Bölümler Menüsü
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Suna Dumankaya El ve Ayak Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

Suna Dumankaya, vücuttaki çatlak tedavisinin, çatlakları önlemekten daha zor olduğunu belirtiyor; ve çatlakları önlemek için bir takım önerilerde bulunuyor. Suna Dumankaya, çatlakları önlemek için, cildin elastikiyetinin arttırılması gerektiği önerisinde bulunuyor. Suna Dumankaya, çatlakları önlemek için şu önerilerde bulunuyor:

Çatlaklara Karşı Ne Yapmalı?


Suna Dumankaya, ani kilo alıp vermekten kaçınmanın önemine vurgu yapıyor: vücuttaki fazla yağların, birden erimesi ile, derinin elastikiyet problemi yaşayarak kendini toplayıp sıkılaşamadığını belirtirken, elastik olmayan deri, birden yağlanmayı da kabul edememektedir. Bu nedenle, çatlakları önlemek için, ani kilo alıp vermekten kaçınmak gerekmektedir.

Suna Dumankaya, çatlakları önlemek için, vücudun elastikiyetini arttırmanın; ve korumanın önemine de değinmektedir. Vücudun elastikiyetini arttırması; ve çatlakları önlemek amacı ile, piyasada satılan, çatlaklara karşı etkili kozmetik ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Çatlakları önlemek için çok dar giysiler giymekten de kaçınmak gerekmektedir. Dar giysiler giymek, vücuttaki kan dolaşımını yavaşlatır; ve oksijen alışverişini zorlaştıracağından dolayı, derinin yeterince beslenememesine neden olur; ve deformasyon durumu ortaya çıkar

Suna Dumankaya Çatlak Giderici Krem Tarifi

Suna Dumankaya, el çatlamaları; ve ayak çatlamaları için, çatlak giderici krem önerisinde bulunmaktadır. Suna Dumankaya tarafından önerilen çatlak giderici kremin malzemeleri şu şekildedir: 25 gram bal mumu, 150 gram ceviz yağı… Suna Dumankaya tarafından malzemeleri belirtilmiş olan karışım bir kap  içerisinde hazırlanır; benmari usulü eritilir; bir cam kavanoz içerisine konularak saklanır. Ve sonrasında çatlamış eller; ve çatlamış ayaklara uygulanır…

Yüzdeki Burundaki Kurtçukları Döken Tarif Ahmet Maranki

Yüzdeki kurtçuklar, burundaki kıl kurdu, sivilce kurtları… Ahmet Maranki bunları düşürmek için doğal tarifler tavsiye ediyor. » Yüzdeki kurtçuklar için ne yapılmalı?

Siyaz Bulgurunun Faydaları: Siyez Bulguru Neye Yarar? Siyez Buğdayından Yapılan Pilav Tarifi

Kastamonu yöresinde yetişen Siyez buğdayının faydaları nelerdir? Siyez buğdayından yapılan bulgurun özellikleri nelerdir? Siyaz bulgurundan yapılan pilav tarifi ve siyazın faydaları: » Siyaz bulgurundan yapılan pilav tarifi ve siyazın faydaları:
YORUM YAZMAK İçin Buraya Tıklayın


YORUMLAR