Maydanoz Suyu ile Zayıflama: Maydanoz Suyu Zayıflatırmı?

Maydanoz suyunun faydaları arasında zayıflamaya yardımcı olmak da var mıdır? Maydanoz Suyu Zayıflatırmı? Maydanoz suyunun zayıflama üzerinde etkisi olup olmadığını araştırdık.

Maydanoz Suyu ile Zayıflama: Maydanoz Suyu Zayıflatırmı?

Maydanozun saplarının zayıflatıcı etkisi olduğunu söyleyenler olduğu gibi, zayıflamaya yaramayacağını söyleyenler bulunmakta. Biz son sözü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na bırakalım:

Tek başına maydanoz suyu yeteri kadar zayıflatıcı değilidr.  Diüretiktir. Vücuttan su atar. Zayıflatıcı gücünden faydalanabilmek için limon suyu ilave edilmesi gerekir. Bu kürü de 15 günden fazla kullanmamak gerekir. 15 gün boyunca da ancak 1-2 kg zayıflanabilir.

Evet, maydanozun faydalarından birisi de idrar söktürücü olmasıdır. Tek başına içilen maydanoz suyu, sizi su atımı ile rahatlatabilir ama istediğiniz zayıflama etkisini bulamazsınız. İçine limon suyu katmanız gerekiyor. İşte İbrahim Saraçoğlu’nun zayıflama için maydanoz-limon kürü tarifi:

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz-Limon Kürü ( Yağ yakıcı, kilo verdirici)

Malzemeler:

  • 16 sap maydanoz (köy maydanozu)
  • 2 yemek kaşığı yeni taze sıkılmış limon suyu
  • Yarım su bardağı klorsuz taze su

Yapılışı: Bütün malzemeleri karıştırıp, mutfak robotunda 1 dakika çekin. Her sabah yarım bardak bu kürden için. 15 gün ara vermeden tekrarlayın. Sonrasında 7 gün ara verin ve tekrar 15 gün uygulayın.

Bir ayda 4 kiloya kadar verebilirsiniz. Unutmayın, 15 günden uzun süreli kullanılmaması gerekir.

YORUMLAR

206 Yorum Yapılmış

  1. Ben de bir hafta oldu iciyorum,ama kaynatıp sabah ac karnına iciyorum ama buz dolab8na bir kavonoza koyuyom ve sabahları soğuk iciyom ama bilemiyorum doğrumu yapıyorum bana yazarmısını arkadaşlar?

  2. Arkadaşlar ben maydonoz kürü ve soğan kürü arasında kaldım hangisine başlayacağıma karar veremedim, hangisi daha yararlı ve etkili? Cevap verirseniz memnun olurum.

  3. Ben emziren anneyim limon ve maydanos sutumu kesermi

  4. Emziriyorum acaba ben bu kürü uygulayabilirmiyim süte ve bebeği bir zararı olurdu bebeğim 8.ayının içinde

  5. Maydanoz kürünü Eşimle beraber her kış iki kez yapıyoruz ikimizde karaciger yaglanması vardı ama,üc.yıldır olmuyo fakat her sabah mutlaka taze yapın

  6. Hemoroidim var daha yeni geçti sayılır maydonoz ve limon kùrü zarar verirmi ne olur bana şôylermisiniz