Adet Söktürücü Çay Tarifleri Nasıl Hazırlanır ?

Adet Söktürücü Çay Tarifleri Nasıl Hazırlanır ?

Kadınların en çok sıkıntı yaşadıkları dönemlerden biri de her ay adet döneminde yaşanılan ağrı ve strestir. Bu dönemde vücudunun hassas olması hormonların etkisi ile beraber vücutta da bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Her ay düzenli olarak adet gören kadınlar 28 günde bir bu süreci yaşayarak doğurganlığının olduğunu gösterebilmektedir. Bazı dönemlerde adet döneminin gecikmesi ciddi sorunların olduğunu işaret edebilir. Eğer […]

Kadınların en çok sıkıntı yaşadıkları dönemlerden biri de her ay adet döneminde yaşanılan ağrı ve strestir. Bu dönemde vücudunun hassas olması hormonların etkisi ile beraber vücutta da bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Her ay düzenli olarak adet gören kadınlar 28 günde bir bu süreci yaşayarak doğurganlığının olduğunu gösterebilmektedir. Bazı dönemlerde adet döneminin gecikmesi ciddi sorunların olduğunu işaret edebilir. Eğer gebelik söz konusu değil ise adet döneminin gecikmesi sağlık sorunlarının olduğunu gösterebilir.

Adet döneminin gecikmesi ile beraber adet söktürücü bitki çayları tercih edilerek bu dönem sağlıklı bir şekilde yaşanabilmektedir. Adet söktürücü çaylar genel olarak adet döneminin gecikmesinde ya da düzensiz adet dönemi olan kişilerde tercih edilerek kullanılabilmektedir.

Adet Söktürücü Çaylar

Kadınların her ay düzenli bir şekilde yaşadığı adet döneminin gecikmesi çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Özellikle strese bağlı nedenler bu dönemin daha sıkıntılı geçmesine neden olur. Kullanılan ilaçlar, kistler ve çeşitli sağlık sorunları adet üzerinde oldukça etkili koşullardan biridir.

Adet döneminin yaklaşması ile beraber daha rahat bir adet dönemi geçirebilmek için bitki çaylarından yardım alınabilmektedir. Adet olmadan birkaç gün önce tüketilmeye başlanan bitki çayları adetin daha düzenli olmasına da yardımcı olacaktır.

Adet düzensizliği ve adet söktürücü olarak papatya çayından yardım alınabilir. Papatya çayı pelvik kaslarının kasılmasına yardımcı olur ve adetin gerçekleşmesini sağlar. Pelvik kasları kasılıp gevşedikçe adet olmayı kolaylaştırabilmektedir.

Adaçayı gibi vücudun uyarılmasını sağlayan bitki çayları ise adetten bir hafta önce tüketilmeye başlandığında adetin daha erken bir dönemde olmasını sağlayabilmektedir. Ayrıca adaçayı adet dönemi süresince ağrıların azaltılmasını da sağlayabilmektedir.

Kekik çayı adet düzensizliğinde ve adet söktürücü olarak en etkili bitki çaylarından biridir. Kekik çayını sıcak ve soğuk olarak tüketilebilmesi yaz aylarında da adet döneminin daha rahat geçmesini sağlar. Kekik suyu hazırlanırken acı tadından dolayı bir miktar bal ile karıştırılarak tüketilebilir.

Dereotu çayı adet söktürücü özelliği ile birlikte sağlık sorunlarından dolayı adet gecikmesi yaşayan kişiler için de son derece doğal adet söktürücü bir çay olacaktır. Düzenli olarak dereotu çayının tüketilmesi adet döneminde vücudun ödem toplamasından dolayı da vücuttaki ödemin dışarıya atılmasına yardımcı olur.

Adet söktürücü bitki çayları genel olarak adetten bir hafta önce tüketilmeye başlanmalıdır. Vücut adet dönemi yaklaşırken fazla ödemden dolayı şişme yapacaktır. Bitki çayları ile beraber bu şişkinliğin önlenmesi ve adet döneminde oluşan ağrıların hafifletilmesi daha rahat adet döneminin geçirilmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir şekilde adet döneminin geçirilmesi için çeşitli bitki çayları karıştırılarak da tüketilebilir. Bu dönemde vücut hassasiyetine bağlı olarak kişinin stresli ortamlardan da uzak durması adet döneminin daha rahat geçmesi sağlanabilmektedir.

Daha fazla adet söktürücü çay tarifi için aşağıda yer alan linkteki konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

https://www.dogalhekim.com/adet-sokturucu-caylar-ve-sifali-bitkiler.html

Bir önceki yazımız olan 7 Otlu Çay Tarifi Kilo Verdirir Mi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM