Adet Söktürücü Çaylar ve Şifalı Bitkiler

Adet Söktürücü Çaylar ve Şifalı Bitkiler

Çoğu kadının adet dönemleri en sancılı devreleri olarak bilinir. Şifalı bitkilerle tıpta her rahatsızlığın bir çözümü olduğu gibi kurtulabilirsiniz. Ağrılı adet dönemlerinde, adet döneminin gecikmesi ya da az adet kanaması görülen durumlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz şifalı bitkiler vardır. Adet söktürücü bitkisel çaylar olarak Prof. Dr. Ahmet Maranki civanperçemi, maydanoz, nane, papatya, rezene, safran, havuç tohumu, misk, […]

Çoğu kadının adet dönemleri en sancılı devreleri olarak bilinir. Şifalı bitkilerle tıpta her rahatsızlığın bir çözümü olduğu gibi kurtulabilirsiniz. Ağrılı adet dönemlerinde, adet döneminin gecikmesi ya da az adet kanaması görülen durumlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz şifalı bitkiler vardır.
Adet söktürücü bitkisel çaylar olarak Prof. Dr. Ahmet Maranki civanperçemi, maydanoz, nane, papatya, rezene, safran, havuç tohumu, misk, karabaş otu ve adaçayını öneriyor. Çay şeklinde, bu bitkilerden hangisi istenirse o bitki çayı olarak demlenip içilir. Günde 3-4 bardak bu şifalı bitkilerden yapılan adet söktürücü çaylar içilmelidir. Taze üvez meyveleri de buna ek olarak tüketmek de adet söktürmeye faydalıdır.
Dereotu tohumu da adet söktürücü bitkisel ilaç arayanlar için kullanılabilir. 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu ile regl kanamasını söktürmek için bitki çaylarının hazırlanmasının ve içilmesinin de Prof. Dr. Ahmet Maranki kanamaları sökmeye yardımcı olacağını herkesin bu şifalı bitkilerin tedavi edici gücünden faydalanabileceğini belirtiyor.
Adet (regl) düzensizliği için Prof. Dr. Ahmet Maranki çay biçiminde zerdeçal bitkisinin demlenip içilmesinin ya da toz haline zerdeçalın getirilerek kullanılmasının etkili olacağını belirtiyor. Kerevizi de adet söktürücü olarak tüketmenizde fayda olacaktır. adet söktürücü bitki çayını civan perçemi ve hatmi çiçeği karışımı ile bitki çayı yapıp içmeyi deneyebilirsiniz.
Biberiye ile papatya birlikte kaynatılıp içildiğinde adet söktürücü özelliğini gösterecektir.
Balla tatlandırılmak üzere atkuyruğu otu kaynatılıp içilir.
Balla tatlandırılmak üzere aynı safa yaprağı ve çiçekleri kaynatılıp içilir.
adet söktürü çaylarTek başına civan perçemi ya da sığır kuyruğu, çörek otuyla karıştırılıp balla tatlandırılıp içildiğinde adet söktürür, adetten dolayı kadınlarda görülen çocuk olmama durumu varsa hem çocuk olmamasına hem de regl söktürmeye gayet faydalı bir uygulamadır. Menopozdan dolayı yine kesilmeler de meydana gelebilir. Alerji etkisini bazı kişilerde gösterebilir. Vücuda sürtünce, koklayınca ve tozunu yutunca alerji etkisi yaratabilir. Civanperçemi alerji için balla karıştırılıp yenirse fayda sağlayacaktır.
Balla tatlandırılmak üzere çiriş otu kaynatılıp içilir. Balla karıştırılan çörek otu yenmeye devam edilirse adet söktürücü bir etki yaratacaktır.
Çöven otundan az miktarda kaynatılıp, içildiğinde adeti söktürür ancak fazla kullanıldığında kusturucu etkiye sahiptir.
Havlıcan da balla karıştırılıp içildiğinde adet söktürücü etki yaratır.

Bir önceki yazımız olan Kalbe Faydalı Şifalı Bitkiler başlıklı makalemizde Kalp için faydalı bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM