Bölümler Menüsü
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Mürdüm Eriğinin Faydaları Nelerdir?

Ender Saraç’la Sağlıklı Ramazan programında, her gün farklı bir bitki, meyve; ya da sebzenin faydalarını anlatan Ender Saraç, izleyicilerinin sağlıklı bir ramazan geçirmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Ender Saraç’tan gelen Mürdüm Eriğinin faydalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz:
Ender Saraç Mürdüm Eriğinin Faydaları
Mürdüm eriğinin faydaları arasında ilk sırada C vitamini özelliğinden söz etmektedir. Ender Saraç’ın bahsetmiş olduğu C vitamininin faydalarına bakacak olursak, her şeyden önce, bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden; ve vücut direncini kuvvetlendirdiğinden söz etmemiz gerekir.

Mürdüm eriğinin faydalarından bahsederken kan yapıcı özelliğinden de bahsetmenin gerekli olduğunu belirten Ender Saraç, mürdüm eriğinin kan yapıcı özelliği dolayısı ile anemi problemine iyi geldiğini anlatmaktadır.
Mürdüm eriğinin faydaları arasında bahsedilmesi gereken bir diğer faydası ise bağırsakları çalıştırmasıdır. Bağırsakları çalıştıran mürdüm eriğinin, metabolizmayı hızlandırmasından ve kabızlık problemine iyi geldiğinden de söz etmek gerekmektedir.
Mürdüm eriğinin içeriğinde yüksek oranda potasyum bulunmaktadır. Potasyumun faydalarından da mürdüm eriğinin faydaları arasında söz etmek gerekmektedir.
Mürdüm eriğinin faydaları arasında, kalp ve tansiyon problemi yaşayanların da yararlanabileceği faydalar bulunmaktadır. Bu nedenle, kalp ve tansiyon problemi yaşayanların bol miktarda mürdüm eriği tüketmesi gerektiği Ender Saraç’la Sağlıklı Ramazan programında anlatılmıştır.
Mürdüm eriğinin faydaları arasında adet düzenleyici özelliğinden de söz etmek gerekmektedir. Ayrıca mürdüm eriğinin faydaları arasında yer alan terletme etkisinden de, ateşlenilen zamanlarda faydalanılması gerekmektedir.

Yüzdeki Burundaki Kurtçukları Döken Tarif Ahmet Maranki

Yüzdeki kurtçuklar, burundaki kıl kurdu, sivilce kurtları… Ahmet Maranki bunları düşürmek için doğal tarifler tavsiye ediyor. » Yüzdeki kurtçuklar için ne yapılmalı?

Siyaz Bulgurunun Faydaları: Siyez Bulguru Neye Yarar? Siyez Buğdayından Yapılan Pilav Tarifi

Kastamonu yöresinde yetişen Siyez buğdayının faydaları nelerdir? Siyez buğdayından yapılan bulgurun özellikleri nelerdir? Siyaz bulgurundan yapılan pilav tarifi ve siyazın faydaları: » Siyaz bulgurundan yapılan pilav tarifi ve siyazın faydaları:
YORUM YAZMAK İçin Buraya Tıklayın


YORUMLAR