatalık sebzesi kabuğunu ya da kendisini rondodan geçirip püre haline getirdikten sonra yüzünüze sürerek uygulayabilirsiniz veya süt pastörize olmayanlarından tabi ki de birkaç bileşenle birlikte harika bir maske olabiliyorken kendi başına cilde uygulanması da mümkündür. Tüm bu önermeleri Ahmet Maranki cilt bakım önerileri kategorisinde bulabileceğiniz gibi bunlar ve benzerleri olarak evde kendi imkânlarınız ile de uygulayabilirsiniz. Doğal ürünlerden hazırlanan maskeler, tonikler ve kremler için son dönemlerde oldukça ilgi gören çeşitli bitki yağları da kişisel cilt bakımlarınızda kullanılabilir. Sarımsak yağı, badem yağı ve birkaç çeşit yağların cilt tipinize uygun olacak şekilde kullanılarak cildinize faydası vardır.

Ahmet Maranki cilt bakım önerileri seçeneklerinden bir başkası da gül suyudur, ancak içilebilecek şekilde steril ve hijyenik olması da şarttır. Bir hafta boyunca pamuk yardımı ile istenilen kriterlerdeki gül suyunu yüzünüze sürdükten sonra teninizdeki pürüzsüzlük ve yumuşaklığa şaşacaksınız. Ancak daha öncesinde belirtildiği gibi her ne kadar uygulamalar sonrasında beklenilen etkiler yakalansa da meselenin kökeni olan karaciğer işlevini unutmamalısınız, pek çok cilt problemi ile birlikte saç dökülmesine kadar yaşadığınız dermatolojik sorunlara başlı başına karaciğer işlevsizliği gelir bu bilinen gerçeği pek çok uzman tarafından onaylandığını da duymuşsunuzdur. O yüzden mümkün mertebe ciltteki sürekli yenilenen sorunlarla ilgili öncelikli olarak tedavi uygulanmasına geçilmelidir. Bunların dışında yapacağınız uygulamaların sizin açınızdan bir zararı olmayacaktır aksine sağladığı faydalarla birlikte hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Bitki bilimi alanında bilgi sahibi olan Ahmet Maranki tavsiyelerini önerdiği gibi kürler halinde ve uygun zamanlarla kullanarak çeşitli şekillerde faydalanabilmeniz mümkün, unutulmaması gereken bir noktada kendi vücudunuzu tanımadan bitkisel veya doğal yöntemlere başvurmayın.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM