Şifalı Bitkiler Atkuyruğu: Atkuyruğunun Faydaları Nelerdir?

At kuyruğunun faydaları arasında, idrar yolu rahatsızlıklarının giderilmesinden söz etmek gerekmektedir. Bunun için, at kuyruğunun, toprağın üstünde kalan kısımları, suyun içerisine atılıp 15 dakika kaynatılmalıdır. At kuyruğu çayının bu şekilde yapılabilmesi için, bir litre su, ve 25 gram at kuyruğu gerekmektedir. Bu şekilde elde edilen at kuyruğu çayının faydaları arasında, böbrek taşları, böbrek kumlarının dökülmesi, böbrek sancısının, ve adet sancısının giderilmesi de yer almaktadır.

At kuyruğunun faydaları arasında, idrar yolu rahatsızlıklarının giderilmesinden de söz etmek gerekir. At kuyruğundan bu anlamda yararlanmak isteyenlerin, at kuyruğunun, toprağın üstünde kalan kısımları ile, sinirli ot, ıhlamur çiçeği yaprakları, ve yaban elması yaprağını birlikte kaynatarak içmeleri gerekmektedir. Belirtilen şekilde uygulanan çayın içerisine bal ilave edilip, tatlandırıldıktan sonra çocuklara da içirilerek, gece işemelerinin ortadan kaldırılması sağlanabilir.

At kuyruğunun, bilinen pek çok farklı ismi bulunmaktadır… İşte bazıları: kuşkonmaz, fenerotu, bebekotu, zemberekotu, ulamaotu, tilkikuyruğu, kırkkilitotu, kibritotu, guğuşluk, ekliot, beygirkuyruğu, şeytanotu, suluulama, suotu, sazotu, minareotu, kırkkilit, kırkböğüm, kırkanahtar, kedimerdiveni, kedibıyığı, eklemotu, dokuzbuğmalı, çölotu, çamotu, bığırgan…

sinirli ot (5)sinirli ot çayı (3)At kuyruğu faydaları nelerdır (3)taş nanesinin faydaları (2)şifalı bitkiler nelerdir (2)
6.076 okunma

YORUMLAR