Özel Arama

Suna Dumankaya Kırışıklık Maskeleri – Bitkisel Kırışıklık Maskesi Tarifleri

Suna Dumankaya, göz çevresi kırışıklıkları için doğal maske önerisinde bulunmaktadır. Suna Dumankaya’nın göz çevresi kırışıklıkları için önermiş olduğu doğal kırışıklık maskesi hakkında bilgi verecek olursak: Suna Dumankaya’nın göz çevresi kırışıklıkları için önermiş olduğu doğal kırışıklık maskesinin malzemeleri şu şekildedir: Bir tane E vitamini kapsülü, Bir damla buğday özü yağı, İki damla kayısı çekirdeği yağı, Bir çay kaşığı arı sütü… Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu doğal kırışıklık maskesinin şu şekilde uygulanması gerekmektedir: malzemeler arasında belirtilen E vitamini kapsülü kırılır; ve içindeki E vitamini ile, diğer malzemeler birbirine karıştırılır. Hazırlanan doğal kırışıklık maskesinin, her gece göz çevresine uygulanması, Suna Dumankaya tarafından önerilmektedir.


Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Maskesi
Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu bir diğer maske ise, yaşlanma karşıtı; ve kırışıklıkları tedavi edici doğal maskedir. Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu, yaşlanma karşıtı, ve kırışıklık giderici doğal maske önerisinin malzemeleri şu şekildedir: Bir yemek kaşığı bal, Bir yumurtanın beyazı, Bir tane çiğ patates… Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu yaşlanma karşıtı; ve kırışıklık giderici doğal maske uygulaması ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir: öncelikle patates rendelenir; ve rendelenmiş patatesin içerisine bal ve yumurta beyazı ilave edilip karıştırılır. Elde edilen yaşlanma karşıtı; ve kırışıklık giderici doğal maskenin cilde uygulanması gerektiğini belirten Suna Dumankaya, kırışıklık giderici ve yaşlanma karşıtı maskenin ciltte yarım saat durması gerektiğini, sonrasında ise cildin önce ılık su ile durulanmasını, sonrasında da soğuk su ile yıkanmasını önermektedir.

Dekolte Kırışıklıkları İçin Maske Tarifi

Suna Dumankaya, dekolte kırışıklıkları için de yeşil çaydan yararlanılması gerektiğini belirtmektedir. Suna Dumankaya şunları belirtmektedir: cildimiz çok ince; ve hassastır. En hassas, ve ince olan cilt bölgeleri ise, boyun; ve dekolte bölgeleridir; bu nedenle de ilk olarak boyun ve dekoltede ince çizgiler ile, kırışıklık belirtileri ortaya çıkmaktadır. Dekolte kırışıklıklarını; ve boyundaki çizgileri gidermenin en hızlı yolu ise yeşil çaydan geçmektedir. Suna Dumankaya, dekolte kırışıklıkları için günde üç bardak yeşil çay içmeniz gerektiğini belirtmektedir. Günde üç bardak yeşil çay ile birlikte, dekolte kırışıklıkları için dekolte maskesinden de yararlanmalısınız.

Dekolte kırışıklıkları için, cildinize, içeriğinde yeşil çay bulunan bir krem uygulamanız gerektiğini belirten Suna Dumankaya, bu kremin cilde kalın bir tabaka halinde uygulanmasını; ardından da onbeş dakika beklenmesi gerektiğini belirtmektedir. Belirtilen sürenin dolmasından sonra ise dekolte kırışıklıkları için uygulanan dekolte maskesi ılık su ile ciltten alınmalıdır. Suna Dumankaya, yeşil çayın içeriğini oluşturan vitaminlerin, metabolizma hızını arttırmaya yardımcı olacağını belirtmektedir. Metabolizmanın hızlanması ise, deri altında bulunan bağ dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifi
Doğal güzellik arayanlar için Suna Dumankaya farklı bir güzellik maskesi tarifi veriyor. ...
Suna Dumankaya Kirpik Bakımı İçin Tavsiyeler
Kirpik bakımı için Suna Dumankaya tarafından önerilen iki tariften bahsetmek istiyoruz. Bunlardan ...
Suna Dumankaya Siyah Noktalara Bitkisel Çözüm
Siyah noktalar için bitkisel çözüm arayanlara bazı tavsiyelerimiz var. Suna Dumankaya'nın, siyah ...
Suna Dumankaya Doğal Saç Bakımı Önerileri
Suna Dumankaya'nın doğal saç bakım önerilerinden sizlere bahsedeceğimiz bu yazımızda, ilk olarak, ...
Suna Dumankaya Siyah Nokta Maskesi Tarifleri
Evde kolayca yapılan siyah nokta maskesi tarifleri... Siyah noktalara doğal çözüm arayanlar ...
Suna Dumankaya Sivilceler İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi
Sivilceler için evde kolayca yapılan bir maske tarifi... Suna Dumankaya'nın önerdiği bu ...

Son Eklenenler

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt nanesinin faydaları arasında ilk olarak, baş ağrısının giderilmesinde kullanılmasından söz etmek gerekmektedr. İt nanesini ... ( 1.297 okunma )
Ateş Otu ve Faydaları

Ateş Otu ve Faydaları

Ateş otu, diğer adıyla sinirli ot sinirliotgillerden bir bitkidir. Bilinen 260 türü vardır. En çok ... ( 1.577 okunma )
Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavun, kabakgiller ( Cucurbitaceae) familyasındandır. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde kültür olarak yetişir. Kavun, sarı çiçekli, ... ( 1.571 okunma )