Acainin Faydaları Ve Acai Hakkında Genel Bilgiler

Acainin Faydaları Ve Acai Hakkında Genel Bilgiler

Acainin faydalarından sürekli olarak farklı basın ve yayın kuruluşlarında söz edilmektedir. Biz de sizlerle acainin faydalarını paylaşacağız; fakat öncesinde, acai nedir sorusunun yanıtı hakkında sizleri kısaca bilgilendrmeye çalışalım… Acai nedir? Acai, Amazonlarda yetişen bir palmiye türü ağacın meyvesidir. Acainin içeriğinde oldukça yoğun antioksidan bulunmaktadır. Acainin rengi mordur; şekli ise üzüme benzemektedir. Fakat acainin üzüm ile […]


Acainin faydalarından sürekli olarak farklı basın ve yayın kuruluşlarında söz edilmektedir. Biz de sizlerle acainin faydalarını paylaşacağız; fakat öncesinde, acai nedir sorusunun yanıtı hakkında sizleri kısaca bilgilendrmeye çalışalım…
Acai nedir? Acai, Amazonlarda yetişen bir palmiye türü ağacın meyvesidir. Acainin içeriğinde oldukça yoğun antioksidan bulunmaktadır. Acainin rengi mordur; şekli ise üzüme benzemektedir. Fakat acainin üzüm ile arasındaki fark, üzüm kadar sulu olmamasıdır…

Acainin Bileşimi

Acainin içeriğinden bahsetmek istersek: vitamin A, vitamin B, Vitamin C, vitamin E acainin içeriğinde bulunan vitaminler iken; acainin içeriğinde bulunan yağ asitleri ise, Omega-3, Omega-6; ve Omega-9’dur. Acainin içeriğinde bulunan minerallere bakacak olursak: fosfor, demir, potasyum, ve kalsiyum, acainin içeriğinde yer alan yararlı minerallerdir. Acainin içeriğinde lif de bulunmaktadır. Bununla birlikte acainin içeriğinde, antosiyonin, fitosterol, polifenol gibi bileşikler de yer almaktadır…

Acai nasıl kullanılır sorusunun yanıtı ise şu şekildedir: Acai direk yenilerek tüketilen bir meyve dğeildir. Böğürtlen türü olan acai, Güney Amerika yağmur ormanlarında yetişmektedir. Toplanan acailerin özü çıkartılarak, bu özden yararlanılarak acainin faydalarından nasiplenilebilir.

Acainin Faydaları Nelerdir?

Acainin faydaları hakkında araştırma yapan bilim adamları, genellikle acainin antioksidan etkisine yoğunlaşmaktadırlar. Acainin faydaları arasında yer alan serbest radikallerin etkisiz hale getirilmesi durumu, acainin faydaları arasında kanserin önlenmesi, kalp hastalıklarının önlenmesi ve tedavi edilmesine katkıda bulunması gibi etkenlerden söz etmek gerekmektedir.
Acainin faydaları arasında, kandaki pıhtılaşmanın giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Acainin faydaları arasında, dolayısı ile, kan dolaşımının hızlandırılmasından da söz etmek gerekir.

acai üzümünün faydaları

Acainin faydaları arasında, vücuda yüksek oranda enerji vermesinden de söz edilmesi gerekmektedir. Acainin faydalarından bir diğeri de, vücudun bağışıklık ve dayanıklılık seviyesinin arttırılmasıdır.
Acainin faydaları arasında, diyabet problemlerine de yol açabilecek olan kılcal damarlardaki hasarların önlenmesinden de söz etmek gerekmektedir.
Acainin faydaları arasında, lösemi hücrelerinin öldürülmesine dair araştırma sonuçları da bulunmakla birlikte, bu konuda kesin bir bilginin elde edilmesi için daha fazla araştırma sonucuna gerek duyulduğu belirtiliyor. Acainin faydaları arasında bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinden söz ediliyor; dolayısı ile acainin faydalarından bir tanesi bulaşıcı hastalıkların önlenmesi iken, acainin faydalarından bir diğeri de astımın önlenmesi olarak belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Hindistan Cevizi Ve Hindistan Cevizi Suyunun Faydaları başlıklı makalemizde hindistan cevizinin faydaları ve Şifalı Bitkiler ve Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM