Doğal Hekim
Ahmet Maranki AIDS (HIV ENFEKSİYONU) için Şifalı Bitkiler
Sosyal Medyada Paylaş

Ahmet Maranki AIDS (HIV ENFEKSİYONU) için Şifalı Bitkiler

AIDS ( HIV ENFEKSİYONLARI ) AIDS hastalığına sebep olan virüs , tıptaki adıyla HIV virüsü olarak adlandırılır. HIV virüsü, vücudun bağışıklık sistemini etkiler. Bağışıklık sistemi yok olduğundan mikroplar vücuda daha kolaylıkla yerleşir. HIV virüsüyle birleşen mikroplardan dolayı vücudun direnci zayıflar, hastalıklara karşı daha dayanıksız olur. Vücudumuz kendini HIV virüsünden koruyabilmek için antikorlar


AIDS ( HIV ENFEKSİYONLARI )

AIDS hastalığına sebep olan virüs , tıptaki adıyla HIV virüsü olarak adlandırılır.
HIV virüsü, vücudun bağışıklık sistemini etkiler. Bağışıklık sistemi yok olduğundan mikroplar vücuda daha kolaylıkla yerleşir. HIV virüsüyle birleşen mikroplardan dolayı vücudun direnci zayıflar, hastalıklara karşı daha dayanıksız olur. Vücudumuz kendini HIV virüsünden koruyabilmek için antikorlar oluşturur. Kanımızdaki antikorları, ELİSA yöntemi ile araştırırlar, bu testin adına da ANTİ_HIV testi denir.
AİDS virüsünün vücuda kazandırılmasının ardından, AİDS testi ile kontrol edildiğinde, doğru bir sonuç verebilmesi için, 3 ay zaman geçmesi gerekmektedir.Onun içinde hastalık bulaştıktan 3 ay sonra test yapılır. Eğer test sonucunda HIV virüsü varsa, ANTİ-HIV testi bize bunu gösterir. Bazen ANTİ-HIV testi bizi yanıltabilir, virüs olmadığı halde pozitif çıkabilir. Böyle bir yanılgıya düşmemek için, pozitif HIV varmı yoksa yokmu diye başka bir test daha yapılmalıdır bu testin adına westernblood testi denir. Bu testin sonucuda pozitif çıkarsa hastada HIV virüsü pozitiftir.

AİDS Testi (HİV Virüsü Testi) Nerelerde Yapılır?
Hastanelerin kendi bünyesinde bulundurduğu laboratuvarlarda, özel hastanelerde ve üniversite hastanelerinin mikrobiyoloji laboratuvarlarında, test yapılır.

Her insanın vücut direnci farklıdır, kendine iyi bakan bir insanda HIVvirüsü geç tespit edilir,3 ya da 15 yıl görülemeyebilir.AIDS hastalığı CD4T kan hücrelerinde çoğalır, zaten özellikle o hücrelere yerleşir, bunun yanı sıra başka hücrelerede yerleşir. CD4T hücreleri oldukça zarar gördüğünden bir müddet sonra tükenir, bu hücrelerin yok olması vücudun direncini zayıflatır bağışıklık sistemi çöker. Bağışıklık sistemimizin zarar görmesiyle birlikte hastalıklara karşı direncimiz azalır, çeşitli hastalıklara daha kolay yakalanırız.
Ağız ve deride geçmeyen yara, uçuk, pamukçuk, ateş, terleme, zayıflama, lenf bezlerinde büyüme, verem, bağırsak bozukluğu, öksürük gibi çeşitli rahatsızlıklarla çok çabuk karşılaşır. Doktorlar hastalarda bu şikayetlerin bir kaçtanesini bir arada gördüğünde AIDS ten şüphelenirler. HIV virüsünün var olduğunu düşündüren rahatsızlıklardan iki taneside lenfoma ile kaposi sarkomu dur. En doğru sonucu bize ANTİ-HIV testi gösterir.

Aids için Kainat Eczanesinden Tavsiye Edilen Şifalı Bitkiler

Sizlere tavsiye ettiğimiz bazı bitkileri kullanmadan önce bir doktora baş vurmanızı öneririz.

Meyan Kökü ( glycyrrhiza glabra ):

Meyan kökünün içinde bulunan glycyrrhizindenilen bileşen, HIV virüsünün hasta olmayan hücrelere yerleşerek genetik yapısını bozar, viral çoğalmayı engeller. AIDS virüsüne meyan kökü çayı iyi gelir. Yapılan testler sonucunda HIV virüsünün artmasını engellediğini gözlemişlerdir. Meyan kökünü tek başına içebileceğiniz gibi, yapacak olduğunuz bitki çaylarının içine 30 gr kadar meyan kökü koyup faydalı bir çay hazırlamış olursunuz. Bunun yanı sıra meyan kökünü ağzınızda çiğneyerekte tüketebilirsiniz.

Sarı Kantaron ( Hypericum Perforatum ):

Sarı kantron bitkisinde hypericim ve sudohypericin isimli iki bileşik bulunur. Bu bileşkenlerin AIDS mikrobuna karşı etkili oldu bilinmektedir. Sarı kantron bitkisini devamlı olarak kullananların turşu, içki, tirozin ve nezle gibi ilaçları kullanmamaları gerekmektedir. Hamileler ve güneş altında çok kalanlarda sarı kantron bitkisini kullanmamalıdır. Hergün 2-3 defa 20 ya da 25 damla, sarı kantron tentüründen damlatıp içebilirsiniz.

Aloe ( Aloe Vera ):

Aloe veranın içerisinde Acemannan isimli bir bileşen bulunmaktadır. Bu bileşen vücudun bağışıklık sistemini uyran güçlü bir bileşendir. Acemannanın, AIDS virüsüne karşı son derece etkili olduğu, yapılan deneyler sonucu tespit edilmiştir.Aloe veranın suyunu günde dört kez ikiyüzelli mg alabilirsiniz. Bu bitkinin suyunu aktarlardan bulabilirsiniz.

Dul Avrat Otu ( Arctium lapa ):

Lawrence review of natural products adlı dergide çıkan bir makalede, yapılan araştırmaların Dul Avrat otunun AIDS mikrobuna karşı etkili olduğunu yazdı.

Sarımsak ( Allium Sativum ):

Yapılan araştırmalarda HIV virüsüne sarımsağın iyi geldiği tespit edilmiştir. Bunun yanısıra zaatüre ile herpes virüslerinede faydası olduğu belirlenmiştir. Sarımsakta bulunduğu tespit edilen, ajoen bileşiği AIDS virüsünün vücuda dağılmasını önlediği belirlenmiştir. Hergün düzenli olarak birkaç diş sarmısak yemenin faydaları saymakla bitmez.

Soğan ( Allium Cepa ):

Soğan Antioksidan açısından çok zengin bir bitkidir. Kuersetin açısından çok zengindir. Sarımsak ile aynı özelliklere sahip olan soğanı bol bol tüketmek gerekmektedir.

Armut ( pyrus communis ):

Armut klorojenik asit ile kafeik asit, yönünden zengin bir meyvedir. Vücudumuzun bağışıklık sistemini uyaran, kuvvet veren bir kaynaktır kafeik asit. AIDS virüsüne karşı, klorojenik asitin etkili olduğu tespit edilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.


17 adet yorum var.

 1. maranki kardeşim sarımsak ile aids tedavisi mi olur yapma kardeşim. aids e hücresel yani cdt4 tedavisi gerek ve bir yılın sonunda negatif alacağın bir tedavi gerek. bulunduğunuz yeri terk edip aids li Urfalı çocuğu incelemeniz gerek. Bakın orda nasıl pozitif 1 yıld negatif oluyor gözlerinizle görün.

 2. “AIDS virüsü son derece bulaşıcı bir hastalıktır” bu son derece bulaşıcı bir yanlış bilgi. Hiv virüsü sadece kan yolu ile ve cinsel yollarla bulaşır. Cinsel yollarla bulaşma riski de, yaşanan cinsel birleşme yöntemine göre değişiklik gösterebilir. Vajinal bulaşma riski %3 olarak belirlenmiştir. Sonuç olarak hiv virüsü son derece bulaşıcı bri hastalık değil, korunmasız cinsel ilişki ve kan değişimiyle bulaşan bir hastalıktır. Doğru bilgilendirmediğimiz insanların, hiv hastalarına yaptıkları ayrımcılıktan, bu bilgiyi dağıtan hükümlüdür…

 3. urfada 1 yılda aidsli biri aidsten mi kurtuldu ? nasıl oldu Ali akdş bey anlatırmısınız ?

 4. 4 yıldır tahliller negatif devam ediyor.
  şanlıurfanın yardımcı ilçesinde.

 5. Lūtfen arkadaslar bu hastalik bitkiyle iyilesecek gibi degil ama nasil olmus urfada bir cocuk kurtulmus lutfen anlatin

 6. Merhaba bu gerçekten mümümkünse nasıl olmuş urfali çocuk 2 yıldır tedavi görüyorum tvicay ve truvada kullanıyorum yeni bir tedavi yöntemi varsa ulaşın lütfen daha 25 yaşim

 7. Lutfen cevap verbilir misiniz bende. Virus 4 yildir var ilac aliyorum

 8. ya sonuç olarak yakalanan birisi şafak sayar gibi ölme günü sayacak

 9. Hıv vürüsü taşıdığımı Yen’i öğrendim dünyam karardı kendimi düşünmüyorum eşim ve 2 tane oğlum var orta 2 ve lise 2 ye giden yaşım 39 napacağımı ve nasıl davranacağımı bilmiyorum yardım et sayın maranki yalvarıyorum duy feryadımı

 10. Selam Arkadaslar Hiv Pozitifim Lutfen Bana Whatsapp Numarama Direk Yazsin Azerbaycan Hati Bende Koduyla oldugu gibi yazin 00994 50 592 5666
  Tibda iki secim var Ilaclar ve Bitgisel tedavi.

 11. 2 dakikalık bir ilişkim oldu bunun 1 dakikası oral 1 dakikası vajina dır hastalığı kapma olasılığım fazla midir aynı zamanda ilk iliskimdi

 12. Slm ben 4 yıldır hiv hastasiyim herşey yolunda ilaç tedavisi alıyorum korkulacak bir şey yok 17 yaşında kaptım şimdi 21 yaşındayım watsap 05443556507

 13. 17 gun once bir dakikalik birlikteligim oldu simdi ise bacagimin arasi yaniyor istahsizlik var uykusuzluk var midem sabahlari agri yapiyor tahlil olamiyorum korkudan hiv hastasi olurm diye bu hastalin caresi varmi dusundugumuz kadar tehlikeli mi nolursunuz bana yardimci olun insan sasabiliyor

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2017