Adet Durdurucu Bitkiler Nelerdir ?

Adet Durdurucu Bitkiler Nelerdir ?

Demirhindi Bitkisi Demirhindi bitkisi kolesterol ve tansiyonu düşürücü özelliği bulunmaktadır. Demirhindi bitkisi dövülüp toz haline geldiğinde kaynatılıp çay olarak içildiği taktirde adet döngüsünü dengeleyici ve kan durdurucu özelliği bulunmaktadır. 2. Tarçın Otu Tarçın otu dövülüp toz haline getirildiğinde adet kanamalarını kesmektedir.  Bu tarçın tozunu bir bardak kaynamış suya döküp çay niyetine içildiğinde adet kanamalarınızı önleyebilirsiniz. […]

 1. Demirhindi Bitkisi
  Demirhindi bitkisi kolesterol ve tansiyonu düşürücü özelliği bulunmaktadır. Demirhindi bitkisi dövülüp toz haline geldiğinde kaynatılıp çay olarak içildiği taktirde adet döngüsünü dengeleyici ve kan durdurucu özelliği bulunmaktadır.
  2. Tarçın Otu
  Tarçın otu dövülüp toz haline getirildiğinde adet kanamalarını kesmektedir.  Bu tarçın tozunu bir bardak kaynamış suya döküp çay niyetine içildiğinde adet kanamalarınızı önleyebilirsiniz. Bu tarçın otu adet kanamalarını 5 – 6 gün kadar durdurabilmektedir.
  3. Kişniş Tohumları
  Kişniş tohumları ve yaprakları adet kanamalarını durducu özelliği bulunmaktadır.  Bu kişniş yaprakları taze olmalıdır ve bu taze yaprakları suda 15 dakika kaynattıktan sonra kişniş tohumları ekleyerek içtiğinizde adet kanamalarınızı önlemektedir. Kişniş tohumlarını veya yapraklarını günde 2 – 3 defa tüketmelisiniz. Böylelikle adet kanamalarınızı 1 veya 2 gün durdurmuş olacaksınızdır.
  4. Bektaşi Üzümü Otu
  Bektaşi üzümü otunu döverek toz haline getirin ve nane ile tüketin. Bu tüketmeniz sonucu adet kanamalarınızı önlemiş olacaksınız. Bu tozu ara öğünlerinizde 1 veya 2 defa tüketiniz.
  5. Papaya Bitkisi
  Papaya otu adet döngünüzü ve adet düzensizliğinizi düzenlemektedir. Ayrıca adet kanamanızı durducu özelliği de bulunmaktadır.
  6. Rezene Otu
  Bir yemek kaşığı kadar rezene otunu toz haline gelene kadar dövünüz. Bu dövdüğünüz tozu sıcak suya ilave edip içiniz. Günde bunu 3 – 4 defa tükettiğinizde adet kanamalarınızı 2 – 3 gün durdurmuş olacaksınızdır.
  7. Karabuğday
  Adet kanamalarınızı önlemek için buğday tüketebilirsiniz. Ancak ağır adet kanamalarınız olduğunda karabuğday tüketmelisinizdir. Karabuğday ağır adet kanamalarınızı önlemektedir.
  8. Cayenne
  Adet düzensizliğini ve adet kanamanızı durdura bilmek için bir bardak kadar cayenne tükettiğinizde bu adet düzensizliğinizi ve adet kanamanızı önlemiş olacaksınızdır.
  9. Hardal Tohumları
  Hardal tohumlarını bir yemek kaşığı kadar koyunuz. Bu tohumları toz haline gelene kadar dövünüz ve bir bardak kaynamış suya ilave edip içiniz. Günde bir defa tükettiğinizde adet kanamanızı durduracaktır. Aşırı adet kanamanız olduğunda günde 3 – 4 defa tüketiniz.
  10. Ada Çayı
  Bu bitkisel ada çayının adet dengesizliğini ve  adet kanamalarınızı önleyici etkisi bulunmaktadır. Günde bir  defa tüketiniz.
  11. Papatya Çayı
  Papatya çayı aşırı adet düzensizliğinize, adet döngünüze ve aşırı adet kanamalarının durdurulmasına iyi gelmektedir. Bu rahatsızlıklara çok mahsur kalıyor iseniz günde 3 – 4 defa tükettiğinizde bu rahatsızlıkları bir hafta kadar önlemiş olacaksınızdır.
  12. Kekik Çayı
  Kekik çayını soğuk bir şekilde günde bir defa tükettiğiniz de adet kanamalarınızı önleyici özelliği bulunmaktadır.
  13. Elma Sirkesi
  Adet döngünüzü ve adet kanamalarınızı önleyici yönü bulunmaktadır. Sirke adet döngünüzü ve adet kanamalarınızı tamamen durdurmasa bile bu kanamalarda kan akışınızı yavaşlatır ve adet döngünüzü dengede tutabilmektedir. Sirkeyi adet döngünüz ve adet kanamalarınız durana kadar günde üç defa tüketiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM