Özel Arama

Topuk Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

Çatlak topuklar, çoğu kez can sıkıcı olurlar. Topuk çatlaması için evde yapabileceğiniz basit tedavilerden bahsetmek istiyoruz. Topuk çatlaklarına iyi gelen doğal çözümler ve kremler yazımızda:

Topuk Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm


Topuk çatlamasının tedavisi için, aynısafa çiçeği yağı; ya da sarı kantaron yağından yararlanılabilir. Çatlak topuklara, aynısafa çiçeği yağının; ya da sarı kantaron yağının iyi gelmesinin nedeni, belirtilen bitkilerin, cildi çabuk yenileme özelliğine sahip olmalarından kaynaklanmaktadır.

Topuk Çatlamasına Zeytinyağı
Topuk çatlamasının tedavisinde zeytinyağından da yararlanabilirsiniz. Zeytinyağını topuklarınıza sürüp, sonrasında da ayaklarınıza galoş giymeli, ve iki saat kadar, zeytinyağının topuklarınızda kalmasına izin vermelisiniz. Çatlak topuklar için yapabileceğiniz bu uygulamayı, gece uyumadan önce de gerçekleştirebilir, ve sonrasında ayağınıza galoş geçirerek, sabaha kadar bu şekilde uyuyabilirsiniz.

Topuk Çatlakları İçin Gül Losyonu
Topuk çatlamasının tedavisi için gül losyonundan da destek alabileceğinizi belirtmek isteriz. Gül losyonu, hem çatlak topuklar için faydalı olacak; hem de tırnaklarınızın kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

Topuk çatlamasının tedavisinde, bir yemek kaşığı gliserin ile bir yemek kaşığı limon suyu karışımını da topuklarınıza uygulayabilirsiniz.

Topuk Çatlakları İçin Elma Sirkesi

Çatlak topuklar için, bir kovanın içerisine soğuk su koymalı; suyun içerisine de elma sirkesi ilavesi yapmalısınız. Daha sonra ayaklarınızı bu kovanın içerisinde yarım saat kadar bekletmeniz gerekmektedir.

Topuk çatlamasının tedavisinde, acı badem yağından yararlanabileceğiniz gibi, kakao yağından da yararlanabileceğinizi belirtmek isteriz.

Topuk çatlamasının tedavisinde, çatlak topuklardan kurtulmak için, vazelinin içerisine karıştıracağınız ezilmiş aspirini ayaklarınıza sürebilir; ve daha sonra da ayaklarınıza çorap giyerek uyuyabilirsiniz. Belirtilen bu yöntem, çatlak topuklar için etkili bir çözüm yöntemi olmasının yanında, topukların sararmasına da neden olmakta olduğundan dolayı, uzun süreli kullanımı önerilmemektedir.

Kaynak: Kadingunlugu.com

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifi
Doğal güzellik arayanlar için Suna Dumankaya farklı bir güzellik maskesi tarifi veriyor. ...
Suna Dumankaya Kirpik Bakımı İçin Tavsiyeler
Kirpik bakımı için Suna Dumankaya tarafından önerilen iki tariften bahsetmek istiyoruz. Bunlardan ...
Suna Dumankaya Siyah Noktalara Bitkisel Çözüm
Siyah noktalar için bitkisel çözüm arayanlara bazı tavsiyelerimiz var. Suna Dumankaya'nın, siyah ...
Suna Dumankaya Doğal Saç Bakımı Önerileri
Suna Dumankaya'nın doğal saç bakım önerilerinden sizlere bahsedeceğimiz bu yazımızda, ilk olarak, ...
Suna Dumankaya Siyah Nokta Maskesi Tarifleri
Evde kolayca yapılan siyah nokta maskesi tarifleri... Siyah noktalara doğal çözüm arayanlar ...
Suna Dumankaya Sivilceler İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi
Sivilceler için evde kolayca yapılan bir maske tarifi... Suna Dumankaya'nın önerdiği bu ...

Son Eklenenler

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt nanesinin faydaları arasında ilk olarak, baş ağrısının giderilmesinde kullanılmasından söz etmek gerekmektedr. İt nanesini ... ( 1.299 okunma )
Ateş Otu ve Faydaları

Ateş Otu ve Faydaları

Ateş otu, diğer adıyla sinirli ot sinirliotgillerden bir bitkidir. Bilinen 260 türü vardır. En çok ... ( 1.579 okunma )
Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavun, kabakgiller ( Cucurbitaceae) familyasındandır. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde kültür olarak yetişir. Kavun, sarı çiçekli, ... ( 1.573 okunma )