7 Otlu Çay Tarifi Kilo Verdirir Mi ?

7 Otlu Çay Tarifi Kilo Verdirir Mi ?

Yaz aylarında bu rahatsız olduğumuz kilolardan kurtulmak istiyoruz. Bu fazladan kilolardan kurtulmak için ne yapmanız gerekiyor? Sağlıklı bir yaşam için önce yeme alışkanlıklarımızı değiştirebilir ve sonra kilo vermenize yardımcı olarak kilo vermenize yardımcı olan bitkisel besin maddelerini kullanabiliriz. 7 çayları doğadan zayıflatacak mı? Soru sık sık sorulur. 7 bitki çayı kullananların yorumlarını göz önünde bulundurarak, […]


Yaz aylarında bu rahatsız olduğumuz kilolardan kurtulmak istiyoruz. Bu fazladan kilolardan kurtulmak için ne yapmanız gerekiyor? Sağlıklı bir yaşam için önce yeme alışkanlıklarımızı değiştirebilir ve sonra kilo vermenize yardımcı olarak kilo vermenize yardımcı olan bitkisel besin maddelerini kullanabiliriz. 7 çayları doğadan zayıflatacak mı? Soru sık sık sorulur. 7 bitki çayı kullananların yorumlarını göz önünde bulundurarak, bitki karışımını doğal olarak bitki karışımına sahip olarak kullanmak en iyisidir. Ancak, özellikle açık havada çalışanlar çok pratik oldukları için 7 çay çayını doğadan tercih ederler.

7 bitkisel çayın günde 3’ten fazla kullanılması tavsiye edilmez. Bu aynı zamanda 7 çayından doğanın çayı zayıflatan kadın kulübü üyeleri için de olumlu yorumlar almıştır. Çay 7’yi doğal olarak zayıflatan kadın kulüplerini zayıflatmak isteyen üyeler tarafından sıklıkla kullanılır. 7 bitki çayının faydaları kilo kaybıyla sınırlı değildir. Kilo kaybı için 9 ayak çayına göre; Hiçbir karın ağrısının faydaları. 9 fitlik zayıflama çayı kullananlar, bağırsak hareketleri ve ağrıdaki değişiklikler yüzünden rahatsızlık duyuyorlar.

7 saatte çay zayıflamasıyla ilgili sorunun cevabı, 7 çay veya daha zayıf olan en iyi çay. Kuşkusuz, bir kişiye verilen ağırlık metabolizmayı hızlandırmıştır.

Bitkisel çaylar sağlıklı ve sağlıklı bir görünüm için hazır gıdalar listesinde yer almaktadır. Herkes beden üzerindeki çeşitli etkilerle zayıflamaya yardımcı olur ve genellikle diyet programlarında kullanılır.

Bu çay güçlü  antioksidan özelliği  sayesinde metabolizmayı hızlandırarak zayıflamayın daha hızlı olmasını sağlacaktır.  Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen ve tüketilen bir çaydır. Ancak, yeşil mevsime alternatif olarak, birçok bitki ile farklı tatlar ve aromalarda bitki çayları hazırlamak mümkündür. Bitkiler tek tek tüketilebilir veya karışım halinde hazırlanabilir. Bu karışık çaylardan biri, 7 bitki içeren bitki çaylarıdır.

Kullanılan Bitkiler ve Yararları

Funda Yaprağı: Ödem yok edici ve  yağların emilmesini azaltır.

Yeşil çay: Antioksidan özelliği fazladır, bağışıklık sistemini güçlendirirken, metabolizmayı  da oldukça hızlandırır.

Biberiye: Karın yağ yakmayı hızlandırır, toksinleri vücuttan atar, sindirimi arttırır.

Kiraz Sapı: Vücuttan fazla su atılımı sağlar, vücudu detoks etkisi ile temizler.

Mısır Püskülü: Kronik yorgunluk, kan şekerini düzenler, vücudun su atmasını hızlandırır.

Mate Yaprak: Ödem, yağ emilimini azaltan ve daha hızlı yanmasını sağlar. Bunun yanında metabolizma hızlandırıyor.

Kekik: Yüksek antioksidan özelliğe sahip olmasından dolayı  hastalıklara karşı korur, bağışıklık sistemini güçlendirirken , şişkinlik ve gaz gibi olumsuzları iyileştirir.

7 Otlu Çayın İçerisinde Olan Bitkiler

 Funda yaprağı

 Yeşil çay

 Biberiye

 Kiraz sapı

– Mısır püskülü

 Mate yaprağı

 Kekik

Bu bitkileri içeren bu çayla fazla olan kilodan kurtulabilirsiniz, ancak yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeden kilo vermeni zor olduğunu unutmayın. Çok yağlı, tuzlu, şekerli, gazlı asit içecekleri ve gıdalardan kaçının.

Bir önceki yazımız olan Zencefil Çayı Nasıl Hazırlanır ve Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM