Ahmet Maranki Allerji İçin Bitkisel Çözümler

Ahmet Maranki Allerji İçin Bitkisel Çözümler

Allerjisi olan İnsanlar bazı yiyecek, giyecek ve kullandıkları eşyalara, hayvanlara karşı hassastırlar, bunlara karşı vücutları tepki verir. Son yıllarda allerji çok sık görülmektedir. Bunun nedenleri hibrit tohum kullanılarak elde edilmiş ürünlerdir. Hatalı beslenme, psikolojik sorunlar bu rahatsızlığı tetikler. Boyalı ve hazır gıdalar fazla şeker ve beyaz un kullanımıda bu rahatsızlığın oluşmasında etkilidir. Allerjik rahatsızlıklarda karaciğer […]

Allerjisi olan İnsanlar bazı yiyecek, giyecek ve kullandıkları eşyalara, hayvanlara karşı hassastırlar, bunlara karşı vücutları tepki verir. Son yıllarda allerji çok sık görülmektedir. Bunun nedenleri hibrit tohum kullanılarak elde edilmiş ürünlerdir. Hatalı beslenme, psikolojik sorunlar bu rahatsızlığı tetikler. Boyalı ve hazır gıdalar fazla şeker ve beyaz un kullanımıda bu rahatsızlığın oluşmasında etkilidir. Allerjik rahatsızlıklarda karaciğer çok etkilenir, kendini temizleyip toksin atması gerekir. Bol bol C vitamini almamız gerekir.

Allerjisi Olanlar Şunları Yememeli:
Allerjisi olan kişilerin bazı yiyeceklerden uzak durması gerekir. Bunlar çilek, kavun, sucuk, şeftali, pastırma, et, balık ve konservedir. Tüylü bütün ürünler allerji yapar.

Allerji İçin Basit Bitkisel Tavsiyeler:

Allerjik rahatsızlığında Ahmet Maranki’nin kullanılmasını önerdiği başlıca bitkiler şunlar:  ısırgan, şahtere, Aloe vera, yulaf ezmesi, Zerdeçal, Sarımsak, maydanoz, Buğday çimi, Soya fasulyesi, badem, fındık, Bezelye, Atkuyruğu, Muşmula, Sinirli ot…

Allerjinin neden kaynaklandığını bilerek tedavi etmelidir. Aksi halde farklı sonuçlarla karşılaşabiliriz. Isırgan otunu çay yapıp her gün birkaç bardak içmekte çok fayda vardır. Fakat bu yapmış olduğunuz çaylarda tatlandırıcı kullanmayın.

Kainat Eczanesinden Tavsiye Edilen Bitkiler: Allerji İçin Bitkisel Çözümler

Sarımsak ( Allium Sativum ) ile Soğan ( A.Cepa ):

Sarımsak ile soğan içeriğinde bulunan, kuersetin ve konsantrasyonu fazla olan bileşiklerden
dolayı allerjiye karşı son derece etkilidir. Bunlar hastalığın seyrini yavaşlatır. Bazı allerjik rahatsızlıklarınız varsa soğan ve sarmısağı bol bol tüketmek gerekir.

Isırgan otu ( Urtica Diocia ):

Isırgandan elde edilen ürünler ( yani tedavi edici çaylar ) allerik sorunların çözümünde kullanılır. Bütün insanlar yüzyıllardır ısırganı bir tedavi yöntemi olarak tercih etmişlerdir. Isırgandan yapılan preparatlar sayesinde öksürük, astım, boğmaca, burun akıntısı, göğüste sıkışıklık ya da verem gibi rahatsızlıkları tedavi etmede kullanmışlardır. Andrew weil, doğal ilaç doğal şifa isimli kitabında, kurutulmuş ısırgan otunun yapraklarıyla saman nezlesinin tedavisinde çok başarılı olunduğunu anlatmıştır.

C Vitamini:

C vitamini vücudumuz için çok önemli bir ihtiyaçtır. Düzenli alındığı taktirde bir çok hastalığa yakalanmamızı önler. Solunum yollarında oluşan intahaplanmalar, astım krizleri, allerjik rahatsızlıklar, c vitamininin düzenli kullanımında çok ender görülen rahatsızlıklardır. Fazla C vitamini alımı bağırsakları çalıştırır, bunun dışında başka hiçbir yan etkisi yoktur, c vitamini aynı zamanda doğal bir ağrı kesicidir. Bazı bünyelerde çok az alınsa bile 1200 gr kadar, yinede nadirende olsa bağırsak bozulmasına yol açabiliyor. Biber türleri ve su teresinde c vitamini bolca vardır.

Papatya ( Matricaria Recutita ):

Avrupada bazı bitki uzmanları,kaşıntı, kurdeşen ve bazı allerjik hastalıklarda papatyadan hazırlanmış çay, yağ gibi bazı ürünleri vücuda sürerek ve içerek bu rahatsızlıklardan kurtulmak mümkün demişlerdir.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM