Özel Arama

Lahana Yağının Faydaları ve Lahana Yağı İle Bölgesel Zayıflama

Fazla kilosu olan kişiler, fazla olan kilolarının nedeninin, vücutlarında bulunan gereksiz yağlar olduğunu bilmelidirler. Lahana yağı ile, vücutta bulunan fazla yağların hücreleri parçalanabilir; ve bu sayede, fazla kilolarınızdan kurtulmanız olanaklı hale gelebilir. Lahana yağı, yağ hücrelerinin parçalanması için dışarıdan uygulanan bir yöntem olması sebebiyle bölgesel zayıflamada yararlanılan bir araç niteliğindedir. Lahana yağının uzun vadeli kullanımı, hem bölgesel zayıflamada kalıcı kilo vermeyi olanaklı hale getirir; hem de metabolizma hızının dengelenmesine ortam hazırlar.

Lahana Yağının Faydaları
Ülkemizde bol miktarda yetiştirilen lahananın yağı da, yine ülkemizde üretilmektedir.


Lahana yağı üretimi sırasında, herhangi bir seyreltme işleminin uygulanmasığını belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, lahana yağının çok doğal olduğunu söylememiz gerekir. Lahana yağı ile diğer yağları karşılaştıracak olursanız, içlerinde en doğal olanın lahana yağı olduğunu görebilirsiniz. Lahana yağının kullanımı zayıflama; özellikle de bölgesel zayıflama amaçlıdır… Lahana yağının faydalarından kısaca söz edelim:

Selülit ve Cilt Bakımı için Lahana Yağı
Lahana yağının faydaları arasında ilk sırada, selülit nedeniyle meydana gelmiş olan portakal kabuğu görünümünün giderilmesi yer almaktadır.
Lahana yağının faydaları arasında, bölgesel olan fazla kiloların vücuttan atılması da yer almaktadır.
Lahana yağının faydaları arasında, cildin daha sıkı, daha gergin; ve daha pürüzsüz hale getirilmesinden de söz edilmelidir.
Lahana yağı vücuda uygulandığında, vücutta yarattığı hafiflik, canlılık ve incelme hissi, lahana yağı kullananlar tarafından dile getirilmektedir.
Lahana yağının faydalarından bir diğeri de, cildin derinlemesine beslenmesidir. Lahana yağının faydalarından bir başkası ise cildin güçlenmesidir.
Lahana yağının faydaları arasında, yoğun nemlendirici etkisinden de söz etmek gerekir; bu özelliği ile lahana yağı, cilt kuruluğunu önlemeye yardımcıdır.
Lahana yağının faydaları arasında, ölü derinin ciltten atılmasından, ve ciltte meydana gelecek olan esneklikten de söz etmek gerekmektedir.
Lahana yağı, kan dolaşımını; ve lenf dolaşımının hızını arttırmaktadır. Bu sayede lahana yağının faydaları arasında, cildin parlaklığı, ve canlılığından da söz etmek gerekir.
Lahana yağı, vücudun yağ ve su metabolizmasını harekete geçiren bir özellik göstermektedir. Bu sayede, lahana yağının faydaları arasında, vücuttaki sarkmaların önlenmesinden de bahsetmek gerekecektir.

Lahana Yağı İle Bölgesel Zayıflama
Bölgesel zayıflama için lahana yağının faydalarından yararlanmak amacı ile, lahana yağının kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz: kollar, kalçalar, karın, bel, bacaklar, göğüsler… Vücutta yağ depolayan tüm bölgelerde, bölgesel zayıflama için lahana yağından yararlanılabilir.

Lahana yağı nasıl kullanılır?

Lahana yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtını vermek istersek:
Bölgesel zayıflamanın gerçekleşmesi istenen bölgeye, sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer uygulanması önerilen lahana yağının, dairesel hareketler ile sürülmesi gerekmektedir. Lahana yağının vücuda uygulanmasından önce cildin temiz olması önemlidir. Lahana yağının ciltten su ile temizlenmesi önerilmektedir; ancak, lahana yağı, gerekli bölgeye nüfuz etmeden temizlenmemelidir. Lahana yağından etkin sonuç almak için düzenli kullanılması çok önemlidir. Lahana yağından etkin sonuç almak için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, lahana yağının kullanıldığı dönemde, bol su içilmesi gerektiğidir.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifi
Doğal güzellik arayanlar için Suna Dumankaya farklı bir güzellik maskesi tarifi veriyor. ...
Suna Dumankaya Kirpik Bakımı İçin Tavsiyeler
Kirpik bakımı için Suna Dumankaya tarafından önerilen iki tariften bahsetmek istiyoruz. Bunlardan ...
Suna Dumankaya Siyah Noktalara Bitkisel Çözüm
Siyah noktalar için bitkisel çözüm arayanlara bazı tavsiyelerimiz var. Suna Dumankaya'nın, siyah ...
Suna Dumankaya Doğal Saç Bakımı Önerileri
Suna Dumankaya'nın doğal saç bakım önerilerinden sizlere bahsedeceğimiz bu yazımızda, ilk olarak, ...
Suna Dumankaya Siyah Nokta Maskesi Tarifleri
Evde kolayca yapılan siyah nokta maskesi tarifleri... Siyah noktalara doğal çözüm arayanlar ...
Suna Dumankaya Sivilceler İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi
Sivilceler için evde kolayca yapılan bir maske tarifi... Suna Dumankaya'nın önerdiği bu ...

Son Eklenenler

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt nanesinin faydaları arasında ilk olarak, baş ağrısının giderilmesinde kullanılmasından söz etmek gerekmektedr. İt nanesini ... ( 1.406 okunma )
Ateş Otu ve Faydaları

Ateş Otu ve Faydaları

Ateş otu, diğer adıyla sinirli ot sinirliotgillerden bir bitkidir. Bilinen 260 türü vardır. En çok ... ( 1.661 okunma )
Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavun, kabakgiller ( Cucurbitaceae) familyasındandır. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde kültür olarak yetişir. Kavun, sarı çiçekli, ... ( 1.649 okunma )